menu

Strona Główna > Newsy > Financial Commission przyznała 1,5 mln USD odszkodowań klientom brokerów

Financial Commission przyznała 1,5 mln USD odszkodowań klientom brokerów


Financial Commission (FC) otrzymała w roku finansowym 2020 rekordową liczbę 1340 skarg, a kwota odzyskana przez nią dla klientów zrzeszonych w niej brokerów wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu z rokiem poprzednim.

Zgodnie z ostatnim sprawozdaniem rocznym, niezależny regulator zwiększył zakres swojej działalności. W szczególności, liczba nowych skarg wzrosła o 32% rok do roku, a kwota, o którą wystąpili klienci wyniosła 10,9 mln USD (w roku 2019 było to 7,4 mln USD). Wzrosła również liczba skarg rozpatrzonych na korzyść klienta.

W roku 2020 Financial Commission na korzyść klientów rozpatrzyła 18% skarg, natomiast 52% skarg rozpatrzono na korzyść brokerów. 30% reklamacji wykraczało poza jurysdykcję FC.

Z rocznego sprawozdania wynika ponadto, że większość skarg, które regulator otrzymał w 2020 roku, dotyczyła kwestii finansowych (55% ogółu), podczas gdy spory handlowe stanowiły 25%. Najpopularniejsze tematy reklamacji dotyczyły wypłaty środków (31%), naruszenia umowy (17%), kontroli cen (14%) oraz blokowania rachunków (6%).

12 nowych członków FinaCom

Raport wskazuje również, że łączna kwota rekompensat przyznanych klientom brokerów w 2020 roku wzrosła do 1,49 mln USD. Jest to znaczny wzrost w porównaniu z 2019 rokiem (602 tys. USD), ale nadal nieco mniej niż rekordowa kwota 1 564 700 USD przyznana w 2017 roku. Ponadto średnia wartość skargi wzrosła o 20% do 8812 USD.

FC podejmowała też działania na rzecz usprawnienia swojej podstawowej działalności w 2020 roku, wprowadzając dodatkowe usługi dla zrzeszonych brokerów. Organizacja rozszerzyła swoją międzynarodową obecność o 25% w porównaniu z 2019 rokiem, dodając do listy członków 12 nowych autoryzowanych brokerów. Ponadto, certyfikowała ofertę nowego dostawcy usług edukacyjnych i dodała nowego członka do Blockchain Association.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymuje kolejnych pracowników Great Private Equity

Jak podano dziś na stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego, funkcjonariusze CBA zatrzymali trzech dyrektorów oddziałów regionalnych ...
Czytaj dalej
xtb

Spadek przychodów i zysków XTB

Grupa XTB opublikowała wstępne wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2021 roku. W tym okresie broker ...
Czytaj dalej
bank nigerii

Bank Centralny Nigerii kończy współpracę z Bureau de Change

Bank Centralny Nigerii (CBN) niespodziewanie poinformował o zakończeniu sprzedaży i outsourcingu wymiany walutowej operatorom Bureau ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (28.07): Global Maxis, Status Markets, Gloffix…

Global Maxis na liście ostrzeżeń KNF Na liście ostrzeżeń publicznych Krajowej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę