menu

Strona Główna > Newsy > Dane CFTC wskazują na nieznaczny wzrost depozytów FX

Dane CFTC wskazują na nieznaczny wzrost depozytów FX


Dane amerykańskiego regulatora Commodity Futures Trading Commission (CFTC) za czerwiec wskazują, że depozyty klientów detalicznych na wszystkich zarejestrowanych platformach zwiększyły się o niespełna 5 mln USD.

To wzrost w wysokości mniejszej niż 1%, jednak warto zwrócić uwagę, że nastąpił on pomimo gwałtownego wzrostu aktywności handlowej w innych segmentach rynku, do którego doszło w wyniku wpływu pandemii na rynki finansowe.

Po kolejnych wzrostach udziału w rynku, w czerwcu 2020 roku broker IG US zanotował nieznaczny spadek depozytów detalicznych. Saldo netto na rachunkach klientów zmniejszyło się o 118 tys. USD (około 1%) do poziomu 20,7 mln USD. Amerykański oddział brokera najlepsze wyniki notował w ubiegłym roku. Wówczas ogólny poziom depozytów klientów zwiększył się o blisko 600% w porównaniu z kwotami zapisanymi w księgach w momencie wznowienia działalności (rok temu).

CFTC w swym comiesięcznym raporcie wskazuje również, że w czerwcu 2020 roku spółka Interactive Brokers LLC odnotowała wzrost depozytów o 3,8 mln USD do poziomu 64,4 mln USD. W tym samym miesiącu segment elektronicznych usług brokerskich Interactive Brokers, który zajmuje się rozliczeniami transakcji dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych, odnotował znaczący wzrost aktywności. Obroty wzrosły o 131% rok do roku i niemal o 13% w ujęciu miesięcznym.

Zmienne wyniki brokerów

Wzrostem wartości depozytów wpłacanych przez klientów może pochwalić się również GAIN Capital. W przypadku tej spółki kwota depozytów wzrosła o blisko 1 mln USD. Czerwiec do udanych miesięcy może zaliczyć także TD Ameritrade. Depozyty klientów tego brokera wzrosły nieznacznie o 618 tys. USD, czyli o około 1% w ujęciu miesięcznym. Spadki natomiast zaliczył broker OANDA Corporation. W przypadku tej firmy suma depozytów spadła o ponad 320 tys. USD.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

Nominacja Omarovej na Kontrolera Waluty wycofana na jej wniosek

Prezydent Stanów Zjednoczonych J. Biden wycofał nominację Saule Omarovej jako kandydata na Kontrolera Waluty w ...
Czytaj dalej
dane z japoni wskazują na spadek pkb

Spadek PKB w Japonii w trzecim kwartale

Japońska gospodarka skurczyła się w trzecim kwartale nieco bardziej niż według początkowych doniesień. To efekt ...
Czytaj dalej
Tickmill wprowadza nowe narzędzie tradingowe acuity do badania sentymentu rynkowego

Tickmill uruchamia narzędzie do badania nastrojów rynkowych

Brytyjski broker Tickmill poinformował  o udostępnieniu nowego narzędzia transakcyjnego Acuity MT4/MT5. Według spółki, funkcja daje ...
Czytaj dalej
poziom konsumpcji w chinach słabł w kwietniu

Co dalej z chińskim Evergrande?

Niektórzy zagraniczni posiadacze obligacji China Evergrande Group nie otrzymali należnej płatności do końca 30-dniowego okresu ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę