menu

Strona Główna > Newsy > CySEC wycofuje licencję operatora F1Markets

CySEC wycofuje licencję operatora F1Markets


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) wycofała licencję operacyjną F1Markets Ltd, ponieważ firma jednoznacznie stwierdziła, że chce z niej zrezygnować. CySEC ogłosiła swą decyzję w czwartek, ale podjęła ją już 5 grudnia 2022 roku.

Spółka F1Markets na podstawie licencji cypryjskiej spółki inwestycyjnej (CIF) prowadziła wiele marek brokerów detalicznych działających w sektorze forex i CFD (jedną z nich jest marka Investous). Spółka zarejestrowała u cypryjskiego regulatora cztery domeny, a dwie inne: 24CM i EuroPrime nie są już dostępne.

Według informacji na stronie brokera, firma zamknęła swoje usługi w maju ubiegłego roku. 19 maja 2022 zamknęła wszystkie otwarte pozycje i poprosiła traderów o wycofanie środków.

F1Markets wśród swoich marek wymienia również Straton Markets, jednak ta strona nie jest zarejestrowana w CySEC i nie jest już dostępna.

Spółka F1Markets otrzymała licencję CySEC w 2015 roku, co pozwoliło jej działać na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Firma jednak wielokrotnie miała problemy z regulatorami różnych krajów, którzy mieli uwagi dotyczące świadczonych przez nią usług.

Problemy F1Markets z regulatorami

Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) przyłapał F1Markets i kilku innych brokerów promujących swoje produkty w Wielkiej Brytanii za pomocą fałszywego poparcia celebrytów w mediach społecznościowych. Skargi brytyjskiego regulatora spowodowały tymczasowe zawieszenie licencji brokera przez CySEC.

W sierpniu ubiegłego roku spółka F1Markets zawarła ugodę z cypryjskim regulatorem na kwotę 150 tys. EUR. Ugoda dotyczyła potencjalnego wielokrotnego naruszenia lokalnych przepisów, które stwierdzono w wyniku kontroli.

W ostatnim czasie CySEC wzmocnił swój nadzór nad rynkiem finansowym po tym, jak europejski regulator rynku finansowego zgłosił zastrzeżenia w odniesieniu do działalności CySEC. Regulator niedawno wycofał również licencje FF Simple i Smart Trades Investment Services, które prowadziły marki brokerskie TradoCenter i Toro Invest.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Inflacja w Polsce w lutym na poziomie 18,4%

Główny Urząd Statystyczny podał dziś odczyt inflacji za luty bieżącego roku. Według danych GUS inflacja ...
Czytaj dalej
logo brokera etoro, który zamierza dać klientom kartę debetową

eToro zmniejsza dźwignię z powodu sytuacji w sektorze bankowym

Sytuacja w sektorze bankowym staje się coraz bardziej napięta po bankructwie kilku banków w USA ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę