menu

Strona Główna > Newsy > CySEC ostrzega przed fałszywymi urzędnikami

CySEC ostrzega przed fałszywymi urzędnikami


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) wystosowała ostrzeżenie przed osobami podszywającymi się pod jej urzędników lub autoryzowanych przedstawicieli.

Według ustaleń Komisji, osoby te nakłaniają inwestorów do wniesienia opłat w zamian za uregulowanie fikcyjnych roszczeń wynikających z ich kontaktów biznesowych z firmami działającymi pod nadzorem CySEC.

CySEC stanowczo podkreśla, że nigdy nie wysyła takiej korespondencji do inwestorów i nigdy nie domaga się przekazania prywatnych danych finansowych. Komisja nie pobiera też żadnych opłat od inwestorów. Cypryjski regulator wymienił również charakterystyczne cechy działalności oszustów. Swoje propozycje składają najczęściej mailem i przedstawiają się jako urzędnicy lub przedstawiciele CySEC, innych cypryjskich instytucji nadzorczych lub przedstawiciele banku wyznaczeni przez CySEC.

Maile zwykle sprawiają wrażenie wiarygodnych i zawierają wszystkie niezbędne dane adresowe i logo CySEC. Ofiary mogą znaleźć w nich również fałszywe obietnice uzyskania odszkodowania za potencjalne szkody związane z inwestycją. Dzięki takiej korespondencji oszuści często zdobywają prywatne informacje swoich ofiar i dalsze kontakty odbywają się telefonicznie.

W jednym z ostatnich przypadków, osoba używająca nazwiska Richard Moore próbowała przekonać odbiorców do uiszczenia opłaty za udział w nieistniejącym programie ubezpieczeniowym. Miał on chronić ich przed poniesieniem ewentualnych strat inwestycyjnych. Naciągacz wysyłał maile z adresu [email protected], a także używał w nim logo CySEC.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (6.08): fxg.market, miritkapital…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: fxg.market 247firstinvest.com keyoncapital.com procloudoptions.online cryptotradecentr.com fxgrowcapital.com meritkapital.net CySEC publikuje ostrzeżenie ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC zawiera ugodę ze spółką-matką 24option

Krótko po informacji o rezygnacji z licencji Cypryjskiej Spółki Inwestycyjnej (CIF) przez Rodeler Ltd (właściciela ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (5.08): FairBit i EGM Finance

Na listach ostrzeżeń pojawili się: FairBit / Fair-Bit - fair-bit.com EGM Finance - egmfinance.com FCA ...
Czytaj dalej
broker oanda

OANDA wprowadza markę FX Data Services

Działająca na rynku walutowym i analitycznym spółka OANDA poinformowała, że przeprowadzi proces rebrandingu swej działalności ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę