menu

Strona Główna > Newsy > FCA publikuje roczny raport 2019/2020

FCA publikuje roczny raport 2019/2020


Brytyjskie Financial Conduct Authority opublikowało najnowszy roczny raport dotyczący pracy oraz wydatków urzędu.

FCA chwaliło się przede wszystkim skutecznym działaniem w dobie pandemii koronawirusa. W raporcie można przeczytać, że środki zaradcze podjęte przez FCA ochroniły 3,4 mln konsumentów i tysiące firm dotkniętych lockdownem. Ponadto drugim z kluczowych działań urzędu miało być przygotowywanie kraju do opuszczenia struktur Unii Europejskiej. W tym umożliwienie rejestracji spółkom, które nie będą już dłużej uprawnione do świadczenia usług na terenie Wielkiej Brytanii, dzięki przywilejom paszportowym krajów członkowskich.

FCA nałożyło w okresie ostatniego roku 15 kar finansowych w łącznym wymiarze przekraczającym 224 mln GBP . Dodatkowo nadzór zapewnił wypłatę 135 mln GBP na rzecz klientów dotkniętych nieprawidłowościami. FCA pochwaliło się również poprawą bezpieczeństwa osób zaciągających drogie kredyty. Oszczędności, które osiągnęły najbardziej wrażliwe podmioty miały sięgać w tym przypadku do 19,6 mln GBP rocznie.

Przychody i wydatki FCA

W okresie obejmującym sprawozdanie FCA odnotowało przychody rzędu 632 mln GBP. 85% tej kwoty stanowiły bieżące opłaty regulacyjne. Wydatki FCA zamknęły się w 592 mln GBP. Większość pieniędzy trafiło do pracowników, na których pensje wydano 363 mln GBP. Drugim wydatkiem, który pochłonął 12% środków urzędu była obsługa informatyczna, która kosztowała 76,5 mln GBP. Kolejne miejsca pod względem kosztów zajęły amortyzacja i opłaty dla specjalistów (po 8% wydatków) oraz obsługa biur (4% czyli 23 mln GBP).

Roczne wydatki FCA

Roczne wydatki FCA (2019/2020)

Roczne przychody FCA

Roczne przychody FCA (2019/2020)

Różnorodność pracowników

Brytyjskie FCA przedstawiło także raport dotyczący tolerancji, różnorodności wyznaniowej oraz równej reprezentacji płci wśród swoich pracowników. Najbliższym celem regulatora jest osiągnięcie parytetu, w którym kadrę kierowniczą, będą stanowić w 45% kobiety. Wśród zatrudnionych przez FCA największe grupy stanowili ateiści (27%), chrześcijanie (25%), sikhowie (8%), muzułmanie (5%) i hindusi (3%). 29% nie chciało mówić na temat swoich przekonań religijnych.

69% pracowników uważa, że może być sobą w pracy, a 80%, że kobiety są traktowane tak samo jak mężczyźni. 65% pracowników jest biała, 26% określa się jako BAME (Black, Asian and minority ethnic), a 9% nie chce się zadeklarować.

Raporty roczne FCA

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

Zonda otrzymuje licencję w Kanadzie

Zonda otrzymuje licencję w Kanadzie

Zonda, jedna z największych europejskich giełd kryptowalutowych, poinformowała o uzyskaniu licencji na działanie w Kanadzie ...
Czytaj dalej
Sprzedaż detaliczna w UK - nowe dane makroekonomiczne

Sprzedaż detaliczna w UK – nowe dane makroekonomiczne

W piątek 21 stycznia o 8:00 opublikowano dane na temat sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii ...
Czytaj dalej
USA - Existing Home Sales ponizej oczekiwań

USA – Existing Home Sales poniżej oczekiwań

Wskaźnik Existing Home Sales sygnałem do dalszych spadków indeksu DXY na wykresie minutowym. To kolejna już ...
Czytaj dalej
Bezrobocie w USA 2022

Bezrobocie w USA – jest gorzej niż myśleliśmy

Opublikowano aktualne dane na temat liczby osób bezrobotnych w USA. Nie mamy najlepszych wieści dla ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę