menu

Strona Główna > Newsy > CySEC zawiesza cztery spółki na wniosek FCA

CySEC zawiesza cztery spółki na wniosek FCA


Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) zwrócił się do Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) z prośbą o częściowe zawieszenie licencji czterem spółkom.

Zdaniem FCA firmy Hoch Capital Ltd (działająca jako iTrader i tradeATF), Magnum FX Ltd (działająca jako ET Finance), Rodeler Ltd (działająca jako 24option) oraz F1Markets Ltd (działająca jako Investous, StrattonMarkets i Europrime) naruszyły przepisy obowiązujące w Wielkiej Brytanii.

FCA wskazała, że firmy te w ramach reklamowania swych usług wykorzystywały fałszywe rekomendacje celebrytów, które miały zachęcić konsumentów do korzystania z oferowanych produktów związanych z kontraktami CFD. Brytyjski regulator szacuje, że inwestorzy z Wielkiej Brytanii mogli stracić na inwestycjach w produkty wskazanych firm setki tysięcy funtów.

CySEC przychylił się do wniosku ze strony FCA i częściowo zawiesił licencje czterech spółek. Okres zawieszenia wynosi miesiąc i w tym czasie wskazane podmioty muszą dokonać korekty swoich działań. W przeciwnym razie CySEC zastosuje poważniejsze środki, włącznie z karą finansową lub nawet całkowitym wycofaniem licencji.

Brytyjski regulator tymczasem zakazał spółkom prowadzenia działalności na terenie Wielkiej Brytanii i oferowania swych usług Brytyjczykom. Zgodnie z decyzją FCA muszą one rozwiązać umowy z obecnymi klientami i umożliwić im zamknięcie otwartych pozycji oraz wypłatę środków. W następstwie działań podjętych przez FCA, CySEC całkowicie zawiesił licencje spółkom Rodeler Ltd i Hoch Capital Ltd, a częściowo spółkom Magnum FX (Cyprus) Ltd i F1Markets Ltd.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ACCC sprawdzi influencerów

ACCC sprawdzi influencerów

Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC) rozpoczęła w tym tygodniu przegląd w celu zidentyfikowania ...
Czytaj dalej
invest cuffs 2023

Wystartował Konkurs Invest Cuffs 2023! Oddaj głos na swoich faworytów

Już 24-25 marca 2023 roku odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie ...
Czytaj dalej
dolar usd usa

Inwestorzy szukają zysków za pośrednictwem gotówki

W ostatnich czterech tygodniach inwestorzy dodali około 135 mld USD do globalnych funduszy rynku pieniężnego, ...
Czytaj dalej
google otrzymał karę od francji

Nancy Pelosi sprzedała akcje Google o wartości 3 mln USD

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi sprzedała akcje Google warte 3 mln USD zaledwie miesiąc przed ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę