menu

Strona Główna > Newsy > Investing.com: 1/5 amerykanów inwestuje wg. porad z Reddita

Investing.com: 1/5 amerykanów inwestuje wg. porad z Reddita


Według ankiety przeprowadzonej na 1302 amerykańskich inwestorach, ponad 20% badanych podejmuje decyzje inwestycyjne w oparciu o informacje z Reddita – donosi Investing.com

Co ciekawe zainteresowanie dotyczące platformy nie ograniczyło się do milenialsów oraz pokoleń X i Z. Pomimo że w tych grupach zainteresowanie było najwyższe, na Reddita wchodziło także aż 40% osób z grupy powyżej 40 lat, a wśród ankietowanych urodzonych w latach 1928 – 1980 było to ogółem 17% uczestników badania.

Wcale nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę ostatnią sagę Reddit WallStreetBets Meme Stocks, która zdominowała rynki na początku tego roku. Gwałtowne wybicie i ogromne zyski w tych nazwach przyciągnęły inwestorów – zarówno młodych, jak i starych – skomentował Jesse Cohen, starszy analityk Investing.com.

Wykorzystanie Reddita wśród inwestorów wg. podziału na grupy wiekowe - źródło: Investing.com

Wykorzystanie Reddita wśród inwestorów według podziału na grupy wiekowe – źródło: Investing.com

Opinię Cohena potwierdza fakt, że 47 procent ankietowanych kupiło akcje GameStop lub AMC Entertainment (NYSE: AMC ). W styczniu tego roku wzrost zainteresowania akcjami GME osiągnął ponad 1000%. Nie powinien zatem dziwić fakt, że aż 80% osób deklarujących korzystanie z Reddita, przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, zaczęła używać go zaledwie kilka miesięcy temu. Trzeba zaznaczyć jednak, że jedynie 6% ankietowanych potwierdziło, że forum jest jedynym miejscem, z którego czerpią informacje przed kupieniem akcji.

Popularny nie tylko Reddit

Wykorzystanie informacji z mediów społecznościowych wśród ankietowanych inwestorów - źródło: Investing.com

Wykorzystanie informacji z mediów społecznościowych wśród ankietowanych inwestorów – źródło: Investing.com

Ogółem aż 55% osób poddanych badaniu korzystało z mediów społecznościowych w celu sprawdzenia informacji i podjęcia decyzji inwestycyjnych. Na drugim miejscu podium, tuż po Reddicie, znalazł się Twitter, którego wskazało 20% badanych. Dalej pojawił się Stocktwits, wybierany przez 17% ankietowanych oraz Facebook – 7,5% głosów.

Dalsza perspektywa

Jesse Cohen powiedział, że jest pewien, że walka pomiędzy inwestorami detalicznymi, którzy weszli na rynek w dobie pandemii, a funduszami hedgingowymi z Wall Street nasili się w nadchodzących latach.

Zwroty osiągane przez indywidualnego inwestora zmieniły cały charakter rynku, a profesjonaliści nie są już jedyną siłą, która ma znaczenie – stwierdził analityk.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
gospodarka wielkiej brytanii rośnie

Inflacja w Wielkiej Brytanii spada poniżej 10%

Inflacja w Wielkiej Brytanii w kwietniu 2023 roku wyniosła 8,7 procent, spadając mniej niż przewidywano ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę