menu

Strona Główna > Newsy > eToro ogłasza wymuszoną likwidację aktywów Magnit Holdings

eToro ogłasza wymuszoną likwidację aktywów Magnit Holdings


W związku z negatywnym wpływem sankcji na rosyjskie akcje, eToro poinformowało swoich klientów, że wycofuje z obrotu Magnit PJSC. Zgodnie z komunikatem, eToro wymusiło likwidację pozycji Magnit, jednego z największych supermarketów w Rosji.

Broker przypomniał, że wszystkie instrumenty oferowane do obrotu i inwestowania na platformie eToro są uzależnione od warunków panujących na rynkach bazowych. Dalsza dostępność instrumentów rosyjskich zależy od ich dostępności na giełdach światowych oraz od ewentualnych sankcji międzynarodowych.

eToro analizuje akcje innych rosyjskich spółek

W komunikacie podkreślono również, że z powodu poważnego braku płynności na rynkach bazowych konieczne jest usunięcie spółki Magnit PJSC z platformy eToro. Broker wskazał, że „każda inwestycja w Magnit PJSC która pozostanie otwarta na koniec dnia roboczego w piątek, 4 marca 2022 r., zostanie zamknięta po ostatnim możliwym do obrotu kursie rynkowym„.

W wyniku sankcji nałożonych na Rosję po inwazji na Ukrainę spółki rosyjskie znacznie straciły na wartości, a moskiewska giełda wciąż nie została otwarta. Z powodu sytuacji geopolitycznej I jej wpływu na rynki finansowe eToro uważnie analizuje również płynność I możliwość dalszego obrotu akcjami spółek Gazprom, Łukoil, MMC Norilsk Nickel, NOVATEK, Rosnieft, Sberbank, Severstal, Surgutneftegas i Tatneft.

Traderzy sprzeciwiają się decyzji brokera

Działania brokera spotkały się z negatywną reakcją części klientów. Inwestorzy, którzy posiadają rosyjskie amerykańskie kwity depozytowe (ADR) / globalne kwity depozytowe (GDR), sugerują, że likwidacja obrotu wskazanymi akcjami może być niezgodna z prawem. Przygotowano również petycję, w której traderzy sprzeciwiają się działaniom podjętym przez eToro. Podpisało ją ponad 750 osób.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

wall street

Kontynuacja spadków na Wall Street – spółki mają problem z inflacją. MakroPrzegląd #4/4 Maj

Rynek powoli wyczekuje końca spadków indeksu S&P500, który tracił na wartości siódmy tydzień z rzędu ...
Czytaj dalej
logo brokera etoro, który zamierza dać klientom kartę debetową

Komentarz eToro: Polak za granicą poszukuje okazji

Paweł Majtkowski, analityk rynków eToro w Polsce, opublikował komentarz poświęcony badaniu przeprowadzonemu przez eToro. Wynika ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC zawiera ugodę z operatorem marek eXcentral i NicoFX

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) zawarła ugodę z firmą Mount Nico Corp Ltd, ...
Czytaj dalej
reach4biz meetup

Reach4.biz Meetup – Inwestowanie w startupy i nowe technologie

Już 2 czerwca Warszawa otwiera się na inwestorów i startupy. Konferencja Reach4.biz Meetup - inwestycje ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę