menu

Strona Główna > Newsy > CySEC uruchamia quiz sprawdzający wiedzę dla inwestorów

CySEC uruchamia quiz sprawdzający wiedzę dla inwestorów


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) uruchomiła na swojej stronie internetowej quiz, w którym społeczeństwo może ocenić, ile naprawdę wie o inwestycjach i sprawdzić swoją wiedzę na temat podstawowych zagadnień finansowych.

Quiz internetowy został stworzony w ramach realizacji celu CySEC, jakim jest podniesienie poziomu wiedzy na temat finansów aby zwiększyć wiedzę społeczeństwa, na temat kluczowych aspektów rynków papierów wartościowych, po niedawnym udziale w Światowym Tygodniu Inwestorów 2022.

Niski poziom wiedzy finansowej na Cyprze, co wskazują różne badania, wraz z szybkim rozwojem rynków kapitałowych i ciągłym wprowadzaniem nowych produktów finansowych, zwiększył potrzebę edukacji społeczeństwa w zakresie podstawowych zagadnień finansowych.

Niedoświadczeni inwestorzy często podejmują błędne decyzje inwestycyjne, opierając się na założeniach i przekonaniach wynikających z nadmiernej wiary w swoją wiedzę na temat inwestowania lub kierując się zachętami ze strony przyjaciół, krewnych i/lub celebrytów promujących produkty inwestycyjne w Internecie, narażając się na wysokie ryzyko inwestycyjne. Ponadto ryzyko inwestycyjne stale rośnie ze względu na nowe cyfrowe trendy inwestycyjne, które są szczególnie atrakcyjne dla młodzieży.

Wprowadzając nowy quiz, CySEC chce zaoferować inwestorom i ogółowi społeczeństwa możliwość oceny ich wiedzy na temat inwestycji i podstawowych kwestii finansowych poprzez przyjemną aktywność. Ponadto quiz został zaprojektowany jako informacyjny i edukacyjny, ponieważ prawidłowa odpowiedź jest ujawniana na końcu każdego pytania wraz z krótkim wyjaśnieniem.

CySEC przestrzega przed influencerami finansowymi

Niedawno CySEC zwracał również uwagę na problem promowania inwestycji przez celebrytów i influencerów finansowych. W lipcu 2022 regulator cypryjskiego rynku rozpoczął specjalną kampanię ochrony inwestorów, ukierunkowaną na ten problem.

CySEC stwierdza, że im niższa znajomość finansów, tym większe ryzyko dla inwestora, ponieważ decyzja inwestycyjna nie jest oparta na wiedzy i racjonalnym myśleniu, ale na mediach społecznościowych i presji emocjonalnej, którą zwiększają znane postacie w Internecie.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Zamknięcie moskiewskiej giełdy blokuje zyski traderów

10 najbardziej „szortowanych” spółek w listopadzie

Trudna sytuacja makroekonomiczna w 2022 roku negatywnie wpłynęła na wyniki osiągane przez wielu inwestorów funkcjonujących ...
Czytaj dalej
Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja zlikwidowała gang cyberprzestępców, który wykorzystywał fałszywe strony inwestycyjne do oszukiwania ofiar w całej ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę