menu

Strona Główna > Newsy > Dane CFTC wskazują na nieznaczny wzrost depozytów FX

Dane CFTC wskazują na nieznaczny wzrost depozytów FX


Dane amerykańskiego regulatora Commodity Futures Trading Commission (CFTC) za czerwiec wskazują, że depozyty klientów detalicznych na wszystkich zarejestrowanych platformach zwiększyły się o niespełna 5 mln USD.

To wzrost w wysokości mniejszej niż 1%, jednak warto zwrócić uwagę, że nastąpił on pomimo gwałtownego wzrostu aktywności handlowej w innych segmentach rynku, do którego doszło w wyniku wpływu pandemii na rynki finansowe.

Po kolejnych wzrostach udziału w rynku, w czerwcu 2020 roku broker IG US zanotował nieznaczny spadek depozytów detalicznych. Saldo netto na rachunkach klientów zmniejszyło się o 118 tys. USD (około 1%) do poziomu 20,7 mln USD. Amerykański oddział brokera najlepsze wyniki notował w ubiegłym roku. Wówczas ogólny poziom depozytów klientów zwiększył się o blisko 600% w porównaniu z kwotami zapisanymi w księgach w momencie wznowienia działalności (rok temu).

CFTC w swym comiesięcznym raporcie wskazuje również, że w czerwcu 2020 roku spółka Interactive Brokers LLC odnotowała wzrost depozytów o 3,8 mln USD do poziomu 64,4 mln USD. W tym samym miesiącu segment elektronicznych usług brokerskich Interactive Brokers, który zajmuje się rozliczeniami transakcji dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych, odnotował znaczący wzrost aktywności. Obroty wzrosły o 131% rok do roku i niemal o 13% w ujęciu miesięcznym.

Zmienne wyniki brokerów

Wzrostem wartości depozytów wpłacanych przez klientów może pochwalić się również GAIN Capital. W przypadku tej spółki kwota depozytów wzrosła o blisko 1 mln USD. Czerwiec do udanych miesięcy może zaliczyć także TD Ameritrade. Depozyty klientów tego brokera wzrosły nieznacznie o 618 tys. USD, czyli o około 1% w ujęciu miesięcznym. Spadki natomiast zaliczył broker OANDA Corporation. W przypadku tej firmy suma depozytów spadła o ponad 320 tys. USD.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (27.11): Any1Pro, Zurich Markets…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Access Fx Trade (B.O. Tradefinancials Ltd) - accessfxtrade.com Bright Finance ...
Czytaj dalej
asic uderza w dwa scamy

ASIC anuluje licencje AFS dwóm spółkom

Australijski regulator rynku finansowego (ASIC) poinformował o anulowaniu licencji australijskich usług finansowych (AFS) dwóm podmiotom ...
Czytaj dalej
xtb

Black Friday W XTB

Szaleństwo promocyjne związane z Black Friday nie ominęło również branży Forex. Broker XTB przygotował dla ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (26.11): 24 News Trade, WikiFX…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: 24 News Trade - 24news.trade MrGuru - mrguru.io/en Market Pulse ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę