menu

Strona Główna > Newsy > CMC Markets zwiększa przychody o 58%

CMC Markets zwiększa przychody o 58%


CMC Spreadbet plc i CMC Markets UK plc, dwie spółki zależne notowanej na londyńskiej giełdzie CMC Group, opublikowały swoje roczne sprawozdania finansowe za rok obrotowy 2021, który zakończył się 31 marca. Działalność oddziałów rozwinęła się i przyniosła przychody na poziomie odpowiednio 27,29 mln GBP i 394,1 mln GBP.

Przychody CMC Spreadbet i CMC Markets wzrosły odpowiednio o 47% i 58%. CMC Spreadbet świadczy regulowane usługi zakładów spreadowych, które w wielu krajach są zabronione, ale w Wielkiej Brytanii są bardzo popularne, ponieważ zyski z nich nie są opodatkowane. Z kolei CMC Markets UK oferuje kontrakty CFD i inne usługi tradingowe na podstawie licencji FCA w Wielkiej Brytanii.

Wraz z przychodami, oba podmioty odnotowały znaczny skok zysków za ten rok: zyski z zakładów spreadowych skoczyły do 2,75 mln GBP z 1,4 mln GBP w roku poprzednim, podczas gdy CMC Markets UK wygenerowało 150,6 mln GBP, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu do 65,1 mln GBP w roku obrotowym 2020. Dochód operacyjny netto CMC Markets UK wyniósł 373,6 mln GBP, co oznacza wzrost z 231,5 mln GBP w roku poprzednim.

Broker działa w UE poprzez niemiecki oddział

Dane obu tych firm były zgodne z wcześniej ujawnionymi danymi finansowymi CMC Markets plc, która jest spółką nadrzędną dla wszystkich spółek CMC. Według wcześniejszych doniesień, grupa odnotowała 63% wzrostu przychodów operacyjnych, które wyniosły 409,8 mln GBP, podczas gdy zysk przed opodatkowaniem wyniósł 224 mln GBP.

CMC Markets UK działał wcześniej zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Europie, ale wraz z zakończeniem procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej grupa utworzyła oddzielny podmiot w Niemczech, aby kontynuować działalność w Europie. „W IV kwartale 2021 roku wszyscy klienci profesjonalni i detaliczni mieszkający w Unii Europejskiej, którzy jeszcze nie przenieśli się do niemieckiej spółki zależnej, zostali zaproszeni do przeniesienia swoich rachunków z CMC Markets UK plc do nowej spółki zależnej” – czytamy w sprawozdaniu złożonym w Companies House.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

wall street

Kontynuacja spadków na Wall Street – spółki mają problem z inflacją. MakroPrzegląd #4/4 Maj

Rynek powoli wyczekuje końca spadków indeksu S&P500, który tracił na wartości siódmy tydzień z rzędu ...
Czytaj dalej
logo brokera etoro, który zamierza dać klientom kartę debetową

Komentarz eToro: Polak za granicą poszukuje okazji

Paweł Majtkowski, analityk rynków eToro w Polsce, opublikował komentarz poświęcony badaniu przeprowadzonemu przez eToro. Wynika ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC zawiera ugodę z operatorem marek eXcentral i NicoFX

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) zawarła ugodę z firmą Mount Nico Corp Ltd, ...
Czytaj dalej
reach4biz meetup

Reach4.biz Meetup – Inwestowanie w startupy i nowe technologie

Już 2 czerwca Warszawa otwiera się na inwestorów i startupy. Konferencja Reach4.biz Meetup - inwestycje ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę