menu

Strona Główna > Newsy > E*Trade z pozwem zbiorowym ws. ujemnych cen ropy

E*Trade z pozwem zbiorowym ws. ujemnych cen ropy


Klienci brokera E*Trade wytoczyli mu pozew zbiorowy. Zdaniem powodów spółka i jej platforma były nieprzygotowane na możliwość wystąpienia ujemnych cen ropy. 

Za pozwem zbiorowym przeciwko E*Trade stoi trzech indywidualnych inwestorów. Benjamin Whitesides, Aziz Si ​​Hadj Mohand i Matthew Cheung domagają się zadośćuczynienia i odszkodowania występując w imieniu własnym oraz wszystkich klientów domu maklerskiego, którzy pochodzą ze Stanów Zjednoczonych i ucierpieli w wyniku ujemnych cen kontraktów na ropę WTI. Powodem sprawy jest historyczny krach z 20 kwietnia 2020 roku.

Pamiętny 20 kwietnia

Zdaniem powodów w sprawie E*Trade wykazało się rażącymi zaniedbaniami w kwestii przygotowania na ewentualność wystąpienia ujemnych cen na rynku ropy. Sytuacja ta była szokiem dla wielu inwestorów i domów maklerskich. Do 20 kwietnia wiele osób nie wyobrażało sobie scenariusza, w którym ceny kontraktów na ropę WTI mogłyby spać poniżej zera. Komentarz i podsumowanie dotyczące kwietniowego krachu, znajdziesz w tym miejscu.

Oskarżyciele utrzymują, że można było przewidzieć spadki na tygodnie przed ich wystąpieniem, a w każdym razie można było przygotować do nich platformę oraz personel E*Trade.

Zarzuty traderów

Przedmiotem pozwu jest przede wszystkim to w jaki sposób działała (a raczej nie działała) platforma brokera 20 kwietnia. Tego dnia nie wyświetlały się na niej dokładne ceny, a system blokował użytkowników próbujących składać zamówienia o ujemnych wartościach. Przez to klienci E * TRADE nie mogli wykonywać kontraktów terminowych na WTI. Dodatkową niedogodnością był zakłócony kontakt z supportem, od którego nie można było uzyskać dokładnych informacji ani wsparcia w zaistniałej sytuacji.

Zdaniem powodów E*Trade nie zapewniło im odpowiedniej ochrony oraz nie dostarczyło właściwych narzędzi, dzięki którym mogliby prowadzić niezakłócony handel. W złożonych dokumentach sądowych, których fragmenty cytuje FinanceFeeds, czytamy:

Wyłącznie z powodu własnego zaniedbania i braku utrzymania odpowiedniej infrastruktury, E * TRADE naruszyło zobowiązania wobec Powoda i innych klientów i wywołało po ich stronie znaczne straty.

W związku z tym broker będzie bronił się przed kalifornijskim sądem, odpowiadając na zarzuty takie jak: naruszenie warunków umowy, działanie wbrew interesom klienta, zaniedbanie, rażące zaniedbanie i naruszenia kalifornijskich przepisów dotyczących ochrony konsumentów.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (27.11): Any1Pro, Zurich Markets…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Access Fx Trade (B.O. Tradefinancials Ltd) - accessfxtrade.com Bright Finance ...
Czytaj dalej
asic uderza w dwa scamy

ASIC anuluje licencje AFS dwóm spółkom

Australijski regulator rynku finansowego (ASIC) poinformował o anulowaniu licencji australijskich usług finansowych (AFS) dwóm podmiotom ...
Czytaj dalej
xtb

Black Friday W XTB

Szaleństwo promocyjne związane z Black Friday nie ominęło również branży Forex. Broker XTB przygotował dla ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (26.11): 24 News Trade, WikiFX…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: 24 News Trade - 24news.trade MrGuru - mrguru.io/en Market Pulse ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę