menu

Strona Główna > Newsy > Kolejna piramida finansowa w USA, straty: 75 mln USD

Kolejna piramida finansowa w USA, straty: 75 mln USD


Firma Todays Growth Consultant, znana także jako Income Store, wyłudziła pieniądze od co najmniej 500 inwestorów, którym obiecywano pasywny dochód uzależniony od wpłaconej kwoty.

Income Store miał tworzyć sklepy internetowe do sprzedaży różnych produktów. Inwestorzy wkładali pieniądze na rozruszanie interesu. Firma obiecywała im połowę dochodu generowanego przez finansowany przez nich sklep, a jeżeli jego zyski miałyby spaść, gwarantowany najniższy przychód, który w zależności od rozmiaru wpłaty wynosił od 13 do 20 procent.

Jak okazuje się sklepy stworzone przez Income Store w latach 2017 – 2019, przyniosły 9 mln dolarów zysku, przy 30 mln zwrotu wypłaconego inwestorom. Aby znaleźć pieniądze na pokrywanie zobowiązań, firma wprowadzała nowe usługi i korzystała z wpłat dokonywanych przez nowych uczestników projektu. W celu zwiększenia swojego zasięgu reklamowała się przez radio satelitarne i w internecie.

Za całym przedsięwzięciem stał Ken Courtright, mieszkaniec stanu Illinois. Właściciel Todays Growth Consultant do końca grał swoją rolę głowy dobrze prosperującej firmy, a część pieniędzy swoich klientów wydał na kredyt hipoteczny, czesne dla dzieci oraz własne wydatki. Sprawa wyszła na jaw gdy Todays Growth Consultant zawiesiło wypłaty. Obecnie zajmuje się nią rządowa agencja SEC.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (15.06): RevoTrade, Tradobit, Antares…

All Financial Trading - www.allfinancialtrading.com JMGTradingMarkets - www.jmgtradingmarkets.com EUFM / European Financial Market - www.eufm.eu Eu-Trade4u ...
Czytaj dalej
były trader jp morgan spędzi 8 miesięcy w więzieniu

Deutsche Bank może zarobić 1 mld USD na inwestycji w firmę żeglugową

Mark Spehn nie mógł dołączyć do miliardera Idana Ofera na przyjęciu z okazji pierwszej oferty ...
Czytaj dalej
kubańskie banki nie będą przyjmować dolarów w gotówce

Banki na Kubie przestaną przyjmować dolary w gotówce

Od 21 czerwca kubańskie banki przestaną przyjmować dolary w gotówce, z powodu embarga nałożonego przez ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (14.06): SEC aktualizuje zbiorczą listę ostrzeżeń

Investorcog - www.investorcog.com Irvine Mutual - www.irvinemutual.com JC Capital Markets - www.jccapitalmarkets.com Lane Capital Group - ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę