menu

Strona Główna > Newsy > FCA publicznie krytykuje Premier FX

FCA publicznie krytykuje Premier FX


Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) publicznie potępił Premier FX Limited, która obecnie jest w stanie likwidacji. Krytyka ze strony FCA to efekt naruszeń, jakich dopuściła się spółka.

Firma Premier FX była autoryzowana i zarejestrowana jako podmiot świadczący usługi przekazów pieniężnych. Oznacza to, że mogła ona przyjmować od klientów środki, którym towarzyszyło zlecenie przekazania płatności z natychmiastowym lub późniejszym terminem realizacji. Organ nadzorujący rynek stwierdził jednak, że firma przyjmowała i gromadziła środki pieniężne w imieniu swoich klientów, wprowadzając ich w błąd co do charakteru świadczonych usług.

Problemy wyszły na jaw po śmierci dyrektora firmy

Peter Rexstrew, nieżyjący już, były dyrektor wykonawczy firmy, był również oskarżany o wykorzystanie pieniędzy należących do klientów do regulowania własnych wydatków firmowych. FCA wyjaśniła również, że firma nie miała prawa przetrzymywać środków klientów przez czas nieokreślony.

– To było złożone dochodzenie obejmujące analizę setek tysięcy transakcji na rachunkach bankowych Premier FX na przestrzeni kilku lat, w różnych walutach i poprzez wiele zagranicznych rachunków bankowych. Dochodzenie było dodatkowo skomplikowane z powodu braku odpowiedniej dokumentacji – powiedział Mark Steward, dyrektor wykonawczy FCA ds. egzekwowania prawa i nadzoru rynkowego.

Nieprawidłowości w działalności Premier FX zostały ujawnione po śmierci Rexstrew’a, kiedy dwójka jego dzieci i pracownicy firmy próbowali kontynuować działalność w zakresie przekazów pieniężnych. Wówczas okazało się, że firma nie ma wystarczającej sumy pieniędzy na pokrycie swoich wydatków. Firma upadła, gdy duża liczba klientów, którzy zdeponowali w niej swoje środki, zażądała ich zwrotu. Mark Steward przyznał, że niezależnie od tego, jakie były przyczyny oszustwa dokonanego przez Petera Rexstrew, jego projekt całkowicie rozsypał się w ciągu kilku tygodni po jego śmierci, pozostawiając bałagan i straty dla klientów.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

bank nigerii

Bank Centralny Nigerii kończy współpracę z Bureau de Change

Bank Centralny Nigerii (CBN) niespodziewanie poinformował o zakończeniu sprzedaży i outsourcingu wymiany walutowej operatorom Bureau ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (28.07): Global Maxis, Status Markets, Gloffix…

Global Maxis na liście ostrzeżeń KNF Na liście ostrzeżeń publicznych Krajowej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) ...
Czytaj dalej
Banki korzystały z 200 chatroomów do manipulacji na rynku forex

Wzrost obrotów na rynkach walutowych w USA i Wielkiej Brytanii

Amerykańska Foreign Exchange Committee (FEC) i brytyjska Foreign Exchange Joint Standing Committee (FEJSC) opublikowały raporty ...
Czytaj dalej
sec nagradza kolejnych informatorów

SEC zaostrza wymagania dla chińskich firm notowanych w USA

Wysoko postawiona urzędniczka SEC - komisarz Allison Lee powiedziała, że chińskie spółki, notowane na amerykańskich ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę