menu

Strona Główna > Newsy > Dukascopy dodaje możliwość wpłat w USDT

Dukascopy dodaje możliwość wpłat w USDT


Spółka Dukascopy Bank SA poinformowała, że umożliwia finansowanie konta za pośrednictwem waluty tether (USDT) i zwiększa limity depozytów kryptowalutowych. Zgodnie z komunikatem prasowym, token ERC20 jest teraz częścią portfela kryptowalut oferowanych przez brokera jako metody wpłaty depozytów, obok bitcoina (BTC) i ethereum (ETH).

Dukascopy wskazuje w swym komunikacie, że kryptowaluta (USDT, ETH lub BTC) jest środkiem płatniczym, który w momencie wpłaty jest automatycznie konwertowany na walutę bazową konta (USD) i zapisywana na rachunku klienta. Dodatkowo spółka wyjaśnia, że w przypadku wypłaty środków z konta zasilanego kryptowalutami, potrącana jest kwota w USD, która następnie jest przeliczana na kryptowalutę i wysyłana do portfela kryptowalutowego klienta.

Warto dodać, że USDT to stablecoin, czyli kryptowaluta odzwierciedlająca wartość dolara amerykańskiego 1:1.

W odniesieniu do limitów depozytów kryptowalutowych Dukascopy informuje, że maksymalna skumulowana kwota netto, która może być zdeponowana w wirtualnych walutach, została podwojona do wysokości 100 000 USD dla wszystkich trzech kryptowalut umożliwiających wpłaty.

Dobre wyniki finansowe za pierwsze półrocze

Komunikat poświęcony USDT następuje tydzień po opublikowaniu sprawozdania finansowego za pierwszą połowę 2021 roku, które wskazało wzrost aktywów i pasywów brokera o 9,85%. Zgodnie z raportem, aktywa płynne za ten okres wyniosły 33 861 300 CHF, co oznacza wzrost w stosunku do wartości wykazanej 31 grudnia 2020 roku, która wynosiła 23 260 143 CHF.

Ponadto inwestycje finansowe wykazane w sprawozdaniu odnotowały niewielki wzrost, osiągając poziom 45 769 108 CHF, co stanowiło wzrost z 45 645 345 CHF na koniec ubiegłego roku. Jeśli chodzi o pasywa, zobowiązania wobec banków wyniosły 10 585 724 CHF, co oznacza wzrost w porównaniu z kwotą z 31 grudnia 2020 roku, która wynosiła 9 204 619 CHF, natomiast kapitał banku wynosił 20 000 000 CHF. Ponadto Dukascopy Bank poszerzył niedawno ofertę o kontrakty CFD na BTC, ETH i LTC.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę