menu

Strona Główna > Newsy > CySEC wycofuje licencje CIF spółkom Magnum FX i Inveza

CySEC wycofuje licencje CIF spółkom Magnum FX i Inveza


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) wycofała licencję cypryjskiej firmy inwestycyjnej (CIF) spółce Magnum FX (Cyprus). Decyzja zapadła po dobrowolnym zrzeczeniu się licencji przez brokera. CySEC w komunikacie wydanym we wtorek wskazała, że decyzja o wycofaniu licencji została podjęta 23 stycznia 2023.

Na stronie Magnum FX w serwisie CySEC regulator zauważył, że firma, która uzyskała licencję w czerwcu 2018 roku, jest „w trakcie badania pod kątem dobrowolnej rezygnacji z licencji”. Cypryjski regulator rynku finansowego w swym komunikacie wymienił zatwierdzone domeny Magnum FX: magnumfx.eu, ETfinance.eu, financedome.com i etfinance.com.

Inveza zrzeka się licencji CIF

CySEC wycofała również licencję spółki Inveza Capital Ltd. W tym przypadku broker również jednoznacznie wyraził chęć rezygnacji z cypryjskiej licencji. Decyzja CySEC została ogłoszona we wtorek, jednak regulator podjął ją ponad 2 miesiące temu (5 grudnia 2022).

Zgodnie z rejestrem spółek działających na podstawie licencji CySEC, firma Inveza Capital uzyskała licencję (numer 209/13) w sierpniu 2013 roku. W ramach licencji świadczyła usługi inwestycyjne za pośrednictwem adresu internetowego inveza.com.

– Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ogłasza, że na posiedzeniu w dniu 5 grudnia 2022  podjęła decyzję, zgodnie z art. 8(1)(a) ustawy o usługach i działalności inwestycyjnej oraz rynkach regulowanych z 2017 roku oraz art. 4(7) dyrektywy DI87-05, o cofnięciu zezwolenia Cypryjskiej Firmy Inwestycyjnej o numerze 209/13 spółki Inveza Capital Ltd (LEI 21380072YOYRXZ8TKE88), ze względu na decyzję spółki o wyraźnym zrzeczeniu się licencji – napisała CySEC.

W przeszłości firma działała pod nazwami NFX Capital Cy Ltd i Vinst Capital Limited. Jej działalność oferowała inwestorom głównie handel akcjami, obligacjami, ETF-ami oraz dostęp do IPO popularnych spółek.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

London Metal Exchange (LME) przełożyła w piątek wznowienie handlu niklem w godzinach pracy w Azji ...
Czytaj dalej
Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Inflacja w Polsce w lutym na poziomie 18,4%

Główny Urząd Statystyczny podał dziś odczyt inflacji za luty bieżącego roku. Według danych GUS inflacja ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę