menu

Strona Główna > Newsy > FCA zawiesza spółkę BDSwiss

FCA zawiesza spółkę BDSwiss


Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) zawiesiła spółce BDSwiss Holding Plc i wszystkim innym podmiotom BDSwiss Group możliwość oferowania kontraktów CFD klientom z Wielkiej Brytanii.

W opublikowanym w czwartek komunikacie regulator podkreśla, że choć w Wielkiej Brytanii regulowana jest tylko jedna spółka BDSwiss, to cała grupa obsługuje wielu klientów z tego kraju poprzez szereg spółek zagranicznych. Podmioty te nie mają zezwolenia na prowadzenie działalności w Wielkiej Brytanii i obsługę klientów z tego kraju.

– Grupa sprzedawała inwestycje wysokiego ryzyka brytyjskim inwestorom z naruszeniem naszych granic i zasad dotyczących kontraktów CFD, które wprowadziliśmy w celu ochrony inwestorów detalicznych – powiedziała Sarah Pritchard, dyrektor wykonawczy FCA ds. rynków. Broker otrzymał nakaz wstrzymania świadczenia usług w Wielkiej Brytanii i zamknięcia wszystkich pozycji handlowych oraz zwrotu pieniędzy klientom.

Broker ściśle współpracuje z FCA

Grupa BDSwiss prowadzi działalność pod wieloma markami i posiada wiele licencji, w tym od organów regulacyjnych na Cyprze, Mauritiusie i Seszelach. Według FCA BDSwiss próbuje zalegalizować działalność całej grupy w Wielkiej Brytanii na podstawie licencji udzielonej jednemu podmiotowi. Dodatkowo brytyjski regulator ostrzegł przed grupą brokerską i jej praktykami sprzedaży i marketingu, twierdząc, że prowadziła wprowadzające w błąd kampanie promocyjne z obietnicami nierealnych zwrotów z inwestycji. Ponadto regulator uznał, że „wielu brytyjskich konsumentów straciło znaczne sumy pieniędzy” z powodu promocji BDSwiss i jej podmiotów stowarzyszonych prowadzonej w mediach społecznościowych.

W odpowiedzi na komunikat FCA spółka BDSwiss stwierdziła, że nie otrzymała żadnego zawiadomienia i nie została poinformowana o konkretnych skargach klientów złożonych do FCA. Teraz jednak ściśle współpracuje z regulatorem. – Grupa BDSwiss w połowie lipca zawiesiła wszystkie działania promocyjne i marketingowe wobec klientów w Wielkiej Brytanii, a po wyznaczeniu klientom odpowiedniego okresu wypowiedzenia przystąpiliśmy do zamknięcia istniejących kont w Wielkiej Brytanii. BDSwiss jest również w trakcie składania poprawionego oświadczenia do FCA – podał broker.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

trader of the month tickmill

Tickmill: trader sierpnia ze skutecznością 80%

Nowym traderem miesiąca w konkursie Tickmill został Ahmed, który wykazał się w sierpniu imponującą skutecznością na poziomie ...
Czytaj dalej
etoro nawiązuje współpracę z arsenalem - źródło: arsenal

eToro nawiązuje współpracę z Arsenalem

Izraelski broker eToro poinformował o nawiązaniu współpracy z angielskim klubem piłkarskim Arsenal Londyn. To jeden ...
Czytaj dalej
broker capital.com informuje o dużym wzroście liczby nowych użytkowników w 1 kwartale 2021

Capital.com wprowadza wpłaty i wypłaty poprzez PayPal

Capital.com, jedna z najszybciej rozwijających się platform handlowych i inwestycyjnych w Europie, ogłosiła, że wprowadziła ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed: rynki przygotowane na zmianę polityki monetarnej

Kilka miesięcy temu prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że zdaniem banku centralnego w gospodarce ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę