menu

Strona Główna > Newsy > FCA podejmuje kroki prawne przeciwko organizatorom Bespoke Markets Group

FCA podejmuje kroki prawne przeciwko organizatorom Bespoke Markets Group


Brytyjska Financial Conduct Authority (FCA) poinformowała o podjęciu kroków prawnych przeciwko pięciu osobom zaangażowanym w nieuczciwy program inwestycyjny oparty na opcjach binarnych.

Po złożeniu dokumentów w sądzie w Southwark 31.10.2022 dwa oskarżenia o domniemane oszustwa inwestycyjne będą rozpatrywane jako pojedynczy proces czterech oskarżonych. Wskazuje się, że proces rozpocznie się 6 lutego 2023 r. i może potrwać około 6-8 tygodni.

FCA zarzuca pozwanym, że w okresie od czerwca 2016 do stycznia 2020 roku Cameron Vickers, Raheel Mirza i Opeyemi Solaja (Opeyemi Olaja) prowadzili w Londynie firmę o nazwie Bespoke Markets Group. Firma miała wyłudzić 1,2 mln GBP od brytyjskich inwestorów. FCA zarzuca wskazanym osobom, że pieniądze te zostały wykorzystane do finansowania wystawnego stylu życia, a nie inwestycji w opcje binarne, które były reklamowane.

Pozwali utrudniali postępowanie FCA

Wszyscy pozwani są oskarżeni o popełnienie przestępstw wskazanych w Ustawie o usługach i rynkach finansowych z 2000 r., Ustawie o dochodach z przestępstwa z 2002 r. oraz przestępstwa zmowy w celu popełnienia oszustwa. W maju 2022 roku Reuben Akpojaro, który również pracował w Bespoke Markets Group, został oskarżony o popełnienie tych samych przestępstw.

W zeszłym miesiącu wniesiono kolejne oskarżenie przeciwko Raheelowi Mirzy i piątej osobie fizycznej, Taheerowi Sardarowi, o utrudnianie śledztwa FCA. FCA zarzuca, że między 31 lipca 2022 r. a 1 października 2022 r. obaj mężczyźni stworzyli fałszywy dokument, aby wpłynąć na sprawę. Postępowanie w tej sprawie zostało odroczone do 16 listopada 2022 r. w celu przeprowadzenia przesłuchania przygotowawczego.

Opcje binarne są wysoce ryzykownym rodzajem inwestycji, który w 2019 roku został zakazany w obrocie detalicznym. Inwestor wykupujący opcję binarną stara się przewidzieć, czy określone zdarzenie wydarzy się, czy nie. Jeśli wygrywa, otrzymuje wypłatę, ale jeśli się myli, traci wszystkie zainwestowane pieniądze.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Zamknięcie moskiewskiej giełdy blokuje zyski traderów

10 najbardziej „szortowanych” spółek w listopadzie

Trudna sytuacja makroekonomiczna w 2022 roku negatywnie wpłynęła na wyniki osiągane przez wielu inwestorów funkcjonujących ...
Czytaj dalej
Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja zlikwidowała gang cyberprzestępców, który wykorzystywał fałszywe strony inwestycyjne do oszukiwania ofiar w całej ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę