menu

Strona Główna > Newsy > FCA zawiesza spółkę BDSwiss

FCA zawiesza spółkę BDSwiss


Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) zawiesiła spółce BDSwiss Holding Plc i wszystkim innym podmiotom BDSwiss Group możliwość oferowania kontraktów CFD klientom z Wielkiej Brytanii.

W opublikowanym w czwartek komunikacie regulator podkreśla, że choć w Wielkiej Brytanii regulowana jest tylko jedna spółka BDSwiss, to cała grupa obsługuje wielu klientów z tego kraju poprzez szereg spółek zagranicznych. Podmioty te nie mają zezwolenia na prowadzenie działalności w Wielkiej Brytanii i obsługę klientów z tego kraju.

– Grupa sprzedawała inwestycje wysokiego ryzyka brytyjskim inwestorom z naruszeniem naszych granic i zasad dotyczących kontraktów CFD, które wprowadziliśmy w celu ochrony inwestorów detalicznych – powiedziała Sarah Pritchard, dyrektor wykonawczy FCA ds. rynków. Broker otrzymał nakaz wstrzymania świadczenia usług w Wielkiej Brytanii i zamknięcia wszystkich pozycji handlowych oraz zwrotu pieniędzy klientom.

Broker ściśle współpracuje z FCA

Grupa BDSwiss prowadzi działalność pod wieloma markami i posiada wiele licencji, w tym od organów regulacyjnych na Cyprze, Mauritiusie i Seszelach. Według FCA BDSwiss próbuje zalegalizować działalność całej grupy w Wielkiej Brytanii na podstawie licencji udzielonej jednemu podmiotowi. Dodatkowo brytyjski regulator ostrzegł przed grupą brokerską i jej praktykami sprzedaży i marketingu, twierdząc, że prowadziła wprowadzające w błąd kampanie promocyjne z obietnicami nierealnych zwrotów z inwestycji. Ponadto regulator uznał, że „wielu brytyjskich konsumentów straciło znaczne sumy pieniędzy” z powodu promocji BDSwiss i jej podmiotów stowarzyszonych prowadzonej w mediach społecznościowych.

W odpowiedzi na komunikat FCA spółka BDSwiss stwierdziła, że nie otrzymała żadnego zawiadomienia i nie została poinformowana o konkretnych skargach klientów złożonych do FCA. Teraz jednak ściśle współpracuje z regulatorem. – Grupa BDSwiss w połowie lipca zawiesiła wszystkie działania promocyjne i marketingowe wobec klientów w Wielkiej Brytanii, a po wyznaczeniu klientom odpowiedniego okresu wypowiedzenia przystąpiliśmy do zamknięcia istniejących kont w Wielkiej Brytanii. BDSwiss jest również w trakcie składania poprawionego oświadczenia do FCA – podał broker.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

inflacja

Ponure perspektywy dla rynków wschodzących

Pierwsza połowa roku była trudna dla rynków wschodzących, a wraz z rozpoczęciem przez Rezerwę Federalną ...
Czytaj dalej
Brytyjski rzecznik ds. usług finansowych wskazuje na rosnącą liczbę oszustw

Brytyjski rzecznik ds. usług finansowych wskazuje na rosnącą liczbę oszustw

Brytyjski rzecznik ds. usług finansowych opublikował coroczne dane dotyczące skarg za rok finansowy 2021/22 (od ...
Czytaj dalej
cena ropy spada gdy zapasy w usa rosną

Złe dane ze światowych rynków zapowiadają nadchodzącą recesję

W środę światowe rynki akcji drugi dzień z rzędu notowały spadki, a rentowność obligacji obniżyła ...
Czytaj dalej

70-80% traderów traciło środki w ciągu ostatnich 5 lat, średnio 6 657 zł [KNF]

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała raport na temat wyników klientów detalicznych na rynku Forex. Dotyczy on ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę