menu

Strona Główna > Newsy > CySEC wycofuje licencję UGL Exchange

CySEC wycofuje licencję UGL Exchange


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) poinformowała o wycofaniu licencji spółce UGL Exchange. Powodem takiej decyzji był brak zgodności z wymogami licencyjnymi w zakresie ochrony środków należących do klientów.

Kilka miesięcy wcześniej cypryjski regulator zawiesił licencję tego brokera. Wobec braku odpowiedniej reakcji na wcześniejsze niedociągnięcia, CySEC zdecydowała o całkowitym anulowaniu licencji. Oprócz wspomnianych uchybień Komisja zarzuciła brokerowi także brak odpowiedniej ostrożności względem własnego kapitału.

Polecenie zakończenia działalności

CySEC stwierdziła, że w wyniku wycofania licencji, broker UGL Exchange nie może świadczyć jakichkolwiek usług inwestycyjnych i doradczych. Wyjątkiem są tylko te usługi, które są niezbędne do zakończenia niezrealizowanych transakcji klientów brokera. Ponadto spółka nie może publikować na swoich stronach internetowych żadnych informacji związanych z wycofaniem licencji, procedurą postępowania w celu zamknięcia transakcji, zwrotem funduszy i instrumentów finansowych oraz skargami.

Zwrot środków klientów

Regulator wydał również polecenie, by broker UGL Exchange zwrócił wszelkie fundusze i instrumenty finansowe należące do klientów spółki, w tym również wszelkie zyski osiągnięte przez klientów. Broker musi również rozpatrzyć wszystkie skargi, które wpłynęły od jego klientów. Komisja zobowiązała UGL Exchange do utrzymania biur i zatrudnienia niezbędnego do przeprowadzenia wszystkich wskazanych powyżej czynności. Kierownictwo UGL Exchange jak dotąd nie odniosło się do informacji przekazanych przez CySEC.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

broker usgfx opuszcza australię

Australia obniża dźwignię do 1:30

ASIC wprowadził ograniczenia w sprzedaży kontraktów CFD. Zmiany wchodzą w życie 29 marca 2021 roku ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (22.10): Solid Invest, Bitrend, Pibexa…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Solid Invest (Capital Letter GmbH) - solidinvest.co Bitrend - bitrend.io ...
Czytaj dalej
sądowe kłopoty brokera global brokerage

Kolejni inwestorzy mogą dołączyć do pozwu przeciwko Global Brokerage

Przedstawiciele stron składających pozew zbiorowy przeciwko spółce Global Brokerage, wcześniej funkcjonującej jako FXCM, złożyli w ...
Czytaj dalej
sc malayasia

Malezyjski regulator ostrzega przed 3 brokerami, w tym HotForex

Malezyjska Komisja ds. Papierów Wartościowych (SC) dodała trzy kolejne spółki do swej czarnej listy. Uwagę ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę