menu

Strona Główna > Newsy > CySEC zawiesza cztery spółki na wniosek FCA

CySEC zawiesza cztery spółki na wniosek FCA


Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) zwrócił się do Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) z prośbą o częściowe zawieszenie licencji czterem spółkom.

Zdaniem FCA firmy Hoch Capital Ltd (działająca jako iTrader i tradeATF), Magnum FX Ltd (działająca jako ET Finance), Rodeler Ltd (działająca jako 24option) oraz F1Markets Ltd (działająca jako Investous, StrattonMarkets i Europrime) naruszyły przepisy obowiązujące w Wielkiej Brytanii.

FCA wskazała, że firmy te w ramach reklamowania swych usług wykorzystywały fałszywe rekomendacje celebrytów, które miały zachęcić konsumentów do korzystania z oferowanych produktów związanych z kontraktami CFD. Brytyjski regulator szacuje, że inwestorzy z Wielkiej Brytanii mogli stracić na inwestycjach w produkty wskazanych firm setki tysięcy funtów.

CySEC przychylił się do wniosku ze strony FCA i częściowo zawiesił licencje czterech spółek. Okres zawieszenia wynosi miesiąc i w tym czasie wskazane podmioty muszą dokonać korekty swoich działań. W przeciwnym razie CySEC zastosuje poważniejsze środki, włącznie z karą finansową lub nawet całkowitym wycofaniem licencji.

Brytyjski regulator tymczasem zakazał spółkom prowadzenia działalności na terenie Wielkiej Brytanii i oferowania swych usług Brytyjczykom. Zgodnie z decyzją FCA muszą one rozwiązać umowy z obecnymi klientami i umożliwić im zamknięcie otwartych pozycji oraz wypłatę środków. W następstwie działań podjętych przez FCA, CySEC całkowicie zawiesił licencje spółkom Rodeler Ltd i Hoch Capital Ltd, a częściowo spółkom Magnum FX (Cyprus) Ltd i F1Markets Ltd.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (27.11): Any1Pro, Zurich Markets…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Access Fx Trade (B.O. Tradefinancials Ltd) - accessfxtrade.com Bright Finance ...
Czytaj dalej
asic uderza w dwa scamy

ASIC anuluje licencje AFS dwóm spółkom

Australijski regulator rynku finansowego (ASIC) poinformował o anulowaniu licencji australijskich usług finansowych (AFS) dwóm podmiotom ...
Czytaj dalej
xtb

Black Friday W XTB

Szaleństwo promocyjne związane z Black Friday nie ominęło również branży Forex. Broker XTB przygotował dla ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (26.11): 24 News Trade, WikiFX…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: 24 News Trade - 24news.trade MrGuru - mrguru.io/en Market Pulse ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę