menu

Strona Główna > Newsy > eToro poszerza kryptowalutową ofertę o SAND i CELO

eToro poszerza kryptowalutową ofertę o SAND i CELO


Spółka eToro poinformowała o poszerzeniu oferty dostępnej na jej platformie transakcyjnej o kryptowaluty SAND i CELO. Firma podkreśla, że dodając kolejne dwa cyfrowe aktywa chce zaoferować klientom możliwość jeszcze większej dywersyfikacji portfeli inwestycyjnych.

SAND i CELO dołączają do 40 kryptowalut już dostępnych na platformie transakcyjnej eToro. Celo jest platformą open-source, która buduje aktywa użytkowe i zarządzające, Celo Gold, jak również stablecoina opartego na dolarze amerykańskim. Startup nazywany „Celo Dollar” zapewnia, że będzie stablecoinem rywalizującym z Diem i jest wspierany przez rezerwę zabezpieczającą Celo Gold i inne cyfrowe aktywa.

Firma pracuje również nad własnym blockchainem działającym jako sieć proof-of-stake, która ma na celu zapewnienie użytkownikom dostępnych narzędzi finansowych bez konieczności zarządzania portfelem kryptowalutowym. Jak wyjaśnia broker, Celo umożliwia użytkownikom wysyłanie, odbieranie i przechowywanie stablecoinów nawet w przypadku braku aplikacji mobilnej, używając jedynie numeru telefonu.

Sandbox to wirtualna gra łącząca technologię blockchain, DeFi, NFT i metaverse. Wirtualny świat 3D pozwala graczom tworzyć i dostosowywać swoje gry i cyfrowe aktywa za pomocą darmowych narzędzi. Wirtualne przedmioty stworzone w grze mogą być następnie spieniężone jako NFT i sprzedane za tokeny SAND na platformie transakcyjnej firmy.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
gospodarka wielkiej brytanii rośnie

Inflacja w Wielkiej Brytanii spada poniżej 10%

Inflacja w Wielkiej Brytanii w kwietniu 2023 roku wyniosła 8,7 procent, spadając mniej niż przewidywano ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę