menu

Strona Główna > Newsy > Financial Commission przyznała 1,5 mln USD odszkodowań klientom brokerów

Financial Commission przyznała 1,5 mln USD odszkodowań klientom brokerów


Financial Commission (FC) otrzymała w roku finansowym 2020 rekordową liczbę 1340 skarg, a kwota odzyskana przez nią dla klientów zrzeszonych w niej brokerów wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu z rokiem poprzednim.

Zgodnie z ostatnim sprawozdaniem rocznym, niezależny regulator zwiększył zakres swojej działalności. W szczególności, liczba nowych skarg wzrosła o 32% rok do roku, a kwota, o którą wystąpili klienci wyniosła 10,9 mln USD (w roku 2019 było to 7,4 mln USD). Wzrosła również liczba skarg rozpatrzonych na korzyść klienta.

W roku 2020 Financial Commission na korzyść klientów rozpatrzyła 18% skarg, natomiast 52% skarg rozpatrzono na korzyść brokerów. 30% reklamacji wykraczało poza jurysdykcję FC.

Z rocznego sprawozdania wynika ponadto, że większość skarg, które regulator otrzymał w 2020 roku, dotyczyła kwestii finansowych (55% ogółu), podczas gdy spory handlowe stanowiły 25%. Najpopularniejsze tematy reklamacji dotyczyły wypłaty środków (31%), naruszenia umowy (17%), kontroli cen (14%) oraz blokowania rachunków (6%).

12 nowych członków FinaCom

Raport wskazuje również, że łączna kwota rekompensat przyznanych klientom brokerów w 2020 roku wzrosła do 1,49 mln USD. Jest to znaczny wzrost w porównaniu z 2019 rokiem (602 tys. USD), ale nadal nieco mniej niż rekordowa kwota 1 564 700 USD przyznana w 2017 roku. Ponadto średnia wartość skargi wzrosła o 20% do 8812 USD.

FC podejmowała też działania na rzecz usprawnienia swojej podstawowej działalności w 2020 roku, wprowadzając dodatkowe usługi dla zrzeszonych brokerów. Organizacja rozszerzyła swoją międzynarodową obecność o 25% w porównaniu z 2019 rokiem, dodając do listy członków 12 nowych autoryzowanych brokerów. Ponadto, certyfikowała ofertę nowego dostawcy usług edukacyjnych i dodała nowego członka do Blockchain Association.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

wall street

Kontynuacja spadków na Wall Street – spółki mają problem z inflacją. MakroPrzegląd #4/4 Maj

Rynek powoli wyczekuje końca spadków indeksu S&P500, który tracił na wartości siódmy tydzień z rzędu ...
Czytaj dalej
logo brokera etoro, który zamierza dać klientom kartę debetową

Komentarz eToro: Polak za granicą poszukuje okazji

Paweł Majtkowski, analityk rynków eToro w Polsce, opublikował komentarz poświęcony badaniu przeprowadzonemu przez eToro. Wynika ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC zawiera ugodę z operatorem marek eXcentral i NicoFX

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) zawarła ugodę z firmą Mount Nico Corp Ltd, ...
Czytaj dalej
reach4biz meetup

Reach4.biz Meetup – Inwestowanie w startupy i nowe technologie

Już 2 czerwca Warszawa otwiera się na inwestorów i startupy. Konferencja Reach4.biz Meetup - inwestycje ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę