menu

Strona Główna > Newsy > Dwóch Amerykanów i Holender oskarżeni o oszustwo o wartości 30 mln USD

Dwóch Amerykanów i Holender oskarżeni o oszustwo o wartości 30 mln USD


Dwaj obywatele USA i obywatel Holandii zostali oskarżeni o prowadzenie nielegalnego handlu walutowego, w ramach którego ukradli swoim ofiarom 30 mln USD. Pozwanym zarzuca się zmowę i oszustwo dotyczące papierów wartościowych, zmowę w celu popełnienia oszustwa bankowego oraz pranie pieniędzy. Akt oskarżenia trafił w ubiegłym tygodniu do sądu na Florydzie.

Według aktu oskarżenia, prokuratura zarzuca 44-letniemu Patrickowi Gallagherowi i 49-letniemu Michaelowi Dionowi, że nakłaniali ofiary do inwestowania w ich firmę Global Forex Management, obiecując im duże zyski w oparciu o sfabrykowane wcześniejsze wyniki handlowe. Z dokumentów sądowych wynika, że oskarżeni wmawiali ofiarom, że będą obracać funduszami za pomocą internetowej platformy handlowej IB Capital, dostarczonej przez trzeciego oskarżonego, obywatela Holandii Emade Echadiego. Zamiast tego, cała trójka współpracowała ze sobą, aby ukraść pieniądze poszkodowanych inwestorów. W maju 2012 celowo stworzyli dla inwestorów transakcje przynoszące straty i ukradli swoim ofiarom 30 mln USD.

Oskarżeni rzekomo ukrywali ten system przed ofiarami, tworząc fałszywe zapisy transakcji, a następnie przekazywali skradzione pieniądze za pośrednictwem kolejnych firm, które zakładali na całym świecie. Wygląda jednak na to, że cały wysiłek włożony w przygotowanie i przeprowadzenia oszustwa o wartości 30 mln USD okazał się niewystarczający. Jeśli oskarżeni zostaną uznani za winnych, grozi im maksymalna kara pięciu lat więzienia za zmowę w celu popełnienia oszustwa oraz 20 lat więzienia za każdy z pozostałych zarzutów.

Kolejne kary za piramidy finansowe

Amerykański Departament Sprawiedliwości i organy nadzoru finansowego są bardzo aktywne w sprawach dotyczących przestępstw finansowych. W zeszłym tygodniu media opisywały kolejne decyzje sądowe dotyczące piramid finansowych. Sąd okręgowy w Nowego Meksyku nakazał Douglasowi Lienowi zapłacić ponad 10,3 mln USD w ramach kary i zadośćuczynienia za oszustwo w handlu kontraktami terminowymi. Sąd stanu Georgia natomiast nakazał Clarence’owi Deanowi Alfordowi zwrot zysków w wysokości blisko 8,85 mln USD i nałożył karę w wysokości 192 tys. USD.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

trader of the month tickmill

Tickmill: trader sierpnia ze skutecznością 80%

Nowym traderem miesiąca w konkursie Tickmill został Ahmed, który wykazał się w sierpniu imponującą skutecznością na poziomie ...
Czytaj dalej
etoro nawiązuje współpracę z arsenalem - źródło: arsenal

eToro nawiązuje współpracę z Arsenalem

Izraelski broker eToro poinformował o nawiązaniu współpracy z angielskim klubem piłkarskim Arsenal Londyn. To jeden ...
Czytaj dalej
broker capital.com informuje o dużym wzroście liczby nowych użytkowników w 1 kwartale 2021

Capital.com wprowadza wpłaty i wypłaty poprzez PayPal

Capital.com, jedna z najszybciej rozwijających się platform handlowych i inwestycyjnych w Europie, ogłosiła, że wprowadziła ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed: rynki przygotowane na zmianę polityki monetarnej

Kilka miesięcy temu prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że zdaniem banku centralnego w gospodarce ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę