menu

Strona Główna > Newsy > Financial Commission przyznała 1,5 mln USD odszkodowań klientom brokerów

Financial Commission przyznała 1,5 mln USD odszkodowań klientom brokerów


Financial Commission (FC) otrzymała w roku finansowym 2020 rekordową liczbę 1340 skarg, a kwota odzyskana przez nią dla klientów zrzeszonych w niej brokerów wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu z rokiem poprzednim.

Zgodnie z ostatnim sprawozdaniem rocznym, niezależny regulator zwiększył zakres swojej działalności. W szczególności, liczba nowych skarg wzrosła o 32% rok do roku, a kwota, o którą wystąpili klienci wyniosła 10,9 mln USD (w roku 2019 było to 7,4 mln USD). Wzrosła również liczba skarg rozpatrzonych na korzyść klienta.

W roku 2020 Financial Commission na korzyść klientów rozpatrzyła 18% skarg, natomiast 52% skarg rozpatrzono na korzyść brokerów. 30% reklamacji wykraczało poza jurysdykcję FC.

Z rocznego sprawozdania wynika ponadto, że większość skarg, które regulator otrzymał w 2020 roku, dotyczyła kwestii finansowych (55% ogółu), podczas gdy spory handlowe stanowiły 25%. Najpopularniejsze tematy reklamacji dotyczyły wypłaty środków (31%), naruszenia umowy (17%), kontroli cen (14%) oraz blokowania rachunków (6%).

12 nowych członków FinaCom

Raport wskazuje również, że łączna kwota rekompensat przyznanych klientom brokerów w 2020 roku wzrosła do 1,49 mln USD. Jest to znaczny wzrost w porównaniu z 2019 rokiem (602 tys. USD), ale nadal nieco mniej niż rekordowa kwota 1 564 700 USD przyznana w 2017 roku. Ponadto średnia wartość skargi wzrosła o 20% do 8812 USD.

FC podejmowała też działania na rzecz usprawnienia swojej podstawowej działalności w 2020 roku, wprowadzając dodatkowe usługi dla zrzeszonych brokerów. Organizacja rozszerzyła swoją międzynarodową obecność o 25% w porównaniu z 2019 rokiem, dodając do listy członków 12 nowych autoryzowanych brokerów. Ponadto, certyfikowała ofertę nowego dostawcy usług edukacyjnych i dodała nowego członka do Blockchain Association.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

tradingview osiąga kapitalizację rzędu 3 mld

Platforma TradingView pozyskała finansowanie w wysokości 298 mln USD

Spółka TradingView, jedna z najpopularniejszych na świecie platform do tworzenia wykresów dla inwestorów i traderów, ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro (UK) ze wzrostem przychodów o 717% w 2020 roku

Spółka eToro (UK) Limited, brytyjski oddział globalnej grupy, ujawniła swoje dane finansowe za rok fiskalny ...
Czytaj dalej
Atak hakerski na ASIC

ASIC bierze na cel 300-osobową grupę pump and dump

Na kanale ASX Pump Organization w serwisie Telegram pojawiło się ostrzeżenie od Australijskiej Komisji Papierów ...
Czytaj dalej
giełda w bukareszcie z rekordową wartością transakcji

Zaskakująca aktywność traderów detalicznych w Korei Południowej

Ostatni miesiąc letnich wakacji przyniósł kontynuację kluczowych trendów w branży FX. Jak pokazują najnowsze dane ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę