menu

Strona Główna > Newsy > FCA publikuje roczny raport 2019/2020

FCA publikuje roczny raport 2019/2020


Brytyjskie Financial Conduct Authority opublikowało najnowszy roczny raport dotyczący pracy oraz wydatków urzędu.

FCA chwaliło się przede wszystkim skutecznym działaniem w dobie pandemii koronawirusa. W raporcie można przeczytać, że środki zaradcze podjęte przez FCA ochroniły 3,4 mln konsumentów i tysiące firm dotkniętych lockdownem. Ponadto drugim z kluczowych działań urzędu miało być przygotowywanie kraju do opuszczenia struktur Unii Europejskiej. W tym umożliwienie rejestracji spółkom, które nie będą już dłużej uprawnione do świadczenia usług na terenie Wielkiej Brytanii, dzięki przywilejom paszportowym krajów członkowskich.

FCA nałożyło w okresie ostatniego roku 15 kar finansowych w łącznym wymiarze przekraczającym 224 mln GBP . Dodatkowo nadzór zapewnił wypłatę 135 mln GBP na rzecz klientów dotkniętych nieprawidłowościami. FCA pochwaliło się również poprawą bezpieczeństwa osób zaciągających drogie kredyty. Oszczędności, które osiągnęły najbardziej wrażliwe podmioty miały sięgać w tym przypadku do 19,6 mln GBP rocznie.

Przychody i wydatki FCA

W okresie obejmującym sprawozdanie FCA odnotowało przychody rzędu 632 mln GBP. 85% tej kwoty stanowiły bieżące opłaty regulacyjne. Wydatki FCA zamknęły się w 592 mln GBP. Większość pieniędzy trafiło do pracowników, na których pensje wydano 363 mln GBP. Drugim wydatkiem, który pochłonął 12% środków urzędu była obsługa informatyczna, która kosztowała 76,5 mln GBP. Kolejne miejsca pod względem kosztów zajęły amortyzacja i opłaty dla specjalistów (po 8% wydatków) oraz obsługa biur (4% czyli 23 mln GBP).

Roczne wydatki FCA

Roczne wydatki FCA (2019/2020)

Roczne przychody FCA

Roczne przychody FCA (2019/2020)

Różnorodność pracowników

Brytyjskie FCA przedstawiło także raport dotyczący tolerancji, różnorodności wyznaniowej oraz równej reprezentacji płci wśród swoich pracowników. Najbliższym celem regulatora jest osiągnięcie parytetu, w którym kadrę kierowniczą, będą stanowić w 45% kobiety. Wśród zatrudnionych przez FCA największe grupy stanowili ateiści (27%), chrześcijanie (25%), sikhowie (8%), muzułmanie (5%) i hindusi (3%). 29% nie chciało mówić na temat swoich przekonań religijnych.

69% pracowników uważa, że może być sobą w pracy, a 80%, że kobiety są traktowane tak samo jak mężczyźni. 65% pracowników jest biała, 26% określa się jako BAME (Black, Asian and minority ethnic), a 9% nie chce się zadeklarować.

Raporty roczne FCA

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ICC Intercertus Capital zawiera ugodę z CySEC

ICC Intercertus Capital zawiera ugodę z CySEC

Spółka ICC Intercertus Capital Limited, operator marki Axiance, która oferuje instrumenty rynku forex i kontrakty ...
Czytaj dalej
ASIC ostrzega przed kampaniami typu „pump and dump”

ASIC: 28% inwestorów nie chce inwestować w kontrakty CFD

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) opublikowała raport z badania inwestorów detalicznych, w którym ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

FXBFI Broker zawiera ugodę z CySEC o wartości 150 tys. EUR

FXBFI Broker Financial Investment Limited, firma inwestycyjna zarejestrowana na Cyprze, zapłaciła 150 tys. EUR Cypryjskiej ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje kolejne towary do swej platformy

Broker internetowy eToro dodał do swojej platformy inwestycyjnej osiem towarów. Tym razem wśród nowych aktywów ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę