menu

Strona Główna > Newsy > CMC Markets zwiększa przychody o 58%

CMC Markets zwiększa przychody o 58%


CMC Spreadbet plc i CMC Markets UK plc, dwie spółki zależne notowanej na londyńskiej giełdzie CMC Group, opublikowały swoje roczne sprawozdania finansowe za rok obrotowy 2021, który zakończył się 31 marca. Działalność oddziałów rozwinęła się i przyniosła przychody na poziomie odpowiednio 27,29 mln GBP i 394,1 mln GBP.

Przychody CMC Spreadbet i CMC Markets wzrosły odpowiednio o 47% i 58%. CMC Spreadbet świadczy regulowane usługi zakładów spreadowych, które w wielu krajach są zabronione, ale w Wielkiej Brytanii są bardzo popularne, ponieważ zyski z nich nie są opodatkowane. Z kolei CMC Markets UK oferuje kontrakty CFD i inne usługi tradingowe na podstawie licencji FCA w Wielkiej Brytanii.

Wraz z przychodami, oba podmioty odnotowały znaczny skok zysków za ten rok: zyski z zakładów spreadowych skoczyły do 2,75 mln GBP z 1,4 mln GBP w roku poprzednim, podczas gdy CMC Markets UK wygenerowało 150,6 mln GBP, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu do 65,1 mln GBP w roku obrotowym 2020. Dochód operacyjny netto CMC Markets UK wyniósł 373,6 mln GBP, co oznacza wzrost z 231,5 mln GBP w roku poprzednim.

Broker działa w UE poprzez niemiecki oddział

Dane obu tych firm były zgodne z wcześniej ujawnionymi danymi finansowymi CMC Markets plc, która jest spółką nadrzędną dla wszystkich spółek CMC. Według wcześniejszych doniesień, grupa odnotowała 63% wzrostu przychodów operacyjnych, które wyniosły 409,8 mln GBP, podczas gdy zysk przed opodatkowaniem wyniósł 224 mln GBP.

CMC Markets UK działał wcześniej zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Europie, ale wraz z zakończeniem procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej grupa utworzyła oddzielny podmiot w Niemczech, aby kontynuować działalność w Europie. „W IV kwartale 2021 roku wszyscy klienci profesjonalni i detaliczni mieszkający w Unii Europejskiej, którzy jeszcze nie przenieśli się do niemieckiej spółki zależnej, zostali zaproszeni do przeniesienia swoich rachunków z CMC Markets UK plc do nowej spółki zależnej” – czytamy w sprawozdaniu złożonym w Companies House.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę