menu

Strona Główna > Newsy > CySEC wycofuje licencję CIF spółki Finteractive Ltd

CySEC wycofuje licencję CIF spółki Finteractive Ltd


Regulator cypryjskiego rynku finansowego wycofał licencję cypryjskiej spółki inwestycyjnej (CIF) firmie Finteractive Ltd, która działa pod marką handlową FXVC. Ogłoszona w ubiegłym tygodniu decyzja została podjęta przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) 4 lipca 2022 roku.

Broker, który wykorzystywał swą cypryjską licencję, aby działać w Europejskim Obszarze Gospodarczym, w styczniu zdecydował się zrezygnować z licencji i od tego czasu przestał przyjmować nowych klientów. Ponadto w lutym zaprzestał oferowania usług finansowych dla dotychczasowych klientów w Europie.

Klienci, którzy mają na swoim koncie kwalifikujące się środki, zostali powiadomieni w celu otrzymania zwrotu kwoty tych środków lub poproszeni o dostarczenie informacji niezbędnych do przetworzenia zwrotu – czytamy w komunikacie na stronie FXVC.

Wydaje się jednak, że broker nadal oferuje usługi na arenie międzynarodowej z licencją uzyskaną od regulatora na Seszelach. Na podstawie tej licencji oferta FXVC obejmuje usługi handlowe na kontrakty CFD, rynek forex , akcje, kryptowaluty, indeksy i towary.

CySEC zaostrza postawę wobec brokerów

Ani broker ani cypryjski regulator nie wspomnieli jednoznacznie o powodach rezygnacji z licencji CySEC. W przeszłości jednak spółka FXVC często miała problemy z przestrzeganiem przepisów.

W maju broker zawarł ugodę z CySEC, płacąc 100 000 EUR za możliwe naruszenia regulacyjne. Regulator wspomniał wówczas jedynie o możliwych naruszeniach wymogów organizacyjnych, nie wskazując dokładnych szczegółów. Dodatkowo brytyjska FCA nakazała brokerowi wstrzymanie świadczenia usług z powodu stosowania „różnych niewłaściwych technik w celu promowania swoich usług”.

Od pewnego czasu cypryjski regulator zwiększa wysiłki, których celem jest ukaranie spółek finansowych mających problemy z przestrzeganiem przepisów. Niedawno CySEC wydała ostrzeżenie, nakazując tym brokerom „poprawę stosowanych praktyk”, ponieważ w przeciwnym razie mogą spotkać się z działaniami egzekucyjnymi.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę