menu

Strona Główna > Newsy > CySEC zawiera ugodę z Indication Investments

CySEC zawiera ugodę z Indication Investments


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) poinformowała, że zawarła ugodę ze spółką Indication Investments działającą jako Cypryjska Spółka Inwestycyjna (CIF). Ugoda związana jest z postępowaniem w sprawie naruszeń cypryjskich przepisów przez Indication Investments i opiewa na kwotę 160 tys. EUR.

Spółka działająca na licencji CySEC zarządza dwiema markami brokerskimi: Fxclub-global oraz Libertex. Ugoda to efekt kontroli, jaką cypryjski regulator przeprowadził w siedzibie Indication Investments w listopadzie 2018 roku. W jej następstwie Komisja wskazała, że spółka prowadziła swą działalność z naruszeniem przepisów. Zdaniem CySEC naruszenia dotyczą m.in. realizacji zleceń na warunkach niekorzystnych dla klienta, niespełniania wymogów organizacyjnych, jak również nieprzestrzegania przepisów czasowej interwencji produktowej ESMA.

Przepisy ESMA nakładały ograniczenia w odniesieniu do maksymalnego poziomu oferowanej dźwigni dla określonych produktów. Ponadto w przypadku kontraktów CFD klienci powinni być objęci odpowiednią ochroną przed nadmierną stratą środków. Wnioski z kontroli były na tyle poważne, że spółka Indication Investment zdecydowała się zawrzeć ugodę opiewającą na kwotę 160 tys. EUR i, według informacji przekazanych przez cypryjskiego regulatora, dokonała już wpłaty ustalonej kwoty. CySEC wskazuje przy tym, że wszystkie przychody uzyskane w ramach zawartych porozumień nie stanowią dochodów Komisji, a przechodzą na własność cypryjskiego skarbu państwa.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

asic uderza w dwa scamy

ASIC ogłasza poważne zmiany zasad integralności rynku

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) opublikowała nowe zasady integralności rynku, których celem jest ...
Czytaj dalej

Promocja Purple Trading: 50% zniżki dla pierwszych 100 osób

Broker Purple Trading ogłosił promocję, w której nagrodzi 100 pierwszych osób, które otworzą u niego ...
Czytaj dalej
maltański nadzór finansowy mfsa

MFSA nałożyła blisko 1 mln EUR kar administracyjnych w 2020 roku

Maltański Urząd Nadzoru Usług Finansowych (MFSA) opublikował roczne sprawozdanie za 2020 rok, w którym wskazuje, ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed zachowuje optymizm i nie zmienia polityki monetarnej

Zgodnie z oczekiwaniami, Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) jednogłośnie utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę