menu

Strona Główna > Newsy > FCA zawiesza spółkę BDSwiss

FCA zawiesza spółkę BDSwiss


Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) zawiesiła spółce BDSwiss Holding Plc i wszystkim innym podmiotom BDSwiss Group możliwość oferowania kontraktów CFD klientom z Wielkiej Brytanii.

W opublikowanym w czwartek komunikacie regulator podkreśla, że choć w Wielkiej Brytanii regulowana jest tylko jedna spółka BDSwiss, to cała grupa obsługuje wielu klientów z tego kraju poprzez szereg spółek zagranicznych. Podmioty te nie mają zezwolenia na prowadzenie działalności w Wielkiej Brytanii i obsługę klientów z tego kraju.

– Grupa sprzedawała inwestycje wysokiego ryzyka brytyjskim inwestorom z naruszeniem naszych granic i zasad dotyczących kontraktów CFD, które wprowadziliśmy w celu ochrony inwestorów detalicznych – powiedziała Sarah Pritchard, dyrektor wykonawczy FCA ds. rynków. Broker otrzymał nakaz wstrzymania świadczenia usług w Wielkiej Brytanii i zamknięcia wszystkich pozycji handlowych oraz zwrotu pieniędzy klientom.

Broker ściśle współpracuje z FCA

Grupa BDSwiss prowadzi działalność pod wieloma markami i posiada wiele licencji, w tym od organów regulacyjnych na Cyprze, Mauritiusie i Seszelach. Według FCA BDSwiss próbuje zalegalizować działalność całej grupy w Wielkiej Brytanii na podstawie licencji udzielonej jednemu podmiotowi. Dodatkowo brytyjski regulator ostrzegł przed grupą brokerską i jej praktykami sprzedaży i marketingu, twierdząc, że prowadziła wprowadzające w błąd kampanie promocyjne z obietnicami nierealnych zwrotów z inwestycji. Ponadto regulator uznał, że „wielu brytyjskich konsumentów straciło znaczne sumy pieniędzy” z powodu promocji BDSwiss i jej podmiotów stowarzyszonych prowadzonej w mediach społecznościowych.

W odpowiedzi na komunikat FCA spółka BDSwiss stwierdziła, że nie otrzymała żadnego zawiadomienia i nie została poinformowana o konkretnych skargach klientów złożonych do FCA. Teraz jednak ściśle współpracuje z regulatorem. – Grupa BDSwiss w połowie lipca zawiesiła wszystkie działania promocyjne i marketingowe wobec klientów w Wielkiej Brytanii, a po wyznaczeniu klientom odpowiedniego okresu wypowiedzenia przystąpiliśmy do zamknięcia istniejących kont w Wielkiej Brytanii. BDSwiss jest również w trakcie składania poprawionego oświadczenia do FCA – podał broker.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

swissquote broker z dobrymi zyskami

Swissquote otrzymuje licencję CySEC

Szwajcarski broker Swissquote uzyskał nową licencję operacyjną od regulatora rynku finansowego na Cyprze, Cypryjskiej Komisji ...
Czytaj dalej
Saxo Bank nie będzie świadczyć usług klientom z Rosji i Białorusi

Saxo Bank oferuje przedłużone terminy ważności opcji walutowych

Spółka Saxo Bank poinformowała o wprowadzeniu przedłużonych terminów wygaśnięcia opcji walutowych. Firma ponownie otworzyła ofertę ...
Czytaj dalej
makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę