menu

Strona Główna > Newsy > CMC Markets z dużym wzrostem rocznych zysków

CMC Markets z dużym wzrostem rocznych zysków


Spółka CMC Markets Plc opublikowała ostateczne wyniki za rok finansowy kończący się 31 marca 2020 roku.

Dane są korzystne dla brokera i wskazują na znaczący wzrost zysków w porównaniu z rokiem poprzednim. Zysk operacyjny netto zwiększył się o 121,2 mln GBP (93%) do poziomu 252 mln GBP. To efekt wzrostu przychodów z kontraktów CFD związany ze zmianą strategii zarządzania ryzykiem i większej zmienności rynku pod koniec roku obrotowego.

Liczba aktywnych klientów CFD wzrosła o 3894 (7%) i osiągnęła poziom 57 202, co jest w dużej mierze związane z chęcią wykorzystania zmienności rynkowej wywołanej pandemią COVID-19. Wzrost obrotów w zakresie CFD przełożył się na wysokość przychodu na aktywnego klienta, który wzrósł o 1682 GBP do poziomu 3750 GBP. Zysk brutto klientów CFD wzrósł o 24,5 mln GBP do poziomu 240,6 mln GBP.

Łączne koszty operacyjne CMC Markets wzrosły o 28,2 mln GBP i wyniosły 151,3 mln GBP. To przede wszystkim efekt większych prowizji bankowych, wyższych kosztów obsługi zadłużenia oraz wzrostu opłat regulacyjnych. Zysk przed opodatkowaniem osiągnął poziom 98,7 mln GBP, w porównaniu do 6,3 mln GBP w roku poprzednim.

CMC zanotował również mocny początek roku finansowego 2021. Liczba klientów CFD niemal podwoiła się w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego. Ponadto grupa przeprowadziła poważne inwestycje w technologię i infrastrukturę, co może przełożyć się na wyższe koszty operacyjne w nadchodzącym roku finansowym. Broker zapowiedział również łączną dywidendę w wysokości 15,03 pensa na akcję.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (27.11): Any1Pro, Zurich Markets…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Access Fx Trade (B.O. Tradefinancials Ltd) - accessfxtrade.com Bright Finance ...
Czytaj dalej
asic uderza w dwa scamy

ASIC anuluje licencje AFS dwóm spółkom

Australijski regulator rynku finansowego (ASIC) poinformował o anulowaniu licencji australijskich usług finansowych (AFS) dwóm podmiotom ...
Czytaj dalej
xtb

Black Friday W XTB

Szaleństwo promocyjne związane z Black Friday nie ominęło również branży Forex. Broker XTB przygotował dla ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (26.11): 24 News Trade, WikiFX…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: 24 News Trade - 24news.trade MrGuru - mrguru.io/en Market Pulse ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę