menu

Strona Główna > Newsy > JPMorgan musi ponownie zatrudnić zwolnionego pracownika

JPMorgan musi ponownie zatrudnić zwolnionego pracownika


Sąd w Londynie nakazał JPMorgan Chase & Co. ponowne zatrudnienie Bradleya Jonesa. Pracownik banku został zwolniony w czasie dochodzenia w sprawie spoofingu rynkowego. Na wykonanie nakazu JPMorgan Chase & Co. ma termin do 10 marca 2022 roku.

Bradley Jones w trakcie procesu oświadczył, że został zwolniony wyłącznie dlatego, że bank JPMorgan Chase & Co. chciał zademonstrować swoje zdecydowane stanowisko w sprawie skandalu spoofingu.

Sąd nie przywrócił Bradleya Jonesa na to samo stanowisko, z którego został zwolniony w Londynie. Natomiast orzekł o jego zatrudnieniu na podobne stanowisko w Hongkongu. Jak stwierdził Nick Wilcox, prawnik Bradleya Jonesa:

Obecne środowisko regulacyjne to takie, w którym banki znajdują się pod dużą presją, aby dostosować się do oczekiwań regulatorów. Dzisiejsza decyzja Trybunału utwierdzi pracowników w przekonaniu, że są kroki, które mogą podjąć, aby przezwyciężyć wady reżimu.

Jones już wcześniej sygnalizował, iż stanowisko w Hongkongu jest dla niego odpowiednie. Jednakże JPMorgan Chase & Co. twierdził, że przekazanie Jonesowi tej roli będzie ryzykowne oraz tym samym stworzy zagrożenie dla banku.

Przegrana banku

Sąd odrzucił twierdzenia JPMorgan Chase & Co. jakoby Bradley Jones sam zaangażował się w spoofing. W ocenie sądu, bank zwolnił pracownika:

z powodu chęci przypodobania się swoim regulatorom poprzez pokazanie, że 'czyści’ swoje działania.

Mimo tego, że brytyjscy sędziowie do spraw zatrudnienia mogą firmie wydać nakaz przywrócenia pracownika, to firmy mogą odmówić jego realizacji. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmie JPMorgan Chase & Co. będzie musiał zapłacić Jonesowi odszkodowanie oraz zaległą pensję od czasu jego zwolnienia. Łącznie JPMorgan musi zapłacić Jonesowi kwotę 548 500 dolarów odszkodowania. Oprócz tego bank będzie musiał wypłacać Jonesowi podwyższoną pensję i odszkodowanie przez następne dwa lata oraz wypłatę tytułem niewykorzystanego wynagrodzenia pracowniczego w formie akcji. Całkowita kwota, którą ma otrzymać, zostanie uzgodniona w późniejszym terminie.

JPMorgan wniósł apelację od decyzji sądu i odmówił komentarza w sprawie.

Autor: Anna Sutowicz

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę