menu

Strona Główna > Newsy > CySEC nakłada surową karę na szefa FXFINPRO

CySEC nakłada surową karę na szefa FXFINPRO


Regulujący cypryjski rynek finansowy CySEC, wymierzył dotkliwą karę dwóm członkom zarządu spółki PFX Financial Professional, do której należy broker FXFINPRO Capital.

CySEC zarzucił spółce, że nie przestrzegała prawnych obowiązków w zakresie świadczenia usług inwestycyjnych. Ponadto spółka nie złożyła rzetelnych sprawozdań finansowych oraz innych informacji wymaganych przez CySEC.

Regulator winą za te nieprawidłowości obarczył CEO firmy Evgeniosa Martinidesa oraz dyrektora wykonawczego Yaroslava Martynenko. Na Martinidesa CySEC nałożył karę w wysokości 350 tys. EUR, a także objął go dziesięcioletnim zakazem profesjonalnej działalności w sektorze finansowym. Martynenko został potraktowany łagodniej – otrzymał zakaz profesjonalnej działalności w sektorze finansowym na trzy lata.

CySEC prowadzi działania wobec PFX Financial Professional już od października 2018 roku. Wtedy to regulator zdecydował się na odebranie brokerowi licencji CIF. Powodem były liczne nieprawidłowości i naruszenia obowiązujących na Cyprze przepisów. Na początku tego roku CySEC ogłosiła rozpoczęcie procesu wypłaty odszkodowań dla klientów PFX Financial Professional Ltd. Zgodnie z zapowiedzią, klienci będą mogli zgłosić swe roszczenia na przygotowanym do tego portalu internetowym.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że firma nie będzie w stanie spłacić swoich zobowiązań. Dobrą wiadomością dla klientów jest natomiast fakt, że spółka jest członkiem Investor Compensation Fund (ICF). Zadaniem funduszu jest ochrona klientów i spłata roszczeń w przypadku problemów finansowych któregoś z członków. Kwota rekompensaty jest obliczana indywidualnie, ale zwykle nie przekracza ona 20 tys. EUR na osobę.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (6.08): fxg.market, miritkapital…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: fxg.market 247firstinvest.com keyoncapital.com procloudoptions.online cryptotradecentr.com fxgrowcapital.com meritkapital.net CySEC publikuje ostrzeżenie ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC zawiera ugodę ze spółką-matką 24option

Krótko po informacji o rezygnacji z licencji Cypryjskiej Spółki Inwestycyjnej (CIF) przez Rodeler Ltd (właściciela ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (5.08): FairBit i EGM Finance

Na listach ostrzeżeń pojawili się: FairBit / Fair-Bit - fair-bit.com EGM Finance - egmfinance.com FCA ...
Czytaj dalej
broker oanda

OANDA wprowadza markę FX Data Services

Działająca na rynku walutowym i analitycznym spółka OANDA poinformowała, że przeprowadzi proces rebrandingu swej działalności ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę