menu

Strona Główna > Newsy > IPO brokera Robinhood opóźnia się przez działania SEC

IPO brokera Robinhood opóźnia się przez działania SEC


Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ma szczegółowo przyglądać się kryptowalutowej działalności brokera Robinhood, przez co jego wejście na giełdę może przesunąć się na jesień – donosi Bloomberg, powołując się na anonimowe źródło. 

Wątpliwości amerykańskiego regulatora mają dotyczyć w głównej mierze kryptowalutowej działalności spółki. W tym roku, mogliśmy obserwować jak cyfrowe aktywa zaczynają stanowić coraz istotniejszy element oferty Robinhood’a. Czasami platforma nie była jednak w stanie obsłużyć natężonego ruchu i ulegała awariom. Infrastruktura handlowa brokera zawieszała się kilkukrotnie w ciągu ostatniej hossy na rynku kryptowalut, nie radząc sobie ze zwiększonym popytem.

Wniosek o pierwszą ofertę publiczną (IPO) Robinhooda został złożony w marcu. Ambitne plany spółki zakładały, że uda jej się wejść na giełdę jeszcze w czerwcu tego roku, ale później proces uległ opóźnieniu i wszystko zostało przełożone na lipiec. Z uwagi na działania SEC, termin IPO Robinhooda oddala się jeszcze bardziej w czasie. Obecnie przewiduje się, że spółka wejdzie na giełdę nie wcześniej niż jesienią.

 Fintechy na rynku krypto

Robinhood był jednym z pierwszych fintechów, które włączyły do oferowanych usług handel na rynku kryptowalut. Na początku tego roku aplikacja tradingowa wskazywała, że popyt związany ze sprzedażą i kupnem cyfrowych aktywów zwiększył się o ponad 5,5 razy w ciągu jednego kwartału. Pod koniec 2020 roku na rynku krypto handlowało 1,7 mln użytkowników platformy. Pod koniec 1 kwartału 2021 roku było to już 9,5 mln klientów.

Robinhood nie jest jednak jedynym fintechem, który korzysta z zainteresowania rynkiem kryptowalut. Początek hossy bitcoina przyniósł także spore zyski dla brytyjskiego Revoluta. Według raportu za 2020 rok, londyński fintech zarobił na kryptowalutach 39 mln funtów.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę