menu

Strona Główna > Newsy > CySEC zawiera ugodę z Indication Investments

CySEC zawiera ugodę z Indication Investments


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) poinformowała, że zawarła ugodę ze spółką Indication Investments działającą jako Cypryjska Spółka Inwestycyjna (CIF). Ugoda związana jest z postępowaniem w sprawie naruszeń cypryjskich przepisów przez Indication Investments i opiewa na kwotę 160 tys. EUR.

Spółka działająca na licencji CySEC zarządza dwiema markami brokerskimi: Fxclub-global oraz Libertex. Ugoda to efekt kontroli, jaką cypryjski regulator przeprowadził w siedzibie Indication Investments w listopadzie 2018 roku. W jej następstwie Komisja wskazała, że spółka prowadziła swą działalność z naruszeniem przepisów. Zdaniem CySEC naruszenia dotyczą m.in. realizacji zleceń na warunkach niekorzystnych dla klienta, niespełniania wymogów organizacyjnych, jak również nieprzestrzegania przepisów czasowej interwencji produktowej ESMA.

Przepisy ESMA nakładały ograniczenia w odniesieniu do maksymalnego poziomu oferowanej dźwigni dla określonych produktów. Ponadto w przypadku kontraktów CFD klienci powinni być objęci odpowiednią ochroną przed nadmierną stratą środków. Wnioski z kontroli były na tyle poważne, że spółka Indication Investment zdecydowała się zawrzeć ugodę opiewającą na kwotę 160 tys. EUR i, według informacji przekazanych przez cypryjskiego regulatora, dokonała już wpłaty ustalonej kwoty. CySEC wskazuje przy tym, że wszystkie przychody uzyskane w ramach zawartych porozumień nie stanowią dochodów Komisji, a przechodzą na własność cypryjskiego skarbu państwa.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

Nominacja Omarovej na Kontrolera Waluty wycofana na jej wniosek

Prezydent Stanów Zjednoczonych J. Biden wycofał nominację Saule Omarovej jako kandydata na Kontrolera Waluty w ...
Czytaj dalej
dane z japoni wskazują na spadek pkb

Spadek PKB w Japonii w trzecim kwartale

Japońska gospodarka skurczyła się w trzecim kwartale nieco bardziej niż według początkowych doniesień. To efekt ...
Czytaj dalej
Tickmill wprowadza nowe narzędzie tradingowe acuity do badania sentymentu rynkowego

Tickmill uruchamia narzędzie do badania nastrojów rynkowych

Brytyjski broker Tickmill poinformował  o udostępnieniu nowego narzędzia transakcyjnego Acuity MT4/MT5. Według spółki, funkcja daje ...
Czytaj dalej
poziom konsumpcji w chinach słabł w kwietniu

Co dalej z chińskim Evergrande?

Niektórzy zagraniczni posiadacze obligacji China Evergrande Group nie otrzymali należnej płatności do końca 30-dniowego okresu ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę