menu

Strona Główna > Newsy > FCA zawiesza spółkę BDSwiss

FCA zawiesza spółkę BDSwiss


Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) zawiesiła spółce BDSwiss Holding Plc i wszystkim innym podmiotom BDSwiss Group możliwość oferowania kontraktów CFD klientom z Wielkiej Brytanii.

W opublikowanym w czwartek komunikacie regulator podkreśla, że choć w Wielkiej Brytanii regulowana jest tylko jedna spółka BDSwiss, to cała grupa obsługuje wielu klientów z tego kraju poprzez szereg spółek zagranicznych. Podmioty te nie mają zezwolenia na prowadzenie działalności w Wielkiej Brytanii i obsługę klientów z tego kraju.

– Grupa sprzedawała inwestycje wysokiego ryzyka brytyjskim inwestorom z naruszeniem naszych granic i zasad dotyczących kontraktów CFD, które wprowadziliśmy w celu ochrony inwestorów detalicznych – powiedziała Sarah Pritchard, dyrektor wykonawczy FCA ds. rynków. Broker otrzymał nakaz wstrzymania świadczenia usług w Wielkiej Brytanii i zamknięcia wszystkich pozycji handlowych oraz zwrotu pieniędzy klientom.

Broker ściśle współpracuje z FCA

Grupa BDSwiss prowadzi działalność pod wieloma markami i posiada wiele licencji, w tym od organów regulacyjnych na Cyprze, Mauritiusie i Seszelach. Według FCA BDSwiss próbuje zalegalizować działalność całej grupy w Wielkiej Brytanii na podstawie licencji udzielonej jednemu podmiotowi. Dodatkowo brytyjski regulator ostrzegł przed grupą brokerską i jej praktykami sprzedaży i marketingu, twierdząc, że prowadziła wprowadzające w błąd kampanie promocyjne z obietnicami nierealnych zwrotów z inwestycji. Ponadto regulator uznał, że „wielu brytyjskich konsumentów straciło znaczne sumy pieniędzy” z powodu promocji BDSwiss i jej podmiotów stowarzyszonych prowadzonej w mediach społecznościowych.

W odpowiedzi na komunikat FCA spółka BDSwiss stwierdziła, że nie otrzymała żadnego zawiadomienia i nie została poinformowana o konkretnych skargach klientów złożonych do FCA. Teraz jednak ściśle współpracuje z regulatorem. – Grupa BDSwiss w połowie lipca zawiesiła wszystkie działania promocyjne i marketingowe wobec klientów w Wielkiej Brytanii, a po wyznaczeniu klientom odpowiedniego okresu wypowiedzenia przystąpiliśmy do zamknięcia istniejących kont w Wielkiej Brytanii. BDSwiss jest również w trakcie składania poprawionego oświadczenia do FCA – podał broker.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

KNF wszczyna postępowanie wyjaśniające w sprawie obrotu akcjami Ekipa Holding SA

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wszczęciu postępowania wyjaśniającego dotyczącego podejrzenia popełnienia przestępstw wykorzystania i ujawnienia ...
Czytaj dalej
makroprzeglad forexrev

Kryzys bankowy i FED: czy rynek znowu nie ma racji? MakroPrzegląd #4/4 Marzec

W ubiegłym tygodniu FED podniósł stopy o 25pb, ale i zmienił narrację, sygnalizując możliwą pauzę ...
Czytaj dalej
Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Conotoxia wprowadza usługę doradztwa inwestycyjnego dla klientów detalicznych

Globalna spółka Cinkciarz.pl udostępnia klientom Conotoxia Ltd. (oddziału obsługującego trading detaliczny) usługę doradztwa inwestycyjnego. Klienci ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Amerykańskie banki mogą mieć nawet 1,7 bln USD niezrealizowanych strat

Po gwałtownym upadku Silicon Valley Bank i Signature Bank na początku tego miesiąca, a także ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę