menu

Strona Główna > Newsy > CySEC wycofuje licencje firmy Maxiflex

CySEC wycofuje licencje firmy Maxiflex


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) cofnęła licencję cypryjskiej spółki inwestycyjnej (CIF) brokerowi Maxiflex Limited. To efekt szeregu naruszeń, jakich dopuścił się broker, w tym wykorzystywania środków klientów do własnych potrzeb.

Według CySEC, Maxiflex naruszył również inne artykuły ustawy o usługach i działalności inwestycyjnej, a także ustawy o rynkach regulowanych z 2017 roku. Naruszone artykuły związane są z warunkami, jakie muszą spełniać udziałowcy i zabezpieczeniem praw klientów. Jak wskazała CySEC, brak zgodności z tymi artykułami oznaczał, że firma Maxiflex przestała spełniać warunki uprawniające do otrzymania licencji.

Licencja została odebrana nieco ponad rok po tym, jak CySEC zawiesiła licencję firmy Maxiflex w wyniku prowadzenia działalności, która nie była objęta przyznaną licencją. Regulator cypryjskiego rynku finansowego zarzucił wówczas brokerowi, że nie przestrzegał przepisów prawa dotyczących warunków, jakie muszą spełniać członkowie zarządu i udziałowcy.

Jednak miesiąc później, czyli w listopadzie 2021 roku, Maxiflex dobrowolnie zrezygnował z licencji CIF i zakończył prowadzenie działalności. Firma wskazała wówczas, że dalsze kontynuowanie działalności w tamtym momencie było dla niej niewykonalne.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę