menu

Strona Główna > Newsy > IPO brokera Robinhood opóźnia się przez działania SEC

IPO brokera Robinhood opóźnia się przez działania SEC


Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ma szczegółowo przyglądać się kryptowalutowej działalności brokera Robinhood, przez co jego wejście na giełdę może przesunąć się na jesień – donosi Bloomberg, powołując się na anonimowe źródło. 

Wątpliwości amerykańskiego regulatora mają dotyczyć w głównej mierze kryptowalutowej działalności spółki. W tym roku, mogliśmy obserwować jak cyfrowe aktywa zaczynają stanowić coraz istotniejszy element oferty Robinhood’a. Czasami platforma nie była jednak w stanie obsłużyć natężonego ruchu i ulegała awariom. Infrastruktura handlowa brokera zawieszała się kilkukrotnie w ciągu ostatniej hossy na rynku kryptowalut, nie radząc sobie ze zwiększonym popytem.

Wniosek o pierwszą ofertę publiczną (IPO) Robinhooda został złożony w marcu. Ambitne plany spółki zakładały, że uda jej się wejść na giełdę jeszcze w czerwcu tego roku, ale później proces uległ opóźnieniu i wszystko zostało przełożone na lipiec. Z uwagi na działania SEC, termin IPO Robinhooda oddala się jeszcze bardziej w czasie. Obecnie przewiduje się, że spółka wejdzie na giełdę nie wcześniej niż jesienią.

 Fintechy na rynku krypto

Robinhood był jednym z pierwszych fintechów, które włączyły do oferowanych usług handel na rynku kryptowalut. Na początku tego roku aplikacja tradingowa wskazywała, że popyt związany ze sprzedażą i kupnem cyfrowych aktywów zwiększył się o ponad 5,5 razy w ciągu jednego kwartału. Pod koniec 2020 roku na rynku krypto handlowało 1,7 mln użytkowników platformy. Pod koniec 1 kwartału 2021 roku było to już 9,5 mln klientów.

Robinhood nie jest jednak jedynym fintechem, który korzysta z zainteresowania rynkiem kryptowalut. Początek hossy bitcoina przyniósł także spore zyski dla brytyjskiego Revoluta. Według raportu za 2020 rok, londyński fintech zarobił na kryptowalutach 39 mln funtów.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

swissquote broker z dobrymi zyskami

Swissquote otrzymuje licencję CySEC

Szwajcarski broker Swissquote uzyskał nową licencję operacyjną od regulatora rynku finansowego na Cyprze, Cypryjskiej Komisji ...
Czytaj dalej
Saxo Bank nie będzie świadczyć usług klientom z Rosji i Białorusi

Saxo Bank oferuje przedłużone terminy ważności opcji walutowych

Spółka Saxo Bank poinformowała o wprowadzeniu przedłużonych terminów wygaśnięcia opcji walutowych. Firma ponownie otworzyła ofertę ...
Czytaj dalej
makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę