menu

Strona Główna > Newsy > Koreański regulator chce ułatwić dostęp do tradingu ułamkowego

Koreański regulator chce ułatwić dostęp do tradingu ułamkowego


Regulująca rynek Korei Południowej Financial Services Commission (FSC) poinformowała, że zamierza umożliwić trading ułamkowy zarówno krajowych i zagranicznych akcji. To kolejny krok w stronę szerszego dostępu do rynku papierów wartościowych.

W 2019 roku FSC wprowadziła trading ułamkowy zagranicznymi akcjami, chcąc wypróbować niektóre innowacyjne produkty finansowe w ramach testów. Dostęp do rynków akcji ułamkowych był oferowany przez Shinhan Investment i Korea Investment & Securities i ten rodzaj tradingu został dobrze przyjęty przez traderów. Liczba osób działających na tym rynku przekroczyła już 600 tysięcy. Kwota inwestycji w akcje ułamkowe przekroczyła natomiast 1 mld KRW.

Korea tworzy infrastrukturę do tradingu ułamkowego

FSC wydaje się zachęcona tymi wynikami, dlatego dąży do rozszerzenia systemu zarówno na akcje krajowe jak i zagraniczne. W tym celu FSC stworzyła wyspecjalizowaną infrastrukturę w Korean Securities Depository (KSD), z której mogą korzystać firmy upoważnione do oferowania tradingu ułamkowego. Poprzez przeniesienie całego obrotu ułamkowego do jednego podmiotu infrastrukturalnego, FSC ma nadzieję na poprawę bezpieczeństwa i wygody dla wszystkich uczestników rynku.

Wiadomo również, że FSC będzie pracować nad zmianami w prawie, aby trading ułamkowy był odpowiednio uregulowany. Regulator wskazał jednak, że praca nad zmianą prawa będzie długotrwała, więc od razu podejmie działania związane z wdrożeniem tradingu ułamkowego, aby jeszcze w tym roku w pełni udostępnić trading ułamkowy akcji zagranicznych, a w przyszłym roku zająć się tradingiem ułamkowym akcji koreańskich.

Coraz większa popularność tej formy inwestycji

Trading ułamkowy zdobywa popularność w coraz większej liczbie krajów na całym świecie i podjęto już pewne działania, aby był powszechnie dostępny. Regulatorzy wierzą, że pomoże to zapewnić każdemu inwestorowi dostęp do akcji dużych firm, co może nie być możliwe w normalnych okolicznościach z powodu ich wysokich kosztów. Dzięki tradingowi ułamkowemu inwestorzy będą mogli lepiej zarządzać ryzykiem, dłużej trzymać akcje, a także lepiej planować swoje inwestycje.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

tradingview osiąga kapitalizację rzędu 3 mld

Platforma TradingView pozyskała finansowanie w wysokości 298 mln USD

Spółka TradingView, jedna z najpopularniejszych na świecie platform do tworzenia wykresów dla inwestorów i traderów, ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro (UK) ze wzrostem przychodów o 717% w 2020 roku

Spółka eToro (UK) Limited, brytyjski oddział globalnej grupy, ujawniła swoje dane finansowe za rok fiskalny ...
Czytaj dalej
Atak hakerski na ASIC

ASIC bierze na cel 300-osobową grupę pump and dump

Na kanale ASX Pump Organization w serwisie Telegram pojawiło się ostrzeżenie od Australijskiej Komisji Papierów ...
Czytaj dalej
giełda w bukareszcie z rekordową wartością transakcji

Zaskakująca aktywność traderów detalicznych w Korei Południowej

Ostatni miesiąc letnich wakacji przyniósł kontynuację kluczowych trendów w branży FX. Jak pokazują najnowsze dane ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę