menu

Strona Główna > Newsy > FINRA nakłada karę na Merrill Lynch

FINRA nakłada karę na Merrill Lynch


Spółka Merrill Lynch, Pierce, Fenner & Smith Inc. zgodziła się zapłacić 150 tys. USD kary w ramach ugody zawartej z amerykańskim regulatorem Finacial Industry Regulatory Authority (FINRA).

Od maja 2012 roku do września 2017 roku Merill Lynch zgłosił do Trade Reporting Facility (TRF) co najmniej 11 625 przypadków short sellingu bez wymaganego wskaźnika krótkiej sprzedaży. Stoi to w sprzeczności z regułami FINRA.

Nie tylko krótka sprzedaż

Lista zarzutów jest jednak znacznie dłuższa. FINRA twierdziła również, że 14 lipca 2015 roku spółka nieprawidłowo oznaczyła 32 zlecenia sprzedaży jako sprzedaż długą. To również naruszenie jednej z reguł FINRA. Kolejne naruszenia również dotyczyły okresu od maja 2012 do września 2017. W tym czasie spółka nie utworzyła i nie utrzymywała systemu nadzoru, co także naruszało reguły przyjęte przez amerykańskiego regulatora.

Dużo drobnych naruszeń

FINRA ustaliła też, że w latach 2014 – 2018 spółka Merill Lynch nie wprowadziła pisemnych zasad i procedur, których celem było zapobieganie wyświetlaniu lub przeprowadzaniu krótkich sprzedaży w cenach poniżej ustalonej ceny krajowej. Ponadto w okresie od lipca 2007 do marca 2015 spółka zgłosiła do FINRA/Nasdaq Trade Reporting Facility (FNTRF) za pośrednictwem systemu National Market System aż 6 174 868 transakcji na akcjach, którym przypisała nieprawidłowe kody. Transakcje były zgłoszone jako „główne”, a powinny być zgłoszone jak „główne, pozbawione ryzyka”. Lista przewinień Merill Lynch jest więc dość spora, jednak w dużej mierze dotyczą one stosunkowo drobnych spraw. Stąd też kara nałożona przez FINRA wyniosła tylko 150 tys. USD.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

były trader jp morgan spędzi 8 miesięcy w więzieniu

Deutsche Bank może zarobić 1 mld USD na inwestycji w firmę żeglugową

Mark Spehn nie mógł dołączyć do miliardera Idana Ofera na przyjęciu z okazji pierwszej oferty ...
Czytaj dalej
kubańskie banki nie będą przyjmować dolarów w gotówce

Banki na Kubie przestaną przyjmować dolary w gotówce

Od 21 czerwca kubańskie banki przestaną przyjmować dolary w gotówce, z powodu embarga nałożonego przez ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (14.06): SEC aktualizuje zbiorczą listę ostrzeżeń

Investorcog - www.investorcog.com Irvine Mutual - www.irvinemutual.com JC Capital Markets - www.jccapitalmarkets.com Lane Capital Group - ...
Czytaj dalej
wysoki trybunał uk ukarał nielicencjonowanego dostawcę sygnałów cfd

Amerykańskie organy regulacyjne nakładają kolejne kary

Commodity Futures Trading Commission (CFTC) poinformowała, że Sąd Okręgowy dla Północnego Okręgu Illinois wydał decyzję ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę