menu

Strona Główna > Newsy > CySEC zawiesza licencję Libertex.com

CySEC zawiesza licencję Libertex.com


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) poinformowała o częściowym zawieszeniu licencji CIF (cypryjskiej spółki inwestycyjnej) firmie Indication Investments Ltd, która jest operatorem strony internetowej Libertex.com. Regulator podjął taką decyzję 3 sierpnia, a jej powodem był szereg naruszeń regulacyjnych, których dopuściła się spółka.

Zgodnie z wtorkowym komunikatem, cypryjski regulator znalazł możliwe niedociągnięcia po stronie brokera w zakresie zgodności z ramami regulacyjnymi dotyczącymi ograniczenia marketingu, dystrybucji i sprzedaży kontraktów CFD klientom detalicznym. Problemy mogą pojawiać się również w wymogach organizacyjnych firmy i oferowaniu usług inwestycyjnych „zgodnie z najlepszym interesem klientów”.

Ponadto, firma prawdopodobnie nie dostarczała klientom jasnej, uczciwej i prawdziwej informacji w zakresie marketingu – krótko mówiąc, mogła wprowadzać klientów w błąd. CySEC w oficjalnym komunikacie stwierdził, że wyżej wymienione domniemane naruszenia powodują ryzyko związane z ochroną klientów firmy i stanowią zagrożenie dla integralności rynku.

Broker ma nieco ponad miesiąc na podjęcie działań

Spółka ma czas do 17 września 2021 roku na podjęcie niezbędnych działań i dostosowanie się do wymogów regulacyjnych. Licencja Libertex.com pozostaje zawieszona, dlatego broker nie może przyjmować nowych klientów ani wprowadzać na rynek i reklamować swoich usług inwestycyjnych, bezpośrednio lub za pośrednictwem jakiejkolwiek strony trzeciej. Nie może nawet przyjmować nowych depozytów od obecnych klientów.

Broker może jednak przyjmować środki na pokrycie depozytów zabezpieczających dla istniejących otwartych pozycji i może realizować wszystkie własne transakcje oraz transakcje swoich klientów, które zostały już zlecone. Co więcej, klienci Libertex mogą żądać wypłat w okresie zawieszenia. Spółka Indication Investments uzyskała licencję CySEC w 2012 roku i w jej ramach prowadzi Libertex.com. Co więcej, broker jest regulowany w innych jurysdykcjach i oferuje usługi na całym świecie.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

inflacja

Ponure perspektywy dla rynków wschodzących

Pierwsza połowa roku była trudna dla rynków wschodzących, a wraz z rozpoczęciem przez Rezerwę Federalną ...
Czytaj dalej
Brytyjski rzecznik ds. usług finansowych wskazuje na rosnącą liczbę oszustw

Brytyjski rzecznik ds. usług finansowych wskazuje na rosnącą liczbę oszustw

Brytyjski rzecznik ds. usług finansowych opublikował coroczne dane dotyczące skarg za rok finansowy 2021/22 (od ...
Czytaj dalej
cena ropy spada gdy zapasy w usa rosną

Złe dane ze światowych rynków zapowiadają nadchodzącą recesję

W środę światowe rynki akcji drugi dzień z rzędu notowały spadki, a rentowność obligacji obniżyła ...
Czytaj dalej

70-80% traderów traciło środki w ciągu ostatnich 5 lat, średnio 6 657 zł [KNF]

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała raport na temat wyników klientów detalicznych na rynku Forex. Dotyczy on ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę