menu

Strona Główna > Newsy > KNF przyznała XTB ocenę nadzorczą (BION)

KNF przyznała XTB ocenę nadzorczą (BION)


Spółka X-Trade Brokers Dom Maklerski poinformowała o ocenie nadzorczej (BION) wystawionej przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Ocena wynosi 2 [2,46] i została przyznana na dzień 31 grudnia 2020.

Notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych broker wyjaśnił, że badanie i ocena nadzorcza nadawana w procesie BION przeprowadzana w danym roku kalendarzowym stanowi jedno z kryteriów, które KNF bierze pod uwagę przy formułowaniu corocznych zaleceń dla domów maklerskich w sprawie polityki dywidendowej. Skala ocen to od 1 do 4, gdzie 1 stanowi najlepszy wynik.

– Opublikowany przez KNF w dniu 22 maja 2018 komunikat ws. stanowiska dotyczącego polityki dywidendowej w perspektywie średnioterminowej, mający na celu ułatwienie podmiotom rynku finansowego nadzorowanym przez KNF ramowego planowania finansowego związanego z wypłatą dywidendy w średnim terminie, wskazuje, że aktualna ocena nadzorcza dla XTB mieści się na poziomie zalecanych przez KNF kryteriów, co powinno pozwolić spółce na ewentualną wypłatę dywidendy za obecny rok obrotowy w zgodzie z tymi kryteriami – czytamy w komunikacie.

W kwietniu bieżącego roku akcjonariusze XTB zdecydowali o przeznaczeniu 210,11 mln PLN na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 1,79 zł na akcję. Pozostała część zysku netto wypracowanego w ubiegłym roku obrotowym (208,06 mln PLN) została przeznaczona na kapitał zapasowy.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

ACCC sprawdzi influencerów

ACCC sprawdzi influencerów

Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC) rozpoczęła w tym tygodniu przegląd w celu zidentyfikowania ...
Czytaj dalej
invest cuffs 2023

Wystartował Konkurs Invest Cuffs 2023! Oddaj głos na swoich faworytów

Już 24-25 marca 2023 roku odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie ...
Czytaj dalej
dolar usd usa

Inwestorzy szukają zysków za pośrednictwem gotówki

W ostatnich czterech tygodniach inwestorzy dodali około 135 mld USD do globalnych funduszy rynku pieniężnego, ...
Czytaj dalej
google otrzymał karę od francji

Nancy Pelosi sprzedała akcje Google o wartości 3 mln USD

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi sprzedała akcje Google warte 3 mln USD zaledwie miesiąc przed ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę