menu

Strona Główna > Newsy > CySEC zawiesza licencję Libertex.com

CySEC zawiesza licencję Libertex.com


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) poinformowała o częściowym zawieszeniu licencji CIF (cypryjskiej spółki inwestycyjnej) firmie Indication Investments Ltd, która jest operatorem strony internetowej Libertex.com. Regulator podjął taką decyzję 3 sierpnia, a jej powodem był szereg naruszeń regulacyjnych, których dopuściła się spółka.

Zgodnie z wtorkowym komunikatem, cypryjski regulator znalazł możliwe niedociągnięcia po stronie brokera w zakresie zgodności z ramami regulacyjnymi dotyczącymi ograniczenia marketingu, dystrybucji i sprzedaży kontraktów CFD klientom detalicznym. Problemy mogą pojawiać się również w wymogach organizacyjnych firmy i oferowaniu usług inwestycyjnych „zgodnie z najlepszym interesem klientów”.

Ponadto, firma prawdopodobnie nie dostarczała klientom jasnej, uczciwej i prawdziwej informacji w zakresie marketingu – krótko mówiąc, mogła wprowadzać klientów w błąd. CySEC w oficjalnym komunikacie stwierdził, że wyżej wymienione domniemane naruszenia powodują ryzyko związane z ochroną klientów firmy i stanowią zagrożenie dla integralności rynku.

Broker ma nieco ponad miesiąc na podjęcie działań

Spółka ma czas do 17 września 2021 roku na podjęcie niezbędnych działań i dostosowanie się do wymogów regulacyjnych. Licencja Libertex.com pozostaje zawieszona, dlatego broker nie może przyjmować nowych klientów ani wprowadzać na rynek i reklamować swoich usług inwestycyjnych, bezpośrednio lub za pośrednictwem jakiejkolwiek strony trzeciej. Nie może nawet przyjmować nowych depozytów od obecnych klientów.

Broker może jednak przyjmować środki na pokrycie depozytów zabezpieczających dla istniejących otwartych pozycji i może realizować wszystkie własne transakcje oraz transakcje swoich klientów, które zostały już zlecone. Co więcej, klienci Libertex mogą żądać wypłat w okresie zawieszenia. Spółka Indication Investments uzyskała licencję CySEC w 2012 roku i w jej ramach prowadzi Libertex.com. Co więcej, broker jest regulowany w innych jurysdykcjach i oferuje usługi na całym świecie.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

tradingview osiąga kapitalizację rzędu 3 mld

Platforma TradingView pozyskała finansowanie w wysokości 298 mln USD

Spółka TradingView, jedna z najpopularniejszych na świecie platform do tworzenia wykresów dla inwestorów i traderów, ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro (UK) ze wzrostem przychodów o 717% w 2020 roku

Spółka eToro (UK) Limited, brytyjski oddział globalnej grupy, ujawniła swoje dane finansowe za rok fiskalny ...
Czytaj dalej
Atak hakerski na ASIC

ASIC bierze na cel 300-osobową grupę pump and dump

Na kanale ASX Pump Organization w serwisie Telegram pojawiło się ostrzeżenie od Australijskiej Komisji Papierów ...
Czytaj dalej
giełda w bukareszcie z rekordową wartością transakcji

Zaskakująca aktywność traderów detalicznych w Korei Południowej

Ostatni miesiąc letnich wakacji przyniósł kontynuację kluczowych trendów w branży FX. Jak pokazują najnowsze dane ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę