menu

Strona Główna > Newsy > FED zakazuje urzędnikom obrotu akcjami, obligacjami i kryptowalutami

FED zakazuje urzędnikom obrotu akcjami, obligacjami i kryptowalutami


Urzędnicy Rezerwy Federalnej nie będą mogli obracać wieloma aktywami, w tym akcjami i obligacjami, a także kryptowalutami. To efekt wprowadzenia nowych zasad, które Rezerwa Federalna przyjęła w piątek. Większość nowych ograniczeń wejdzie w życie od 1 maja.

Zasady te obejmą członków Federalnego Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC), prezesów banków regionalnych i wielu innych urzędników, w tym urzędników, kierowników działów obligacji i pracowników Fed, którzy regularnie uczestniczą w posiedzeniach zarządu. Obejmą one również ich małżonków i nieletnie dzieci.

Fed chce zwiększyć zaufanie do instytucji

Rezerwa Federalna oczekuje, że po zakończeniu przeglądu wszystkim lub niektórym zasadom będą podlegać również inni członkowie personelu. Zasady „mają na celu zwiększenie zaufania publicznego do bezstronności i uczciwości pracy Komitetu poprzez eliminację najmniejszych pozorów konfliktu interesów”.

Urzędnicy banku centralnego podjęli takie działania po ujawnieniu w zeszłym roku, że kilku wysokich rangą urzędników Fed handlowało akcjami i funduszami krótko przed tym, gdy bank centralny przyjął szeroko zakrojone środki mające na celu pobudzenie gospodarki we wczesnych dniach pandemii COVID-19.

Zakaz obejmie również kryptowaluty

Piątkowy komunikat rozszerzył zakaz na kryptowaluty, takie jak bitcoin, które nie zostały wymienione w pierwotnym komunikacie w październiku. Zgodnie z przepisami, urzędnicy, którzy nadal posiadają pozycje rynkowe będą mieli 12 miesięcy na ich zamknięcie. Nowi urzędnicy Fed będą mieli na to sześć miesięcy.

W przyszłości urzędnicy objęci nowymi zasadami będą musieli powiadomić o chęci zakupu dozwolonych aktywów z 45-dniowym wyprzedzeniem. Takie ograniczenie wejdzie w życie 1 lipca. Następnie będą musieli utrzymać te pozycje przez co najmniej rok i będą mieli zakaz dokonywania jakichkolwiek transakcji w „okresach wzmożonych napięć na rynkach finansowych”.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

London Metal Exchange (LME) przełożyła w piątek wznowienie handlu niklem w godzinach pracy w Azji ...
Czytaj dalej
Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Inflacja w Polsce w lutym na poziomie 18,4%

Główny Urząd Statystyczny podał dziś odczyt inflacji za luty bieżącego roku. Według danych GUS inflacja ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę