menu

Strona Główna > Newsy > CySEC zawiera ugodę z Indication Investments

CySEC zawiera ugodę z Indication Investments


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) poinformowała, że zawarła ugodę ze spółką Indication Investments działającą jako Cypryjska Spółka Inwestycyjna (CIF). Ugoda związana jest z postępowaniem w sprawie naruszeń cypryjskich przepisów przez Indication Investments i opiewa na kwotę 160 tys. EUR.

Spółka działająca na licencji CySEC zarządza dwiema markami brokerskimi: Fxclub-global oraz Libertex. Ugoda to efekt kontroli, jaką cypryjski regulator przeprowadził w siedzibie Indication Investments w listopadzie 2018 roku. W jej następstwie Komisja wskazała, że spółka prowadziła swą działalność z naruszeniem przepisów. Zdaniem CySEC naruszenia dotyczą m.in. realizacji zleceń na warunkach niekorzystnych dla klienta, niespełniania wymogów organizacyjnych, jak również nieprzestrzegania przepisów czasowej interwencji produktowej ESMA.

Przepisy ESMA nakładały ograniczenia w odniesieniu do maksymalnego poziomu oferowanej dźwigni dla określonych produktów. Ponadto w przypadku kontraktów CFD klienci powinni być objęci odpowiednią ochroną przed nadmierną stratą środków. Wnioski z kontroli były na tyle poważne, że spółka Indication Investment zdecydowała się zawrzeć ugodę opiewającą na kwotę 160 tys. EUR i, według informacji przekazanych przez cypryjskiego regulatora, dokonała już wpłaty ustalonej kwoty. CySEC wskazuje przy tym, że wszystkie przychody uzyskane w ramach zawartych porozumień nie stanowią dochodów Komisji, a przechodzą na własność cypryjskiego skarbu państwa.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (1.12): Qflbank, RoyalStox, 4TFX…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Qflbank (QFL Global) - qflbank.com RoyalStox (Marom Partners LTD) - ...
Czytaj dalej

UKNF przeprowadza ankietę dotyczącą kontraktów CFD

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego przygotował ankietę skierowaną do klientów detalicznych, którzy dokonują transakcji na kontrakty ...
Czytaj dalej
finra usa

Regulator Wall Street ostrzega przed e-mailami wyłudzającymi dane

Amerykańska Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) opublikowała oświadczenie,w  którym ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail, które ...
Czytaj dalej
heron tower odcięte przez policję przez alarm bombowy

Siedziba kilku londyńskich brokerów w centrum policyjnej akcji

Heron Tower, siedziba kilku londyńskich brokerów FX została odcięta przez policję w wyniku znalezienia podejrzanego ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę