menu

Strona Główna > Newsy > FCA i ASIC poszerzają współpracę w zakresie FinTech

FCA i ASIC poszerzają współpracę w zakresie FinTech


Brytyjskie Financial Conduct Authority (FCA) i Australian Securities and Investments Commission (ASIC) podpisały w czwartek Umowę o Wzmocnionej Współpracy (Enhanced Cooperation Agreement), na mocy której obie strony zobowiązuje się do wspólnego działania na rzecz promowania innowacji z sektora FinTech.

Kolejny krok w przód

Kraje podpisały już podobne porozumienie, jednak ten dodatkowy dokument zmusza obie strony do jeszcze bardziej pogłębionej współpracy. Mówiąc dokładniej, obaj regulatorzy uzgodnili przyspieszenie procesu uzyskiwania licencji w sytuacji kiedy dany podmiot posiada go już w jurysdykcji drugiej strony.

Ponadto organy będą koordynować organizację wydarzeń FinTech i RegTech oraz prowadzić wspólne działania polityczne, badania i eksperymenty. Zobowiązują się również do promowania kooperacji międzynarodowych dotyczących obu technologii.

Christopher Woolard, dyrektor wykonawczy ds. Strategii i konkurencji w FCA skomentował to następująco:

Nowa umowa podkreśla zobowiązanie FCA i ASIC do większej współpracy w zakresie Fintech. Współpraca między organami regulacyjnymi jest istotną częścią w zakresie pomocy innowacyjnym przedsiębiorstwom z różnych krajach na arenie międzynarodowej we wdrażania ich produktów na rynek. W 2016 roku gdy podpisaliśmy pierwszą umowę z ASIC, mieliśmy nadzieje, że nie skończy się tylko na tym. Dlatego dziś z wielką radością podchodzimy do dalszej współpracy.

Również John Price, Komisarz ASIC, wypowiedział się na temat współpracy:

ASIC i FCA nawiązały bardzo dobre relacje w zakresie FinTech, przykładem jest co kwartalna wzajemna wymiana zdobytych informacji. Cieszymy się, że nasza współpraca pomaga firmom z tego sektora działać poza swoimi macierzystymi granicami. Będziemy wspólnie pracować nad promocją tego podejścia na arenie międzynarodowej. „

Globalne rozwiązanie

Oprócz tego FCA i ASIC zgodziły się wykorzystywać swoje centra innowacji do oceny nowych innowacyjnych produktów i usług, aby zmaksymalizować możliwe wsparcie dla branży FinTech. FCA zasugerowało również zawarcie porozumienia, dzięki której firmy z tego sektora mogłyby przeprowadzać testy w kilku jurysdykcjach regulacyjnych jednocześnie. Pomogłoby to firmom w opracowaniu nowych rozwiązań dla wymogów regulacyjnych i ułatwiłoby współpracę między organami regulacyjnymi. Brytyjska instytucja czeka aktualnie na opinie na temat tej koncepcji od innych krajowych regulatorów.

Autor: Dominik Zieliński

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.



Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

hong kong

ETFy na BTC i ETH dostępne w Hong Kongu – jakie inne kryptowaluty warto śledzić?

Hongkong niedawno zatwierdził fundusze ETF śledzące ceny bitcoina (BTC) i ethereum (ETH), stając się drugą ...
nalot oplicji w indiach

OctaFX oskarżony o manipulacje i pranie pieniędzy – odpowiedź brokera

OctaFX, globalny broker walutowy, odpiera zarzuty o pranie pieniędzy i manipulacje rynkowe, które pojawiły się ...
ekspert kryptowalut

Predykcje ekspertów – tanie kryptowaluty, które mogą sporo urosnąć w tym roku

Po kilkudniowej walce ze spadkami, rynek kryptowalut zaczyna się stabilizować po niedawnych korektach, a wiele ...
financial conduct authority

Kube Trading – SCAM Forex, który zdefraudował 13,5 mln zł

Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) wszczął postępowanie sądowe przeciwko Lee Steven Maggs, oskarżając go o ...
Przewiń na górę