menu

Strona Główna > Newsy > CySEC zawiesza licencję Libertex.com

CySEC zawiesza licencję Libertex.com


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) poinformowała o częściowym zawieszeniu licencji CIF (cypryjskiej spółki inwestycyjnej) firmie Indication Investments Ltd, która jest operatorem strony internetowej Libertex.com. Regulator podjął taką decyzję 3 sierpnia, a jej powodem był szereg naruszeń regulacyjnych, których dopuściła się spółka.

Zgodnie z wtorkowym komunikatem, cypryjski regulator znalazł możliwe niedociągnięcia po stronie brokera w zakresie zgodności z ramami regulacyjnymi dotyczącymi ograniczenia marketingu, dystrybucji i sprzedaży kontraktów CFD klientom detalicznym. Problemy mogą pojawiać się również w wymogach organizacyjnych firmy i oferowaniu usług inwestycyjnych „zgodnie z najlepszym interesem klientów”.

Ponadto, firma prawdopodobnie nie dostarczała klientom jasnej, uczciwej i prawdziwej informacji w zakresie marketingu – krótko mówiąc, mogła wprowadzać klientów w błąd. CySEC w oficjalnym komunikacie stwierdził, że wyżej wymienione domniemane naruszenia powodują ryzyko związane z ochroną klientów firmy i stanowią zagrożenie dla integralności rynku.

Broker ma nieco ponad miesiąc na podjęcie działań

Spółka ma czas do 17 września 2021 roku na podjęcie niezbędnych działań i dostosowanie się do wymogów regulacyjnych. Licencja Libertex.com pozostaje zawieszona, dlatego broker nie może przyjmować nowych klientów ani wprowadzać na rynek i reklamować swoich usług inwestycyjnych, bezpośrednio lub za pośrednictwem jakiejkolwiek strony trzeciej. Nie może nawet przyjmować nowych depozytów od obecnych klientów.

Broker może jednak przyjmować środki na pokrycie depozytów zabezpieczających dla istniejących otwartych pozycji i może realizować wszystkie własne transakcje oraz transakcje swoich klientów, które zostały już zlecone. Co więcej, klienci Libertex mogą żądać wypłat w okresie zawieszenia. Spółka Indication Investments uzyskała licencję CySEC w 2012 roku i w jej ramach prowadzi Libertex.com. Co więcej, broker jest regulowany w innych jurysdykcjach i oferuje usługi na całym świecie.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

swissquote broker z dobrymi zyskami

Swissquote otrzymuje licencję CySEC

Szwajcarski broker Swissquote uzyskał nową licencję operacyjną od regulatora rynku finansowego na Cyprze, Cypryjskiej Komisji ...
Czytaj dalej
Saxo Bank nie będzie świadczyć usług klientom z Rosji i Białorusi

Saxo Bank oferuje przedłużone terminy ważności opcji walutowych

Spółka Saxo Bank poinformowała o wprowadzeniu przedłużonych terminów wygaśnięcia opcji walutowych. Firma ponownie otworzyła ofertę ...
Czytaj dalej
makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę