menu

Strona Główna > Newsy > CySEC usuwa OptionRally i czterech innych brokerów z Funduszu Kompensacyjnego

CySEC usuwa OptionRally i czterech innych brokerów z Funduszu Kompensacyjnego


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) opublikowała dziś nową listę dostawców usług finansowych, którzy zostali wykluczeni z programu ubezpieczeniowego. Klienci wskazanych spółek są jednak nadal uprawnieni do korzystania z Funduszu Kompensacyjnego dla Inwestorów (ICF).

Fundusz służy ochronie roszczeń klientów objętych systemem i zapewnia im rekompensatę w przypadku, gdyby jego członek nie był w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań finansowych. Najbardziej znaną marką wśród usuniętych z systemu rekompensat CySEC jest nieistniejący już broker opcji binarnych OptionRally. Po decyzji firmy o rezygnacji z cypryjskiej licencji, OptionRally zakończył działalność na Cyprze niemal rok temu.

Klienci zachowują prawo do odszkodowania

W 2017 roku na OptionRally nałożono serię grzywien i zawieszeń licencji, ale CySEC ostatecznie anulował poprzednie kary po tym, jak firma spełniła swoje obowiązki regulacyjne. Spółka OptionRally, założona w 2010 roku, uzyskała licencję CySEC w 2013 roku, kiedy to izraelska marka zaczęła wchodzić na kolejne rynki.

Oprócz OptionRally, CySEC usunął z program ubezpieczeniowego również spółki Deloitte Investment Services Ltd, Rodeler Ltd, Stocks Forex AF Ltd i Globia Wealth Ltd. CySEC wyjaśnia, że utrata członkostwa w funduszu nie oznacza dla klientów tych spółek utraty praw do odszkodowania z tytułu inwestycji dokonanych przed utratą członkostwa. Regulator podkreśla też, że wszelkie należności usuniętych podmiotów wobec funduszu nadal wymagają uregulowania, bez względu na fakt usunięcia z programu.

Kolejne etapy procedury

Po cofnięciu licencji regulator często rozpoczyna procedurę wypłaty rekompensat dla klientów firmy, która nie jest w stanie spłacić swoich zobowiązań. W kolejnym kroku, o ile taki będzie miał miejsce, ICF zaprasza klientów objętych ubezpieczeniem do zgłaszania roszczeń wobec spółki, określając tryb składania wniosków o rekompensaty oraz termin ich składania. Następnie fundusz publikuje szczegóły w co najmniej dwóch lokalnych gazetach, podając adres, pod którym inwestorzy mogą uzyskać informacje o postępach w rozpatrywaniu ich wniosków.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro podsumowuje wyniki spółek za IV kwartał

Spółka eToro przedstawiła podsumowanie wyników spółek za IV kwartał. Autorem analizy jest Paweł Majtkowski, analityk ...
Czytaj dalej
Nieruchomosci usa

USA – pozytywne dane z rynku nieruchomości!

Mamy świeże dane na temat pozwoleń na budowę budynków mieszkalnych na terenie Stanów Zjednoczonych. To ...
Czytaj dalej
Wielka Brytania UK CPI

Wielka Brytania – CPI 5.4% vs konsensus: 5.2%

Główny urząd statystyczny Wielkiej Brytanii opublikował świeże dane na temat wartości Consumer Price Index, powszechnie ...
Czytaj dalej
chińska prowincja przetestuje politykę wspólnego dobrobytu czyli redystrybucję dochodów

Chiny z 8,1% wzrostem gospodarczym w 2021 roku

Gospodarka Chin odbiła się w 2021 roku, odnotowując najlepszy wzrost od dekady, w czym pomógł ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę