menu

Strona Główna > Newsy > CMC Markets ze wzrostem zysków o 27% w I połowie roku finansowego

CMC Markets ze wzrostem zysków o 27% w I połowie roku finansowego


Spółka CMC Markets opublikowała śródroczne dane finansowe za pierwsze półrocze roku finansowego 2023, od kwietnia do września. Według opublikowanych danych, broker odnotował wzrost dochodów operacyjnych o 21% (153,5 mln GBP). Wynik ten był zgodny z oczekiwaniami firmy.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku finansowego 2023 dochód operacyjny netto pozostawał pod wpływem dochodu z handlu netto, który był wyższy o 27% i wyniósł 128,4 mln GBP. Przychody netto ze strumienia inwestycyjnego spadły jednak o 14% do 20,8 mln GBP.

Przychody z innych źródeł również wykazały pozytywny trend, wzrastając o 173%. Ta część wniosła jednak tylko 4,3 mln GBP do całkowitego dochodu.

Mimo znacznego wzrostu przychodów operacyjnych, zysk przed opodatkowaniem notowanej na giełdzie w Londynie spółki wzrósł z 36 mln GBP do 36,6 mln GBP, co oznacza wzrost rok do roku o 1%. Podstawowy zysk na akcję osiągnął wzrost o 6% do 10,2 pensa.

Spadła liczba klientów CMC Markets

– Odnotowaliśmy przyspieszenie aktywności na rynku walutowym i towarowym, nie licząc normalnej aktywności w ramach naszych przepływów indeksowych w okresie wzmożonej koncentracji na działaniach polityki monetarnej na całym świecie oraz wzrostu zmienności rynkowej i wolumenów handlowych – powiedział Lord Cruddas, prezes CMC Markets.

Dodatkowo firma podkreśliła, że jej dochód brutto z działalności klientów wzrósł o 22% do 154,9 mln GBP, podczas gdy dochód handlowy na klienta wzrósł o 36% do 2558 GBP. Poprawił się również wskaźnik utrzymania dochodów klientów transakcyjnych z 80% do 83% Z kolei liczba aktywnych klientów spadła o 7% do 50 199. W pierwszej połowie roku finansowego spadła również liczba aktywnych klientów inwestycyjnych ze 185 847 do 164 632.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
tms

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę