menu

Strona Główna > Newsy > Ian Hudson skazany na 4 lata więzienia za oszustwa finansowe

Ian Hudson skazany na 4 lata więzienia za oszustwa finansowe


Brytyjski sąd w Southwark skazał Iana Jamesa Hudsona na 4 lata pozbawienia wolności za przestępstwa gospodarcze. Hudson został pozwany przez brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA), ponieważ prowadził działalność gospodarczą pod nazwą Richmond Associates, w ramach której dopuszczał się oszustw finansowych i prowadził działalność regulowaną przez FCA bez odpowiedniego zezwolenia.

– Oszustwa popełniane przez pana Hudsona były wyrachowane i trwały przez wiele lat. Bogacił się na ofiarach, które wierzyły, że jest on doradcą finansowym i zaufanym przyjacielem, podczas gdy nie był ani jednym, ani drugim. Przypominamy inwestorom, aby sprawdzili rejestr podmiotów autoryzowanych przez FCA, aby upewnić się, że dany doradca finansowy jest upoważniony do udzielania porad finansowych – powiedział Mark Steward, dyrektor ds. egzekucji prawa i nadzoru rynnowego w FCA.

W okresie od 1 stycznia 2008 roku do 31 lipca 2019 roku Hudson oferował usługi doradcze w zakresie kredytów hipotecznych, emerytur i innych inwestycji oraz miał inwestować znaczne depozyty otrzymane od klientów w ich imieniu. W żadnym momencie jednak nie był autoryzowany przez FCA do prowadzenia jakiejkolwiek działalności doradczej w zakresie finansów i inwestycji.

Klienci wpłacili Hudsonowi około 2 mln GBP

Ponadto Hudson mówił klientom, że pieniądze zdeponowane przez nich w jego firmie Richmond Associates, zostaną zainwestowane w różne instrumenty finansowe lub w inny sposób wykorzystane, jednak w rzeczywistości było inaczej. Zamiast tego wykorzystywał depozyty do wypłacania pieniędzy istniejącym klientom, do dokonywania płatności na rzecz innych osób lub do finansowania własnych potrzeb. W sumie klienci Iana Hudsona zdeponowali u niego około 2 mln GBP. FCA prowadzi postępowanie w sprawie konfiskaty mienia należącego do Hudsona. Wszelkie kwoty odzyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na odszkodowania dla poszkodowanych.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę