menu

Strona Główna > Newsy > FCA zwróci środki ofiarom 24HR Trading Academy

FCA zwróci środki ofiarom 24HR Trading Academy


Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) ogłosił, że zabezpieczył pieniądze, które zwróci ofiarom 24HR Trading Academy Ltd, nielegalnej platformy oferującej sygnały handlowe w odniesieniu do kontraktów CFD. Platforma była prowadzona przez Mohammeda Maricara.

Brytyjski regulator podkreślił, że otrzymał płatność w wysokości 106 650 GBP od syndyka i teraz stara się o decyzję sądu, która zezwoli na dystrybucję środków do klientów firmy. FCA będzie w tej sprawie kontaktować się bezpośrednio z ofiarami nieuczciwej platformy prowadzonej przez Maricara.

Platforma 24HR Trading wysyłała sygnały handlowe do klientów, których przekonano, że osiągną „znaczne zyski”, jeśli zastosują się do instrukcji wysyłanych za pośrednictwem WhatsApp i innych komunikatorów. Płatne rekomendacje obejmowały kontrakty CFD na waluty i towary.

Długa historia działań FCA

FCA po raz pierwszy podjął działania przeciwko nieuczciwej platformie we wrześniu 2019 roku, wydając ostrzeżenie i wyjaśniając, że platforma nie posiadała niezbędnej licencji regulacyjnej. Brytyjski regulator wniósł sprawę przeciwko Maricarowi w kwietniu 2020 roku i zamroził jego aktywa.

Dalsze działania przeciwko nieuczciwej firmie obejmowały nakaz sądowy przeciwko Maricarowi, nakazujący mu zwrot kosztów poniesionych przez ofiary, ale jego odpowiedzialność została ograniczona do 530 000 GBP. Regulator twierdził następnie, że Maricar zarabiał na prowizjach od „brokera partnerskiego”, u którego rejestrację polecał oraz namawiał do składania zleceń za pośrednictwem jego platformy.

Maricar nie zapłacił jednak kary, co spowodowało wydanie przeciwko niemu kolejnej decyzji w sprawie upadłości uzyskanej przez FCA.

W komunikacie FCA stwierdzono, że w marcu 2021 roku Sąd Najwyższy nakazał Maricarowi i jego firmie zapłatę 530 000 GBP z tytułu odszkodowania dla klientów.

Jak wskazuje brytyjski regulator, Maricar nie zapłacił zasądzonych pieniędzy, więc FCA złożyła wniosek o jego upadłość. W sierpniu ubiegłego roku Sąd Najwyższy wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości Maricara, a nad jego majątkiem ustanowiono syndyka.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę