menu

Strona Główna > Newsy > Google wprowadzi zakaz reklam spółek bez licencji FCA

Google wprowadzi zakaz reklam spółek bez licencji FCA


Internetowy gigant Google zabroni spółkom z Wielkiej Brytanii, które nie mają licencji brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA), reklamowania usług i produktów finansowych za pośrednictwem swoich usług.

Google zapowiedział aktualizację swojej polityki weryfikacji reklamodawców na dzień 30 sierpnia 2021 roku. Nowe zasady mają wejść w życie tydzień później, 6 września.

Wymogi Google będą miały również zastosowanie do tych firm finansowych, których produkty nie są regulowane przez FCA. Dyrektor zarządzający Google w Wielkiej Brytanii i Irlandii Ronan Haris wyjaśnił, że wprowadzenie nowych zasad będzie służyć zwalczaniu oszustw finansowych. FCA w grudniu 2020 roku wprowadziła tymczasowe zasady rejestracji dla firm kryptowalutowych oczekujących na zatwierdzenie regulacyjne. Miały on obowiązywać do 9 lipca 2021 roku.

W czerwcu 2021 roku FCA przedłużyła termin tymczasowej rejestracji do 31 marca 2022 roku. Regulator uznał, że inicjatywa pozwoli firmom zaangażowanym w branżę aktywów cyfrowych kontynuować działalność, podczas gdy FCA „przeprowadzi dokładną ocenę”. Obecnie w ewidencji regulatora znajduje się sześć firm kryptowalutowych. W trakcie rozpatrywania są wnioski złożone przez ponad 80 firm, a 64 podmioty wycofały już swoje wnioski. Wśród tych ostatnich była giełda kryptowalutowa Binance, w odniesieniu do której FCA wydała w ubiegłym miesiącu ostrzeżenie. Warto również zaznaczyć, że od sierpnia 2021 roku Google zniesie zakaz reklamowania portfeli i giełd kryptowalutowych w Stanach Zjednoczonych.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę