menu

Strona Główna > Newsy > Koreański regulator chce ułatwić dostęp do tradingu ułamkowego

Koreański regulator chce ułatwić dostęp do tradingu ułamkowego


Regulująca rynek Korei Południowej Financial Services Commission (FSC) poinformowała, że zamierza umożliwić trading ułamkowy zarówno krajowych i zagranicznych akcji. To kolejny krok w stronę szerszego dostępu do rynku papierów wartościowych.

W 2019 roku FSC wprowadziła trading ułamkowy zagranicznymi akcjami, chcąc wypróbować niektóre innowacyjne produkty finansowe w ramach testów. Dostęp do rynków akcji ułamkowych był oferowany przez Shinhan Investment i Korea Investment & Securities i ten rodzaj tradingu został dobrze przyjęty przez traderów. Liczba osób działających na tym rynku przekroczyła już 600 tysięcy. Kwota inwestycji w akcje ułamkowe przekroczyła natomiast 1 mld KRW.

Korea tworzy infrastrukturę do tradingu ułamkowego

FSC wydaje się zachęcona tymi wynikami, dlatego dąży do rozszerzenia systemu zarówno na akcje krajowe jak i zagraniczne. W tym celu FSC stworzyła wyspecjalizowaną infrastrukturę w Korean Securities Depository (KSD), z której mogą korzystać firmy upoważnione do oferowania tradingu ułamkowego. Poprzez przeniesienie całego obrotu ułamkowego do jednego podmiotu infrastrukturalnego, FSC ma nadzieję na poprawę bezpieczeństwa i wygody dla wszystkich uczestników rynku.

Wiadomo również, że FSC będzie pracować nad zmianami w prawie, aby trading ułamkowy był odpowiednio uregulowany. Regulator wskazał jednak, że praca nad zmianą prawa będzie długotrwała, więc od razu podejmie działania związane z wdrożeniem tradingu ułamkowego, aby jeszcze w tym roku w pełni udostępnić trading ułamkowy akcji zagranicznych, a w przyszłym roku zająć się tradingiem ułamkowym akcji koreańskich.

Coraz większa popularność tej formy inwestycji

Trading ułamkowy zdobywa popularność w coraz większej liczbie krajów na całym świecie i podjęto już pewne działania, aby był powszechnie dostępny. Regulatorzy wierzą, że pomoże to zapewnić każdemu inwestorowi dostęp do akcji dużych firm, co może nie być możliwe w normalnych okolicznościach z powodu ich wysokich kosztów. Dzięki tradingowi ułamkowemu inwestorzy będą mogli lepiej zarządzać ryzykiem, dłużej trzymać akcje, a także lepiej planować swoje inwestycje.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę