menu

Strona Główna > Newsy > CySEC zawiesza licencję UGL Exchange Ltd.

CySEC zawiesza licencję UGL Exchange Ltd.


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) ogłosiła o zawieszeniu licencji CIF (Cyprus Investment Firm) firmy UGL Exchange Ltd.

Powodem jest nadmiernie swobodny stosunek firmy do przepisów. W szczególności, stwierdzono fakt nieprzestrzeganie przez UGL Exange wymogów ostrożnościowych, a także tych dotyczących zabezpieczeń depozytów klientów.

Są to przewinienia z rozdziałów 22(1) i 17(9) cypryjskiego Prawa o Aktywnościach i Usługach Inwestycyjnych oraz Rynkach Regulowanych, a także artykułów 92(1) i 93(1) Rozporządzenia UE Nr 575/2013 o wymogach ostrożnościowych w stosunku do funduszy własnych i proporcji kapitałowych.

Firma, aby odzyskać licencję, musi teraz w ciągu miesiąca spełnić uprzednio niedopełnione wymogi. W okresie zawieszenia nie wolno jej nie tylko prowadzić spekulacji na giełdzie czy podejmować nowych inwestycji, ale także reklamować się bądź też pozyskiwać jakichkolwiek klientów na poczet przyszłej działalności.

Wolno jej natomiast dokończyć bieżące transakcje, a także dokonać zwrotów depozytów i papierów wartościowych swoim klientom (nie można przy tym wykluczyć, że akurat tego ostatniego firma wolałaby „nie móc”).

Autor: Marek Lesiuk

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

consob (włoski nadzorca rynku usług finansowych)) ostrzeżenie przeciwko nieautoryzowanym podmiotom

CONSOB zaciemnia 7 stron potencjalnych SCAM’ów

Włoski nadzór finansowy nakazał zablokować dostęp do 7 witryn, które należą do 5 podmiotów świadczących ...
Czytaj dalej
BCSC ostrzeżenie

BCSC ostrzega przed Profit Earn i Ziptradex

Kanadyjski regulator ze stanu Kolumbia Brytyjska ostrzega przed dwiema platformami tradingowymi. Profit Earn i Ziptradex ...
Czytaj dalej
tygodniowy przegląd newsów FX/Krypto

ForexRev: przegląd tygodnia (16.05 – 22.05)

38% traderów kończy 1Q 2020 z zyskiem. 75% klientów brytyjskich brokerów traci na zmienności rynkowej ...
Czytaj dalej
FCA ostrzeżenie

FCA ostrzega przed klonami brokera Darwinex

Brytyjskie Financial Conduct Authority wydało ostrzeżenie przed dwiema stronami internetowymi, które podszywają się pod licencjonowanego ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę