menu

Strona Główna > Newsy > FCA publikuje roczny raport 2019/2020

FCA publikuje roczny raport 2019/2020


Brytyjskie Financial Conduct Authority opublikowało najnowszy roczny raport dotyczący pracy oraz wydatków urzędu.

FCA chwaliło się przede wszystkim skutecznym działaniem w dobie pandemii koronawirusa. W raporcie można przeczytać, że środki zaradcze podjęte przez FCA ochroniły 3,4 mln konsumentów i tysiące firm dotkniętych lockdownem. Ponadto drugim z kluczowych działań urzędu miało być przygotowywanie kraju do opuszczenia struktur Unii Europejskiej. W tym umożliwienie rejestracji spółkom, które nie będą już dłużej uprawnione do świadczenia usług na terenie Wielkiej Brytanii, dzięki przywilejom paszportowym krajów członkowskich.

FCA nałożyło w okresie ostatniego roku 15 kar finansowych w łącznym wymiarze przekraczającym 224 mln GBP . Dodatkowo nadzór zapewnił wypłatę 135 mln GBP na rzecz klientów dotkniętych nieprawidłowościami. FCA pochwaliło się również poprawą bezpieczeństwa osób zaciągających drogie kredyty. Oszczędności, które osiągnęły najbardziej wrażliwe podmioty miały sięgać w tym przypadku do 19,6 mln GBP rocznie.

Przychody i wydatki FCA

W okresie obejmującym sprawozdanie FCA odnotowało przychody rzędu 632 mln GBP. 85% tej kwoty stanowiły bieżące opłaty regulacyjne. Wydatki FCA zamknęły się w 592 mln GBP. Większość pieniędzy trafiło do pracowników, na których pensje wydano 363 mln GBP. Drugim wydatkiem, który pochłonął 12% środków urzędu była obsługa informatyczna, która kosztowała 76,5 mln GBP. Kolejne miejsca pod względem kosztów zajęły amortyzacja i opłaty dla specjalistów (po 8% wydatków) oraz obsługa biur (4% czyli 23 mln GBP).

Roczne wydatki FCA

Roczne wydatki FCA (2019/2020)

Roczne przychody FCA

Roczne przychody FCA (2019/2020)

Różnorodność pracowników

Brytyjskie FCA przedstawiło także raport dotyczący tolerancji, różnorodności wyznaniowej oraz równej reprezentacji płci wśród swoich pracowników. Najbliższym celem regulatora jest osiągnięcie parytetu, w którym kadrę kierowniczą, będą stanowić w 45% kobiety. Wśród zatrudnionych przez FCA największe grupy stanowili ateiści (27%), chrześcijanie (25%), sikhowie (8%), muzułmanie (5%) i hindusi (3%). 29% nie chciało mówić na temat swoich przekonań religijnych.

69% pracowników uważa, że może być sobą w pracy, a 80%, że kobiety są traktowane tak samo jak mężczyźni. 65% pracowników jest biała, 26% określa się jako BAME (Black, Asian and minority ethnic), a 9% nie chce się zadeklarować.

Raporty roczne FCA

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

asic uderza w dwa scamy

ASIC udzielił 339 nowych licencji AFS w ubiegłym roku finansowym

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) poinformowała, że w okresie od lipca 2020 roku ...
Czytaj dalej
FCA

FCA publikuje dane na temat inwestycji konsumenckich i określa cele do 2025 roku

Brytyjski nadzór finansowy opublikował dane na temat inwestycji konsumenckich oraz określił swoje cele na najbliższe ...
Czytaj dalej
cena ropy spada gdy zapasy w usa rosną

Analiza: Co się dzieje na rynku ropy naftowej?

Ceny ropy wzrosły do najwyższego poziomu od sześciu tygodni. Dzieje się tak, pomimo że OPEC ...
Czytaj dalej
chińska prowincja przetestuje politykę wspólnego dobrobytu czyli redystrybucję dochodów

Chiny używają aplikacji do monitorowania wejść na zagraniczne portale finansowe

Chińska policja używa nowej aplikacji do monitorowania wejść na zagraniczne portale z wiadomościami finansowymi. Oprogramowanie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę