menu

Strona Główna > Newsy > HSBC i Wells Fargo wykorzystają blockchain do rozliczeń transakcji walutowych

HSBC i Wells Fargo wykorzystają blockchain do rozliczeń transakcji walutowych


Notowane na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych spółki Wells Fargo i HSBC ogłosiły nawiązanie współpracy w zakresie wykorzystania rozwiązania opartego na blockchain do rozliczania transakcji walutowych. Obie firmy podpisały umowę o wykorzystaniu wspólnej księgi rozliczeniowej do przetwarzania transakcji w USD, CAD, GBP i EUR.

Dodatkowo Wells Fargo i HSBC planują w ciągu najbliższych kilku lat rozszerzyć platformę o rozliczenia kolejnych walut. Dzięki zastosowaniu technologii blockchain, firmy chcą zwiększyć bezpieczeństwo i przejrzystość procesu rozliczeń walutowych. Nowe rozwiązanie pozwoli obu stronom na efektywne wykorzystanie kompensacji rozliczeń płatności.

– Z przyjemnością ogłaszamy, że po raz pierwszy wykorzystamy technologię blockchain w procesie rozliczeń płatności transgranicznych – powiedział Mark Jones, jeden z dyrektorów Wells Fargo. – Jesteśmy niezwykle podekscytowani współpracą z HSBC przy projekcie, który stawia obie organizacje na czele innowacji blockchain. Wierzymy, że będzie to pierwszy z wielu kroków wykorzystujących transformacyjną technologię w całej naszej branży w nadchodzących latach.

W swoim ostatnim raporcie kwartalnym bank HSBC odnotował silny wzrost zysków. Całkowity zysk brutto wyniósł 5,4 mld USD w trzecim kwartale 2021 roku, co stanowi wzrost o 74% w porównaniu do tego samego okresu w 2020 roku.

Rośnie popularność technologii blockchain

Przyjęcie technologii blockchain w 2021 roku osiągnęło rekordowe rozmiary. Wiodące organizacje finansowe na całym świecie zaczęły wykorzystywać tę technologię do transakcji transgranicznych ze względu na jej przejrzystość.

– W związku z postępującą cyfryzacją usług finansowych dotyczących przechowywania płatności i wartości w sieci blockchain, cieszymy się, że możemy współpracować z Wells Fargo przy wdrażaniu tego ważnego transgranicznego cyfrowego projektu w zakresie potwierdzania i rozliczania transakcji walutowych – skomentował współpracę Mark Williamson z HSBC.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

London Metal Exchange (LME) przełożyła w piątek wznowienie handlu niklem w godzinach pracy w Azji ...
Czytaj dalej
Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Inflacja w Polsce w lutym na poziomie 18,4%

Główny Urząd Statystyczny podał dziś odczyt inflacji za luty bieżącego roku. Według danych GUS inflacja ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę