menu

Strona Główna > Newsy > F1 Markets i Magnum FX zawierają ugodę z CySEC

F1 Markets i Magnum FX zawierają ugodę z CySEC


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) zawarła ugodę z dwoma regulowanymi operatorami detalicznych brokerów z siedzibą na Cyprze. Powodem ugody są „potencjalne naruszenia” lokalnych przepisów. Jednym z nich jest F1 Markets, a drugim Magnum FX (Cyprus).

Obie cypryjskie spółki inwestycyjne (CIF) zawarły ugodę z regulatorem, płacąc po 150 tys. EUR. Decyzje o ugodzie zapadły już w marcu, jednak CySEC poinformował o nich dopiero dzisiaj.

W przypadku Magnum FX ugoda została osiągnięta po przeprowadzonej na miejscu kontroli firmy, która była następstwem obaw dotyczących przestrzegania przepisów w okresie od stycznia 2019 r. do lipca 2020 r.

Niektóre z obaw regulatora dotyczyły wymogów autoryzacji CIF i zgodności z warunkami licencji. Regulator wyraził również obawy dotyczące ogólnych zasad działania spółki i informacji skierowanych do klientów.

W przypadku F1 Markets, ugoda jest efektem oceny regulacyjnej działań firmy w zakresie zgodności z przepisami i spełnienia warunków jej częściowego zawieszenia i innych działań naprawczych podjętych w okresie od czerwca 2019 r. do lipca 2020 r. Większość obaw CySEC związanych z F1 Markets pokrywała się z obawami dotyczącymi Magnum.

CySEC zaostrza politykę wobec brokerów

Ostatnia ugoda z brokearmi pojawiła się po tym jak wcześniej wszczęto przeciwko nim kilka działań egzekucyjnych. Licencje obu brokerów zostały zawieszone przez CySEC na kilka tygodni w połowie 2020 roku.

Zawieszenie nastąpiło wówczas na wniosek brytyjskiego Financial Conduct Authority, który oskarżył brokerów o wykorzystywanie fałszywych relacji celebrytów do promowania swoich produktów w mediach społecznościowych.

CySEC zaostrza także swoje wymogi regulacyjne dla brokerów oferujących kontrakty CFD, działających w jej jurysdykcji. Przedłożyła nawet plan ESMA, aby wdrożyć serię zaleceń wydanych przez europejskiego regulatora w marcu.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

KNF wszczyna postępowanie wyjaśniające w sprawie obrotu akcjami Ekipa Holding SA

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wszczęciu postępowania wyjaśniającego dotyczącego podejrzenia popełnienia przestępstw wykorzystania i ujawnienia ...
Czytaj dalej
makroprzeglad forexrev

Kryzys bankowy i FED: czy rynek znowu nie ma racji? MakroPrzegląd #4/4 Marzec

W ubiegłym tygodniu FED podniósł stopy o 25pb, ale i zmienił narrację, sygnalizując możliwą pauzę ...
Czytaj dalej
Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Conotoxia wprowadza usługę doradztwa inwestycyjnego dla klientów detalicznych

Globalna spółka Cinkciarz.pl udostępnia klientom Conotoxia Ltd. (oddziału obsługującego trading detaliczny) usługę doradztwa inwestycyjnego. Klienci ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Amerykańskie banki mogą mieć nawet 1,7 bln USD niezrealizowanych strat

Po gwałtownym upadku Silicon Valley Bank i Signature Bank na początku tego miesiąca, a także ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę