menu

Strona Główna > Newsy > IronFX UK ze spadkiem przychodów w 2019 roku

IronFX UK ze spadkiem przychodów w 2019 roku


Spółka Notesco UK Limited zarządzająca IronFX UK opublikowała swe wyniki finansowe za rok obrachunkowy kończący się 31 grudnia 2019 roku. Dane wskazują na znaczący spadek przychodów spółki licencjonowanej przez brytyjską FCA.

W roku 2019 Notesco UK Limited osiągnęła przychody w wysokości 434 686 USD. W porównaniu z 942 144 USD z poprzedniego roku jest to spadek o 53,9%. Mimo wszystko zysk brutto spółki wyniósł 30 186 USD. W porównaniu z poniesioną w poprzednim roku stratą w wysokości 43 011 USD jest to bardzo dobry wynik. W wartościach netto spółka Notesco UK zamknęła rok 2019 z zyskiem wynoszącym 25 169 USD. Rok wcześniej wynikiem netto był strata  w wysokości 36 601 USD.

Zagadka zysków i strat

Sprawozdanie złożone w brytyjskim Companies House nie wskazuje przyczyny tak dużego spadku przychodów w roku 2019. Nie wynika z niego również co wpłynęło na to, że mimo wszystko spółka osiągnęła zyski. Warto również zauważyć, że w roku 2019 baza klientów spółki w Wielkiej Brytanii zwiększyła się.

Można jedynie spekulować, że podobnie jak w przypadku wielu innych brokerów, wpływ na spadek przychodów miała interwencja produktowa Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA). Polegała ona m.in. na ograniczeniu dźwigni, co dość mocno dotknęło spółki brokerskie działające na terenie Europy. Z dotychczasowych danych wynika, że ze spadkiem przychodów w roku 2019 mierzyła się większość rynku Forex, a część spółek poważnie rozważa przeniesienie działalności poza teren Unii Europejskiej.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.



Reklama:

Najnowsze wiadomości:

trader of the month tickmill

Tickmill: trader sierpnia ze skutecznością 80%

Nowym traderem miesiąca w konkursie Tickmill został Ahmed, który wykazał się w sierpniu imponującą skutecznością na poziomie ...
Czytaj dalej
etoro nawiązuje współpracę z arsenalem - źródło: arsenal

eToro nawiązuje współpracę z Arsenalem

Izraelski broker eToro poinformował o nawiązaniu współpracy z angielskim klubem piłkarskim Arsenal Londyn. To jeden ...
Czytaj dalej
broker capital.com informuje o dużym wzroście liczby nowych użytkowników w 1 kwartale 2021

Capital.com wprowadza wpłaty i wypłaty poprzez PayPal

Capital.com, jedna z najszybciej rozwijających się platform handlowych i inwestycyjnych w Europie, ogłosiła, że wprowadziła ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed: rynki przygotowane na zmianę polityki monetarnej

Kilka miesięcy temu prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że zdaniem banku centralnego w gospodarce ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę