menu

Strona Główna > Ostrzeżenia > KNF ostrzega przed Global Markets

KNF ostrzega przed Global Markets


Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wydał ostrzeżenie przed nieuczciwym brokerem Global Markets. Podmiot zagościł już wcześniej na czarnej liście brytyjskiego FCA. 

Komisja Nadzoru Finansowego wydała ostrzeżenie z uwagi na podejrzenie, że firma prowadzi działalność bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia. Informacje o Global Markets trafiły do niej jednak od prokuratury, która prowadzi dochodzenie związane ze spółką. Prawdopodobnie zostało ono wszczęte na podstawie zgłoszenia od poszkodowanych klientów. Na początku stycznia tego roku, spółka pojawiła się na czarnej liście ostrzeżeń brytyjskiego Financial Conduct Authority.

Treść ostrzeżenia KNF:

Company Cubic Services Ltd., podmiot zarejestrowany w Victorii, w Republice Seszeli, działający pod marką handlową Global Markets. Postępowanie w sprawie o czyn z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot.

Kolejny nieuczciwy broker

Global Markets to jeden z nieuczciwych brokerów Forex, wyłudzających środki pod pozorem inwestycji na rynku walutowym. Tego rodzaju SCAM’y oferuję jedynie fałszywy dostęp do rynku, w rzeczywistości sprzeniewierzając pieniądze klientów. Miejscem rejestracji ich spółek-matek są zazwyczaj jurysdykcje offshore. Tak jest również w przypadku Global Markets, które należy do firmy Company Cubic Services Ltd. posługującej się adresem na Seszelach.

Dokładne dane rejestracji spółki to pomieszczenia 103, 106 &107 w budynku Premier Building, w mieście Victoria, w Republice Seszeli. Ten sam adres pojawia się także w dokumentach Paradise Papers. Oprócz spółki Company Cubic Services, posługują się nim również inne spółki, o mało przejrzystej strukturze własności. Prawdopodobnie adres ten należy więc do firmy zajmującej się rejestracją tego rodzaju podmiotów, przy zachowaniu anonimowości ich posiadaczy.

Dane spółki:

Global Markets (Company Cubic Services Ltd)

STRONA: glob-markets.net
EMAIL: [email protected]
TELEFON: 02039364403; +41315087503
ADRES: Suites 103, 106 &107, Premier Building, Victoria, Mahe, Republika Seszeli

Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

cysec usunął dwóch brokerów z funduszu kompensacyjnego

CySEC ostrzega brokerów: Hiszpanii kończy się cierpliwość

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC), zwróciła się do nadzorowanych przez siebie brokerów, ostrzegając ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (21.01): NSX Capital, Infinitrade…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: NSX Capital / NSXCapital - nsxcapital.com Infinitrade (A&E Products Ltd) ...
Czytaj dalej
czy nowe prawo zaszkodzi rynkowi CFD w niemczech

Analiza: Czy nowe prawo podatkowe zaszkodzi rynkowi CFD w Niemczech?

Niemieccy inwestorzy obracający różnymi instrumentami pochodnymi zostaną objęci nowym podatkiem od zysków kapitałowych. To efekt ...
Czytaj dalej
trader of the month tickmill

Tickmill: trader grudnia zarobił 183 tys. USD

Traderem miesiąca w konkursie Tickmill został Lei, który zarobił w grudniu 183 tysiące dolarów, osiągając ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę