menu

Strona Główna > Newsy > CySEC ostrzega przed fałszywą witryną internetową w Indiach

CySEC ostrzega przed fałszywą witryną internetową w Indiach


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) opublikowała komunikat ostrzegający przez fałszywą witryną internetową, która podszywa się pod cypryjskiego regulatora.

Witryna jest zlokalizowana na indyjskich serwerach. Zgodnie z komunikatem, na fałszywej stronie bezprawnie skopiowano treści z oryginalnej witryny CySEC, aby sprawić wrażenie, że jest to autentyczna strona.

W związku z tym, CySEC ostrzega opinię publiczną, aby zachować ostrożność w kontaktach z fałszywą stroną internetową, ponieważ tylko płatności dokonywane za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej regulatora, pozwolą uzyskać gwarantowaną usługę i uniknąć oszustwa popełnionego przez osoby stojące za domeną.

„Apelujemy do opinii publicznej o zachowanie szczególnej ostrożności i upewnienia się, że kontaktuje się bezpośrednio z oficjalną stroną CySEC, zwłaszcza w przypadku płatności, które muszą być dokonywane z tytułu egzaminów lub innych opłat, w tym również dla licencjonowanych podmiotów działających pod nadzorem CySEC. CySEC podejmuje wszelkie stosowne działania w celu zabezpieczenia swoich interesów” – wskazał regulator w komunikacie.

W ostatnim czasie fałszywa strona wyświetlała komunikat o wewnętrznym błędzie 500 serwera, jednak domena pozostaje aktywna. CySEC nie przedstawił jeszcze aktualnych informacji na temat ewentualnych działań prawnych podjętych przeciwko stronie internetowej lub jej operatorom.

W lipcu regulator wydał ostrzeżenie przed oszustami podszywającymi się pod jego pracowników. CySEC potwierdził wówczas, że otrzymał szereg skarg od uczestników rynku, którzy twierdzą, że osoby podszywające się pod urzędników i przedstawicieli CySEC domagają się od inwestorów dokonania opłat, obiecując zaspokojenie fikcyjnych roszczeń odszkodowawczych.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę