menu

Strona Główna > Newsy > Doradca finansowy przyznaje się do sprzeniewierzenia 2,9 mln USD

Doradca finansowy przyznaje się do sprzeniewierzenia 2,9 mln USD


17 listopada Ross Andrew Hopkins, pojawił się w sądzie lokalnym Downing Centre, gdzie przyznał się do 15 przestępstw i został skazany przez Sąd Okręgowy w Syndey. Były doradca finansowy sprzeniewierzył 2,9 miliona dolarów z funduszy klienta, przelewając je na własne konta do użytku osobistego.

Hopkinsowi zarzucono dokonanie 167 nieautoryzowanych transakcji na wysokość 2,938,750 dolarów dla 13 klientów firmy QWL, w której był dyrektorem. Odbyły się one w ciągu 3 lat od 2016 do 2019 roku. Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) twierdzi, że przeniewieżone fundusze zostały przelane na konta osobiste Hopkinsa lub inne kontrolowanego przez niego, dla jego własnej korzyści. Ponadto Ross Andrew Hopkins złożył fałszywe oświadczenia odnośnie nieautoryzowanych przelewów, aby uniknąć kary.

Po dochodzeniu prowadzonym przez ASIC Hopkins został oskarżony o przestępstwa finansowe. Tuż po oskarżeniu dyrektor QWL wniósł wczesne przyznanie się do winy. Został on warunkowo zwolnienie z aresztu za kaucją. Sprawa została odroczona przez Sąd Okręgowy w Sydney do 18 grudnia 2020 roku.

Tło postępowania

Firma QWL posiada australijską licencję na usługi finansowe od 2004 roku. Zapewniają oni klientom porady finansowe, w tym część z nich dotyczy papierów wartościowych i doradztwo w zakresie zarządzania funduszami emerytalnymi. Dochodzenie ASIC w sprawie dyrektora firmy oraz samego QWL rozpoczęło się 2019 roku. W odpowiedzi na zarzuty odnośnie do skarg klientów firma nie chciała współpracować z organem ds. Skarg Finansowych, który zainteresował się tą sprawą.

Autor: Konrad Juszczyk

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

broker pepperstone ostrzega przed oszustami

Pepperstone zmienia wymagania dla klientów korzystających z MT4/MT5

Broker Pepperstone, działający na rynku Forex i CFD, wprowadza istotne zmiany w warunkach handlowych, szczególnie ...
Czytaj dalej
poziom konsumpcji w chinach słabł w kwietniu

Ożywienie gospodarcze w Chinach wciąż niezrównoważone

Kwietniowy wzrost gospodarczy Chin pozostawał niezrównoważony, a jego głównymi motorami były eksport i rynek nieruchomości ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (17.05): AgeFX, Goldstein, UnixBroker…

Na liście ostrzeżeń pojawili się: AgeFX - www.agefx.io Goldstein - www.goldstein-invest.com CapitalPartnerOnline - www.capital-partnersonline.com TopEpargne ...
Czytaj dalej
trader of the month tickmill

Tickmill: trader kwietnia zarobił 48 tys. USD przy 62 zleceniach

Kwietniowym zwycięzcą konkursu Tickmill: Trader of the Month został Chaobo, który niemal podwoił swój kapitał ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę