menu

Strona Główna > Ostrzeżenia > KNF ostrzega przed Global Markets

KNF ostrzega przed Global Markets


Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wydał ostrzeżenie przed nieuczciwym brokerem Global Markets. Podmiot zagościł już wcześniej na czarnej liście brytyjskiego FCA. 

Komisja Nadzoru Finansowego wydała ostrzeżenie z uwagi na podejrzenie, że firma prowadzi działalność bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia. Informacje o Global Markets trafiły do niej jednak od prokuratury, która prowadzi dochodzenie związane ze spółką. Prawdopodobnie zostało ono wszczęte na podstawie zgłoszenia od poszkodowanych klientów. Na początku stycznia tego roku, spółka pojawiła się na czarnej liście ostrzeżeń brytyjskiego Financial Conduct Authority.

Treść ostrzeżenia KNF:

Company Cubic Services Ltd., podmiot zarejestrowany w Victorii, w Republice Seszeli, działający pod marką handlową Global Markets. Postępowanie w sprawie o czyn z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot.

Kolejny nieuczciwy broker

Global Markets to jeden z nieuczciwych brokerów Forex, wyłudzających środki pod pozorem inwestycji na rynku walutowym. Tego rodzaju SCAM’y oferuję jedynie fałszywy dostęp do rynku, w rzeczywistości sprzeniewierzając pieniądze klientów. Miejscem rejestracji ich spółek-matek są zazwyczaj jurysdykcje offshore. Tak jest również w przypadku Global Markets, które należy do firmy Company Cubic Services Ltd. posługującej się adresem na Seszelach.

Dokładne dane rejestracji spółki to pomieszczenia 103, 106 &107 w budynku Premier Building, w mieście Victoria, w Republice Seszeli. Ten sam adres pojawia się także w dokumentach Paradise Papers. Oprócz spółki Company Cubic Services, posługują się nim również inne spółki, o mało przejrzystej strukturze własności. Prawdopodobnie adres ten należy więc do firmy zajmującej się rejestracją tego rodzaju podmiotów, przy zachowaniu anonimowości ich posiadaczy.

Dane spółki:

Global Markets (Company Cubic Services Ltd)

STRONA: glob-markets.net
EMAIL: [email protected]
TELEFON: 02039364403; +41315087503
ADRES: Suites 103, 106 &107, Premier Building, Victoria, Mahe, Republika Seszeli

Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

bank goldman sachs zapłaci 2 mld usd w ramach ugody z doj

Goldman Sachs zawarł ugodę o wartości 2 mld USD

Bank Goldman Sachs zawarł ugodę z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości dotyczącą udziału banku w skandalu 1MDB ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (19.10): FXPB, EVFX, Markets Swiss…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  FXPB - fxpb.us AVEX Capital - avexcapital.com UI Group - ...
Czytaj dalej
trader of the month tickmill

Tickmill: trader września zarobił 45 000 USD

Zwycięzcą wrześniowej edycji konkursu Tickmill: Trader of The Month został Longjun. Wygraną przyniosły mu wysoka ...
Czytaj dalej

Australijski sąd nakłada 53 mln USD kary na trzy spółki

Australijski Sąd Federalny nałożył karę w wysokości 75 mln AUD (około 53,19 mln USD) na ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę