menu

Strona Główna > Newsy > FMA składa pozew przeciwko CLSA Premium NZ

FMA składa pozew przeciwko CLSA Premium NZ


Nowozelandzki Urząd ds. Rynków Finansów (FMA) poinformował o złożeniu pozwu przeciwko spółce CLSA Premium New Zealand Limited.

FMA zarzuca jej złamanie przepisów w zakresie zapobiegania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML i CFT). Nowozelandzki oddział CLSA Premium funkcjonował wcześniej pod nazwą KVB Kunlun New Zealand Limited i jest spółką zależną CLSA Premium Limited z Hongkongu. Zakres jej działalności obejmuje usługi brokerskie, doradztwo finansowe i instrumenty pochodne.

Według komunikatu regulatora rynku Nowej Zelandii, CLSA Premium wielokrotnie nie zachowała należytej staranności w zakresie identyfikacji klientów. Ponadto spółka nie zrywała współpracy z podejrzanymi podmiotami, nie zgłaszała podejrzanych transakcji, a także nie sporządzała odpowiedniej dokumentacji w zakresie AML/CFT. FMA twierdzi również, że podejrzane transakcje w okresie od kwietnia 2015 do listopada 2018 roku mogły opiewać na kwotę 50 mln NZD (32 mln USD).

FMA informuje również, że pozwem nie są objęci dyrektorzy CLSA Premium, którzy pełnili swe funkcje we wskazanym okresie. Regulator domaga się nałożenia kary finansowej na spółkę oraz obciążenia jej kosztami postępowania. Maksymalny wymiar kary za zarzucane nieprawidłowości wynosi 2 mln USD. Nick Kynoch z FMA powiedział, że przestrzeganie przepisów w zakresie AML i CFT jest kluczowe dla każdej firmy z branży finansowej. W Nowej Zelandii obecne przepisy obowiązują od roku 2013, a naruszenia CLSA Premium, zdaniem Kynocha, były poważne i wymagają zdecydowanej reakcji.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

asic uderza w dwa scamy

ASIC ogłasza poważne zmiany zasad integralności rynku

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) opublikowała nowe zasady integralności rynku, których celem jest ...
Czytaj dalej

Promocja Purple Trading: 50% zniżki dla pierwszych 100 osób

Broker Purple Trading ogłosił promocję, w której nagrodzi 100 pierwszych osób, które otworzą u niego ...
Czytaj dalej
maltański nadzór finansowy mfsa

MFSA nałożyła blisko 1 mln EUR kar administracyjnych w 2020 roku

Maltański Urząd Nadzoru Usług Finansowych (MFSA) opublikował roczne sprawozdanie za 2020 rok, w którym wskazuje, ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed zachowuje optymizm i nie zmienia polityki monetarnej

Zgodnie z oczekiwaniami, Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) jednogłośnie utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę