menu

Strona Główna > Newsy > CMC Markets ze wzrostem zysków o 27% w I połowie roku finansowego

CMC Markets ze wzrostem zysków o 27% w I połowie roku finansowego


Spółka CMC Markets opublikowała śródroczne dane finansowe za pierwsze półrocze roku finansowego 2023, od kwietnia do września. Według opublikowanych danych, broker odnotował wzrost dochodów operacyjnych o 21% (153,5 mln GBP). Wynik ten był zgodny z oczekiwaniami firmy.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku finansowego 2023 dochód operacyjny netto pozostawał pod wpływem dochodu z handlu netto, który był wyższy o 27% i wyniósł 128,4 mln GBP. Przychody netto ze strumienia inwestycyjnego spadły jednak o 14% do 20,8 mln GBP.

Przychody z innych źródeł również wykazały pozytywny trend, wzrastając o 173%. Ta część wniosła jednak tylko 4,3 mln GBP do całkowitego dochodu.

Mimo znacznego wzrostu przychodów operacyjnych, zysk przed opodatkowaniem notowanej na giełdzie w Londynie spółki wzrósł z 36 mln GBP do 36,6 mln GBP, co oznacza wzrost rok do roku o 1%. Podstawowy zysk na akcję osiągnął wzrost o 6% do 10,2 pensa.

Spadła liczba klientów CMC Markets

– Odnotowaliśmy przyspieszenie aktywności na rynku walutowym i towarowym, nie licząc normalnej aktywności w ramach naszych przepływów indeksowych w okresie wzmożonej koncentracji na działaniach polityki monetarnej na całym świecie oraz wzrostu zmienności rynkowej i wolumenów handlowych – powiedział Lord Cruddas, prezes CMC Markets.

Dodatkowo firma podkreśliła, że jej dochód brutto z działalności klientów wzrósł o 22% do 154,9 mln GBP, podczas gdy dochód handlowy na klienta wzrósł o 36% do 2558 GBP. Poprawił się również wskaźnik utrzymania dochodów klientów transakcyjnych z 80% do 83% Z kolei liczba aktywnych klientów spadła o 7% do 50 199. W pierwszej połowie roku finansowego spadła również liczba aktywnych klientów inwestycyjnych ze 185 847 do 164 632.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Zamknięcie moskiewskiej giełdy blokuje zyski traderów

10 najbardziej „szortowanych” spółek w listopadzie

Trudna sytuacja makroekonomiczna w 2022 roku negatywnie wpłynęła na wyniki osiągane przez wielu inwestorów funkcjonujących ...
Czytaj dalej
Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja zlikwidowała gang cyberprzestępców, który wykorzystywał fałszywe strony inwestycyjne do oszukiwania ofiar w całej ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę