menu

Strona Główna > Newsy > Konkurs Tickmill: Trader Miesiąca zarobił w grudniu 20 000 USD na gridzie

Konkurs Tickmill: Trader Miesiąca zarobił w grudniu 20 000 USD na gridzie


Drobnymi krokami do celu – tak można określić strategię handlową nowego tradera miesiąca w konkursie Tickmill. Zwycięzca grudnia zarobił 20 647 dolarów, pomnażając kapitał o 52%. Osiągnął to niskimi lotami i ogromną ilością transakcji.

Feng, bo tak nazywa się Trader Grudnia, zawarł w ostatnim miesiącu dokładnie 1717 transakcji, w czym najprawdopodobniej pomagał mu automat (zlecenia były otwierane praktycznie przez całą dobę). W historii handlu Chińczyka pojawiają się jedynie dwa instrumenty: EUR/USD i GBP/AUD. Z wywiadu ze zwycięzcą wynika, że ich wybór był podyktowany brakiem dużych wahań kursu. W rozmowie z Tickmill trader przekonywał, że do osiągania zysków wystarczy skoncentrować się na kilku parach walutowych, tak żeby dobrze poznać je i umieć analizować.

Pozycje Fenga miały żywotność od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Niemal wszystkie zlecenia otwierano na mini i mikro lotach. Jedynie kilkanaście pozycji w jego grudniowej historii transakcji ma wolumen większy niż 1 lot (najwyższa 3,3). Stop Loss nie pojawił się ani razu, Take Profit w niecałych 20 spośród 1717 zleceń.

Krzywa kapitału wskazuje na grid. Pomimo niskiej, jak na konkurs Trader Miesiąca, stopy zwrotu, strategia Fenga sprawia wrażenie dokładnie przemyślanej i zoptymalizowana pod względem stosunku ryzyka do zysków. W odpowiedzi na pytania od Tickmill, trader przyznał, że jego najbardziej pamiętną transakcją było przegranie 20 000 dolarów na złocie. Wygląda na to, że wyciągnął z niej wnioski.

Grudniowa krzywa kapitału na koncie Fenga

Grudniowa krzywa kapitału na koncie Fenga

Historia zleceń tradera.

  • Zysk: 20 647 USD
  • Zwrot: 52,51%
  • Liczba transakcji: 1717
  • Transakcje zakończone zyskiem: 69,1%

Wall of Fame konkursu Tickmill, z wywiadem z Fengiem

Jeżeli strona nie chce się załadować, należy zmienić ustawienia jurysdykcji na „Tickmill Ltd Seychelles” na górze witryny.

Tickmill: Trader of the Month to otwarty konkurs skierowany do inwestorów grających na rzeczywistych rachunkach. Jego kapituła każdego miesiąca wybiera najlepszego tredera, który otrzymuje tytuł oraz nagrodę w wysokości 1000 dolarów.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę