menu

Strona Główna > Newsy > CySEC ostrzega przed fałszywymi urzędnikami

CySEC ostrzega przed fałszywymi urzędnikami


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) wystosowała ostrzeżenie przed osobami podszywającymi się pod jej urzędników lub autoryzowanych przedstawicieli.

Według ustaleń Komisji, osoby te nakłaniają inwestorów do wniesienia opłat w zamian za uregulowanie fikcyjnych roszczeń wynikających z ich kontaktów biznesowych z firmami działającymi pod nadzorem CySEC.

CySEC stanowczo podkreśla, że nigdy nie wysyła takiej korespondencji do inwestorów i nigdy nie domaga się przekazania prywatnych danych finansowych. Komisja nie pobiera też żadnych opłat od inwestorów. Cypryjski regulator wymienił również charakterystyczne cechy działalności oszustów. Swoje propozycje składają najczęściej mailem i przedstawiają się jako urzędnicy lub przedstawiciele CySEC, innych cypryjskich instytucji nadzorczych lub przedstawiciele banku wyznaczeni przez CySEC.

Maile zwykle sprawiają wrażenie wiarygodnych i zawierają wszystkie niezbędne dane adresowe i logo CySEC. Ofiary mogą znaleźć w nich również fałszywe obietnice uzyskania odszkodowania za potencjalne szkody związane z inwestycją. Dzięki takiej korespondencji oszuści często zdobywają prywatne informacje swoich ofiar i dalsze kontakty odbywają się telefonicznie.

W jednym z ostatnich przypadków, osoba używająca nazwiska Richard Moore próbowała przekonać odbiorców do uiszczenia opłaty za udział w nieistniejącym programie ubezpieczeniowym. Miał on chronić ich przed poniesieniem ewentualnych strat inwestycyjnych. Naciągacz wysyłał maile z adresu [email protected], a także używał w nim logo CySEC.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

knf ostrzeżenia

KNF ostrzega przed MarketCFD

W dniu dzisiejszym Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) dodała do listy ostrzeżeń publicznych witrynę MarketCFD.com. MarketCFD ...
Czytaj dalej
tygodniowy przegląd newsów FX/Krypto

ForexRev: przegląd tygodnia (23.05 – 29.05)

Koronawirus przekonuje Belgów do tradingu krajowymi akcjami, MT5 dodaje ujemne możliwości cenowe, australijski regulator zawiesza ...
Czytaj dalej
Młotek sędziowski

Sąd wydał zgodę na pozew zbiorowy przeciwko 15 bankom

Według doniesień agencji Reutera amerykański sąd zezwolił na udział inwestorów instytucjonalnych w pozwie zbiorowym przeciwko ...
Czytaj dalej
meta trader 5

Aktualizacja MT5 o ujemne możliwości cenowe

Najnowsza aktualizacja MetaTrader 5 ma bezpośredni związek z kwietniowymi wydarzeniami na rynku ropy WTI. Od ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę