menu

Strona Główna > Newsy > FINRA nakłada karę na Merrill Lynch

FINRA nakłada karę na Merrill Lynch


Spółka Merrill Lynch, Pierce, Fenner & Smith Inc. zgodziła się zapłacić 150 tys. USD kary w ramach ugody zawartej z amerykańskim regulatorem Finacial Industry Regulatory Authority (FINRA).

Od maja 2012 roku do września 2017 roku Merill Lynch zgłosił do Trade Reporting Facility (TRF) co najmniej 11 625 przypadków short sellingu bez wymaganego wskaźnika krótkiej sprzedaży. Stoi to w sprzeczności z regułami FINRA.

Nie tylko krótka sprzedaż

Lista zarzutów jest jednak znacznie dłuższa. FINRA twierdziła również, że 14 lipca 2015 roku spółka nieprawidłowo oznaczyła 32 zlecenia sprzedaży jako sprzedaż długą. To również naruszenie jednej z reguł FINRA. Kolejne naruszenia również dotyczyły okresu od maja 2012 do września 2017. W tym czasie spółka nie utworzyła i nie utrzymywała systemu nadzoru, co także naruszało reguły przyjęte przez amerykańskiego regulatora.

Dużo drobnych naruszeń

FINRA ustaliła też, że w latach 2014 – 2018 spółka Merill Lynch nie wprowadziła pisemnych zasad i procedur, których celem było zapobieganie wyświetlaniu lub przeprowadzaniu krótkich sprzedaży w cenach poniżej ustalonej ceny krajowej. Ponadto w okresie od lipca 2007 do marca 2015 spółka zgłosiła do FINRA/Nasdaq Trade Reporting Facility (FNTRF) za pośrednictwem systemu National Market System aż 6 174 868 transakcji na akcjach, którym przypisała nieprawidłowe kody. Transakcje były zgłoszone jako „główne”, a powinny być zgłoszone jak „główne, pozbawione ryzyka”. Lista przewinień Merill Lynch jest więc dość spora, jednak w dużej mierze dotyczą one stosunkowo drobnych spraw. Stąd też kara nałożona przez FINRA wyniosła tylko 150 tys. USD.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (26.01): Ballion, GMBanc, Tessline…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Ballion (Ballion Investments Ltd.) - ballion.net GMBanc (Goldmans Banc) - ...
Czytaj dalej
Atak hakerski na ASIC

Atak hakerski na serwery ASIC

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) potwierdziła w poniedziałek, że bezpieczeństwo jednego z jej ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro kończy 2020 rok z przychodami w wysokości 600 mln USD

Izraelska platforma transakcyjna eToro pochwaliła się wynikami finansowymi za 2020 rok. Wynika z nich, że ...
Czytaj dalej
holenderskie amf rozważa ograniczenie sprzedaży certyfikatów turbo

AFM nakłada 375 tys. EUR kary na 24option

Holenderski Urząd Nadzoru Finansowego (AFM) opublikował komunikat, w którym informuje o nałożeniu kary na cypryjską ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę