menu

Strona Główna > Newsy > IPO brokera Robinhood opóźnia się przez działania SEC

IPO brokera Robinhood opóźnia się przez działania SEC


Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ma szczegółowo przyglądać się kryptowalutowej działalności brokera Robinhood, przez co jego wejście na giełdę może przesunąć się na jesień – donosi Bloomberg, powołując się na anonimowe źródło. 

Wątpliwości amerykańskiego regulatora mają dotyczyć w głównej mierze kryptowalutowej działalności spółki. W tym roku, mogliśmy obserwować jak cyfrowe aktywa zaczynają stanowić coraz istotniejszy element oferty Robinhood’a. Czasami platforma nie była jednak w stanie obsłużyć natężonego ruchu i ulegała awariom. Infrastruktura handlowa brokera zawieszała się kilkukrotnie w ciągu ostatniej hossy na rynku kryptowalut, nie radząc sobie ze zwiększonym popytem.

Wniosek o pierwszą ofertę publiczną (IPO) Robinhooda został złożony w marcu. Ambitne plany spółki zakładały, że uda jej się wejść na giełdę jeszcze w czerwcu tego roku, ale później proces uległ opóźnieniu i wszystko zostało przełożone na lipiec. Z uwagi na działania SEC, termin IPO Robinhooda oddala się jeszcze bardziej w czasie. Obecnie przewiduje się, że spółka wejdzie na giełdę nie wcześniej niż jesienią.

 Fintechy na rynku krypto

Robinhood był jednym z pierwszych fintechów, które włączyły do oferowanych usług handel na rynku kryptowalut. Na początku tego roku aplikacja tradingowa wskazywała, że popyt związany ze sprzedażą i kupnem cyfrowych aktywów zwiększył się o ponad 5,5 razy w ciągu jednego kwartału. Pod koniec 2020 roku na rynku krypto handlowało 1,7 mln użytkowników platformy. Pod koniec 1 kwartału 2021 roku było to już 9,5 mln klientów.

Robinhood nie jest jednak jedynym fintechem, który korzysta z zainteresowania rynkiem kryptowalut. Początek hossy bitcoina przyniósł także spore zyski dla brytyjskiego Revoluta. Według raportu za 2020 rok, londyński fintech zarobił na kryptowalutach 39 mln funtów.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

wall street

Kontynuacja spadków na Wall Street – spółki mają problem z inflacją. MakroPrzegląd #4/4 Maj

Rynek powoli wyczekuje końca spadków indeksu S&P500, który tracił na wartości siódmy tydzień z rzędu ...
Czytaj dalej
logo brokera etoro, który zamierza dać klientom kartę debetową

Komentarz eToro: Polak za granicą poszukuje okazji

Paweł Majtkowski, analityk rynków eToro w Polsce, opublikował komentarz poświęcony badaniu przeprowadzonemu przez eToro. Wynika ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC zawiera ugodę z operatorem marek eXcentral i NicoFX

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) zawarła ugodę z firmą Mount Nico Corp Ltd, ...
Czytaj dalej
reach4biz meetup

Reach4.biz Meetup – Inwestowanie w startupy i nowe technologie

Już 2 czerwca Warszawa otwiera się na inwestorów i startupy. Konferencja Reach4.biz Meetup - inwestycje ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę