menu

Strona Główna > Newsy > CySEC przedłuży tymczasową licencję dla brytyjskich brokerów

CySEC przedłuży tymczasową licencję dla brytyjskich brokerów


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) pozwoli kwalifikującym się przedsiębiorstwom z Wielkiej Brytanii na działalność w ramach TPR po wyznaczonym terminie 31 grudnia 2021. Termin zostanie wydłużony do czasu, aż ich wniosek nie zostanie rozpatrzony przez właściwy organ.

CySEC zezwoli niektórym brytyjskim przedsiębiorstwom świadczącym usługi finansowe i działającym w ramach tymczasowego systemu zezwoleń (Temporary Permissions Regime – TPR) na prowadzenie działalności na Cyprze nawet po terminie 31 grudnia 2021 r. Zezwolenie dotyczy wyłącznie przedsiębiorstw, które chcą zaistnieć na Cyprze lub w innym państwie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz ubiegają się o uzyskanie nowej licencji regulacyjnej lub planują jej przejęcie. CySEC zdecydowało o zmianie dyrektywy 87-04 ze względu na to, że terminowe zakończenie oceny stało się niezwykle trudne. Wnioski, które otrzymała CySEC są poddawane ocenie zgodnie z ich priorytetem.

Zezwolenie na działalność zostanie przedłużone do czasu rozpatrzenia wniosków o uzyskanie licencji. W przypadku zatwierdzenia wniosków, przedsiębiorstwa będą miały sześć miesięcy na to by wdrożyć klientów oraz rozpocząć działalność w pełni. Zdaniem regulatora, ten krok umożliwi płynne przejście brytyjskich spółek do rozpoczęcia działalności na Cyprze.

Regulator stwierdził, że:

Wśród grup podmiotów TPR  kilka starało się kontynuować swoją  działalność na Cyprze i w tym kontekście do CySEC zostały złożone odpowiednie wnioski.

TPR wprowadzono w grudniu 2020 roku, po tym jak potwierdzono Brexit. W ten sposób zezwolono wielu brytyjskim przedsiębiorstwom na tymczasową kontynuację usług dla klientów europejskich. O przystąpienie do TPR ubiegało się 96 spółek. 7 wniosków zostało odrzuconych, a jedno przedsiębiorstwo zrezygnowało z rejestracji. Ostatecznie do systemu włączono 88 brytyjskich firm.

Lista wszystkich spółek świadczących usługi finansowe w ramach TPR, które będą mogły działać po 31 grudnia 2021 r. zostanie ogłoszona 1 stycznia 2022 r.

Autor: Anna Sutowicz

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę