menu

Strona Główna > Newsy > FCA nakłada 3,44 mln GBP kary na TFS-ICAP

FCA nakłada 3,44 mln GBP kary na TFS-ICAP


Regulująca brytyjski rynek finansowy Financial Conduct Authority (FCA) poinformowała o nałożeniu kary w wysokości 3,44 mln GBP na spółkę TFS-ICAP Ltd. Firma działająca na rynku opcji miała, zdaniem FCA, przekazywać klientom informacje wprowadzające w błąd.

W latach 2008 – 2015 brokerzy spółki TFS-ICAP stosowali praktykę „drukowania” transakcji. Polegała ona na przekazywaniu klientom, że transakcja została zrealizowana po określonej cenie, podczas gdy w rzeczywistości nie doszło do żadnej transakcji. Brokerzy w wielu oddziałach firmy stosowali tę praktykę w sposób otwarty i ciągły. Drukowanie transakcji miało zachęcać klientów do wpłacania pieniędzy i składania kolejnych zleceń, czego przy prawdziwych danych mogliby nie zrobić. W ten sposób firma TFS-ICAP naruszała standardy postępowania wyznaczane przez FCA.

Zdaniem FCA, TFS-ICAP nie reagowała na sygnały ostrzegawcze, które mogły świadczyć o procederze drukowania transakcji. Regulator uznał, że dopuszczając do tego spółka nie stosowała się do procedur due diligence. FCA zarzuciła również, że nie prowadzono żadnych rejestrów transakcji, co znacznie utrudniało postępowanie kontrolne. TFS-ICAP niewłaściwie prowadziła nadzór i procedury zgodności z przepisami. W efekcie spółka nie była w stanie wykryć i zareagować na ryzyko związane z nieuczciwym zachowaniem własnych brokerów.

Śledztwo z pomocą CFTC

Zdaniem Marka Stewarda, dyrektora działu egzekucji i nadzoru rynkowego FCA, uczestnicy rynku powinni odebrać sygnał, że drukowanie transakcji lub dostarczanie klientom nieprawdziwych informacji jest naruszeniem standardów postępowania. Steward podkreślił również, że podobne postępowania, choć trudne i skomplikowane, nie wykraczają poza możliwości regulatora. To również ostrzeżenie dla brokerów, którzy mogą próbować stosować podobne praktyki. FCA prowadziła swe postępowanie przy pomocy amerykańskiej Commodity Futures Trading Commission. Spółka TFS-ICAP zgodziła się współpracować z FCA, dlatego regulator obniżył nałożoną karę o 30%. W pierwotnej wersji wynosiła ona 4,92 mln GBP.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

euro dolar eurusd

Związane ręce Europy. MakroPrzegląd #3/4 maj

Rozbieżność filozofii FED-u i Europejskiego Banku Centralnego nadal faworyzuje dolara - kiedy Stany Zjednoczone są ...
Czytaj dalej
easymarkets pozyskało licencję na seszelach

easyMarkets dodaje dostęp do platformy MetaTrader 5

Broker easyMarkets poinformował, że dodał do swojej oferty dostęp do popularnej platformy MetaTrader 5. Otwierając ...
Czytaj dalej
izraelska policja aresztuje 26 oszustów z rynku forex

Policja w Izraelu dokonała aresztowania w sprawie prania pieniędzy

Jak wynika z niepotwierdzonych doniesień przekazywanych przez serwis Finance Magnates, izraelska policja aresztowała jednego z ...
Czytaj dalej
broker capital.com informuje o dużym wzroście liczby nowych użytkowników w 1 kwartale 2021

Capital.com: traderki mają wyższy poziom wiedzy niż traderzy

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Capital.com, 50% kobiet traderów na platformie brokera na wszystkich rynkach ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę