menu

Strona Główna > Newsy > Japoński miliarder stracił 41 mln USD na day tradingu

Japoński miliarder stracił 41 mln USD na day tradingu


Tegoroczna pandemia COVID-19 spowodowała znaczące wahania na rynkach finansowych. Niepewność i wysoka zmienność towarzyszą inwestorom już od kilku miesięcy. Część z nich stara się wycofać swoje środki, inni wręcz przeciwnie, próbują wykorzystać okazję, aby osiągnąć szybki zysk.

O niepewności rynku na własnej skórze przekonał się japoński miliarder Yusaku Maezawa, który stracił na nietrafionych inwestycjach 4,4 mld JPY (ok. 41 mln USD). Maezawa, założyciel i były prezes firmy odzieżowej Zozo, przyznał na Twitterze, że żałuje rozpoczęcia przygody z day tradingiem. Miliarder podkreślił również, że pieniądze, które stracił, mogłyby zapewnić utrzymanie wielu osobom.

– Rynkowe wahania spowodowane wirusem zaślepiły mnie. W efekcie straciłem 4,4 mld jenów na wielokrotnym krótkoterminowym obrocie akcjami, z czym wcześniej nie zapoznałem się. Ile osób mogłoby utrzymać się za 4,4 mld jenów? Nie mogę przestać tego żałować – napisał Maezawa.

Brak współczucia ze strony komentujących

Według doniesień serwisu Bloomberg, majątek należący do 44-letniego Japończyka zmniejszył się w tym roku o 215 mln USD. Obecnie jest on szacowany na 3,5 mld USD. Miliarder miał więc czym bawić się na giełdach. Tym bardziej, że w ubiegłym roku za 3,7 mld USD sprzedał SoftBankowi swoje 50,1% udziałów w spółce Zozo.

Osoby obserwujące twitterowe konto biznesmena nie okazały współczucia. Zgodnie twierdzili, że inwestorzy zawsze musza liczyć się z ryzykiem i nie mogą czekać na łatwe zyski. Nie brakło również głosów, że pieniądze miliardera po prostu zmieniły właściciela. Jeden z użytkowników wskazał, że na rynku zwykle jest tak, że gdy ktoś traci, to ktoś inny zarabia, więc pieniądze nie rozpłynęły się w powietrzu. Doradzano również, że następnym razem należy zorientować się w przedmiocie inwestycji.

Źródło: Comparic

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

jp morgan zapłaci 1 mld dolarów za spoofing

JPMorgan zapłaci 1 mld USD kary za manipulacje

Według doniesień Agencji Reutera bank JPMorgan Chase & Co zapłaci blisko 1 mld USD kary ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (24.09): ValueFX, EU FX Index…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: Tiomarkets (Tio Markets Ltd) - tiomarkets.com EU FX Index (Terratech ...
Czytaj dalej

Ticmill ostrzega przed fałszywą stroną Tickmill Crypto

W mailingu rozesłanym do klientów, Ticmill ostrzegł przed firmą, która podszywa się pod jego markę.  ...
Czytaj dalej
uokik nakłady kary na banki

UOKiK nakłada ponad 60 mln zł kary na BNP Paribas, Millennium i Santander

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zakwestionował postanowienia zawarte w aneksach do umów kredytowych, które nieprecyzyjnie określają ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę